۳۱ خرداد ۱۳۹۶

چیزهای عجیبی که کالری می سوزاند

۳۱ خرداد ۱۳۹۶ 9085 بازدیدکننده 0 نظر
چیزهای عجیبی که کالری می سوزاند در این مقاله می خوانید

اگر به دنبال کاهش وزن هستید هر کاری که بتواند کمی کالری بسوزاند برای شما مفید خواهد بود. پس این مقاله را دنبال کنید. ...

چیزهای عجیبی که کالری می سوزاند

بی‌قراری

زمانی که انگشتان خود را روی میز می‌زنید یا پاهایتان را تکان می‌دهید بدنتان مداوم در حال حرکت کردن است. تحرک برابر است با سوزاندن کالری. شما با فعالیت زیاد در طول روز می‌توانید چیزی حدود 350 کالری بیشتر بسوزانید. ایستادن و بی‌قرار بودن میزان سوختن این کالری را حدود 950 کالری زیادتر خواهد  کرد.

 

گریه کردن

در لحظاتی که استرس روحی دارید ضربان قلب شما بالا خواهد رفت. گریه کردن برابر است با سوزاندن همان مقدار کالری بر اثر خندیدن، یعنی چیزی حدود 1.3 کالری در دقیقه.

 

خندیدن

خندیدن یک ورزش ایروبیک کوچک برای بدن است. خنده باعث زیاد شدن ضربان قلب خواهد شد و مقدار بیشتری خون به بدن شما فرستاده می‌شود. با خنده ضربان قلب شما چیزی حدود 10 تا 20 درصد بالاتر می‌رود. با زیاد شدن ضربان قلب سوخت‌وساز بدن افزایش می‌یابد و این یعنی شما کالری خواهید سوزاند. خندیدن برای 10 تا 15 دقیقه چیزی حدود ده تا چهل کالری می‌سوزاند.

 

رابطه‌ی جنسی

در حین رابطه‌ی جنسی شما مقدار قابل‌توجهی کالری خواهید سوزاند. به‌طور متوسط در یک رابطه مردان حدود 100 کالری می‌سوزانند و زنان تقریباً 69 کالری.

 

خوردن

جویدن همراه با فعالیت ماهیچه‌های فک خواهد بود. این کار در کنار عمل بلع و هضم حدود 140 کالری در ساعت خواهد سوزاند. برخی غذاها برای سوزاندن کالری شناخته‌شده‌اند. یکی از آن‌ها فلفل است که می‌تواند میزان سوخت‌وساز بدن را بالا ببرد و باعث می‌شود بدن 50 تا 100 کالری در یک روز بسوزاند. جویدن آدامس نیز می‌تواند باعث سوختن 11 کالری در ساعت شود.

 

خرید کردن

آیا تابه‌حال بعد از یک خرید زیاد بسیار خسته به خانه برگشته‌اید؟ حالا به این فکر کنید: هرچه بیشتر خرید کنید مجبورید بار بیشتری را حمل کنید و این یعنی سوزاندن کالری بیشتر.

درست است که راه رفتن مداوم در طول خرید سخت است اما خوشبختانه با ایستادن در صف برای 30 دقیقه هم چیزی حدود 47 کالری خواهید سوزاند. همچنین حمل کردن وسایل باعث سوختن حدود 179  کالری در ساعت خواهد شد!

 

نوشیدن

هرچه نوشیدنی شما خنک‌تر باشد  بهتر است. نوشیدن هشت لیوان آب سرد در روز باعث می‌شود بدن 125 کالری بسوزاند تا آن آب را متناسب دمای بدن گرم کند.

از طرف دیگر اگر برای نوشیدن به سراغ نوشیدنی‌های نامناسب بروید باعث افزایش کالری خواهد شد. یعنی شما نباید یک لیوان آب میوه‌ی خنک بخورید به این امید که بدن برای گرم کردن آن کالری می‌سوزاند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040