۴ تير ۱۳۹۶

نشانه هایی که زمان اصلاح موهایتان است

۴ تير ۱۳۹۶ 1633 بازدیدکننده 0 نظر
نشانه هایی که زمان اصلاح موهایتان است در این مقاله می خوانید

گاهی کوتاه کردن موها ضروری است، خصوصاً اگر می‌خواهید موهایی قوی و سالم داشته باشید. ...

نشانه هایی که زمان اصلاح موهایتان است

موخوره دارید

برای اینکه بدانید موخوره دارید یا نه باید مرتباً انتهای مو را چک کنید و آن را با بقیه‌ی تار موی خود مقایسه کرده و بینید آیا نازک و شکننده شده است یا نه. شما می‌توانید موخوره را خودتان با چشم ببینید. بهتر است در این زمان انتهای موهایتان را کوتاه کنید زیرا در این شرایط موها سریع‌تر از آنکه رشد کنند می‌شکنند. با مشاهده‌ی موخوره در انتهای موها بهترین درمان کوتاه کردن مو است. موخوره می‌تواند در موهای شما پیش رود و این  یعنی اگر دیر بجنبید مجبورید موها را کوتاه‌تر از آنچه دوست دارید بکنید.

 

آسیب زدن رنگ به مو

رنگ‌های قوی و مواد دکلره زیاد استفاده می‌شوند اما این مواد باعث نازک شدن و آسیب دیدن انتهای موهای شما خواهند شد. انتهای موی شما قدیمی‌ترین موی سرتان است و همچنین شکننده‌ترین بخش از آن. این یعنی اگر مرتباً موهایتان را رنگ می‌کنید باید هرچند مدت انتهای آن را اصلاح کنید تا مانع آسیب به انتهای تارهای مو شوید.

راه دیگر ارزیابی آسیب دیدن مو بر اثر رنگ این  است که متوجه شوید رنگ روی موهایتان نمی‌ماند. همچنین زمانی که مو آسیب می‌بیند، خصوصاً بر اثر رنگ و مواد دکلره، قابلیت ارتجاعی خود را از دست خواهد داد. در این زمان موی خیس اگر کشیده شود به جای آنکه مانند موهای سالم به جای اول بازگردد از سرتان جدا می‌شود.

 

آسیب مو با حرارت

اگر موهایتان بر اثر حرارت آسیب‌دیده باشد مجعد دیده شده و حالت استاتیک خود را از دست می‌دهد. زمانی که موی شما خشک می‌شود موجدار دیده خواهد شد. صاف کردن یا فر کردن زیاد می‌تواند باعث کاهش عمر موهای شما شود. اگر مرتباً با وسایل حرارتی موهایتان را حالت دهید بیشتر در خطر آسیب مو بر اثر گرما هستید. گاهی اطو و دستگاه‌های فر کننده را کنار بگذارید و برای به حداقل رساندن میزان آسیب هرازگاهی موها را اصلاح کنید.

 

مدل موی کوتاه دارید

اگر موهایتان کوتاه است نگهداری از آن کلید زیبا دیده شدن موهایتان خواهد بود. یک زمان مناسب برای اصلاح چیزی بین چهار تا شش هفته است. برخلاف باور رایج میان افراد موی کوتاه سریع‌تر رشد نمی‌کند. فقط چون لایه‌های مو کوتاه‌تر هستند رشد آن بیشتر به چشم می‌آید و این باعث می‌شود برای اصلاح لازم باشد سریع‌تر بروید.

 

چتری دارید

موهای چتری مدل دیگری است که نگهداری آن نیاز به کمی توجه دارد. شاید لازم باشد هر سه یا چهار هفته چتری‌های شما اصلاح شوند. اگر می‌خواهید موهای چتری‌تان بسیار عالی دیده شوند شاید لازم باشد هر دو هفته یک‌بار به آرایشگاه بروید. نکته‌ی مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که با تمایل برای اینکه خودتان چتری‌ها را کوتاه کنید مبارزه کنید.

 

همیشه با موهایتان در جنگ هستید

اینکه همیشه ترجیح می‌دهید موهایتان را دم‌اسبی ببندید تا بهتر دیده شوند می‌تواند نشان دهد مدل موهایتان خراب‌شده است. این امر نشان می‌دهد موها نیاز به یک اصلاح دارند. درکل مدیریت موهای آسیب‌دیده سخت است و در این زمان فرد مجبور است یک مدل ساده را انتخاب کند که نیاز به کار زیادی نداشته باشد.

 

بی‌حوصله‌اید

کوتاه کردن موها فقط برای حفظ سلامت مو نیست. گاهی از موهای خود خسته شده‌اید. یک تغییر می‌تواند برای تنوع خوب باشد. شاید بخواهید موهایتان را کوتاه کرده یا به آن مدلی بدهید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040