۲۱ خرداد ۱۳۹۶

تغغیرات مو با افزایش سن

۲۱ خرداد ۱۳۹۶ 2500 بازدیدکننده 0 نظر
تغغیرات مو با افزایش سن در این مقاله می خوانید

با افزایش سن موهای شما مانند دیگر اعضای بدن دچار تغییراتی خواهد شد. ما می‌خواهیم شما را با برخی از این تغییرات آشنا سازیم. ...

تغغیرات مو با افزایش سن

موها خاکستری می‌شوند

دلایل متعددی وجود دارد که این اتفاق خواهد افتاد و رایج‌ترین علت ژنتیک است. برخی دلایل دیگر سفیدی مو استرس، رژیم غذایی ناسالم، زندگی سخت، کمبود خواب و بیماری‌های شدید است. به علت کمبود تولید ملانین پس از گذر عمر موها خاکستری می‌شود که باعث از بین رفتن رنگ موها خواهد شد. زمانی که موها خاکستری می‌شوند در واقع چیزی به نام رنگ سفید برای مو وجود ندارد و در واقع موهایی بدون پروتئین و رنگ داریم.

 

موها نازک‌تر می‌شوند

تغییر متداول در موها با  افزایش سن نازک شدن تارهای مو است. دلایل متعددی وجود دارد. اول اینکه حجم مو کاهش می‌یابد. دوما موها کمتر رشد می‌کنند. همزمان با افزایش سن به‌جای اینکه روزانه 100 تا 125 تار مو از دست دهید ریزش مو سرعت خواهد یافت و با کند شدن رشد مو فولیکول‌های مو نمی‌توانند به همان سرعت قبل جایگزین موهای ریخته‌ی قبلی شوند.

 

راحت‌تر می‌شکنند

کمبود پروتئین تنها روی رنگ مو تأثیر نخواهد داشت بلکه روی قدرت موهای شما نیز اثر می‌گذارد. کاهش سطح پروتئین باعث می‌شود موها ضعیف‌تر شده و انعطاف‌پذیری خود را از دست دهد،  این یعنی با کشیده شدن موها سریع‌تر خواهند شکست. محصولاتی در بازار هستند که دارای پروتئین می‌باشند و می‌توانند قدرت موهایتان را به آن‌ها برگردانند.

 

رشد مو کندتر می‌شود

رشد مو در میانه‌ی زندگی سرعت کمتری خواهد یافت و بیشتر در مرحله‌ی استراحت خواهد بود تا در مرحله‌ی رشد، این یعنی دیگر مانند قبل رشد نخواهد کرد. در این زمان باید مراقبت بیشتری از پوست سر  خود داشته باشید و رشته‌های مو بهتر رشد کنند. شما می‌توانید از روش‌های درمانی برای کمک به سالم نگه‌داشتن پوست سر استفاده کنید.

 

موها خشک‌تر می‌شوند

به‌مرورزمان موها خشک‌تر دیده می‌شوند و علت می‌تواند همان نازک شدن موها باشد. گرمای زیاد می‌تواند  به پوست سر آسیب رسانده و برای غدد چربی مشکل‌ساز خواهد بود. پوست سر می‌تواند بر اثر گرما و چربی زیاد خشک‌تر شود.

 

تنها موها را سالم نگه‌دارید

راهی برای متوقف کردن پیری وجود ندارد و راهی برای ممانعت از پیر شدن موها وجود ندارد. این بخشی عادی از زندگی است. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید حفظ سلامت مو است و باید مواد مغذی لازم برای قدرت بخشی را به موها برسانید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040