۱۹ اسفند ۱۳۹۵

تا نوروز لاغر شوید

۱۹ اسفند ۱۳۹۵ 4450 بازدیدکننده 0 نظر
تا نوروز لاغر شوید در این مقاله می خوانید

اگر به دنبال کاهش وزن هستید بهتر است خطر نکنید. راه حل های انتخابی شما نباید به سلامتی تان ضرر برسانند. ...

تا نوروز لاغر شوید

آب زیاد

کاهش وزن

آب به کاهش وزن شما کمک زیادی خواهد کرد. با نوشیدن آب زیاد هم به سلامت خود کمک زیادی کرده‌اید و هم به هدفتان برای کاهش وزن نزدیک‌تر خواهید شد. آب به نوعی اشتهای شما را از بین می‌برد. با این کار تنها زمانی غذا می‌خورید که واقعاً گرسنه‌اید، درواقع آب باعث می‌شود زمان‌های کمتری احساس گرسنگی داشته باشید.

زمانی که آب خنک می‌نوشید بدن شما برای گرم کردن خود انرژی مصرف خواهد کرد، در نتیجه کالری خواهید سوزاند. بعلاوه نوشیدن آب به کارکرد کلیه‌ها کمک کرده و باعث دفع مواد زائد از بدن می‌شود.

 

وعده‌های غذایی بیشتر

کاهش وزن

به‌جای آنکه در طول روز سه وعده‌غذای سنگینبخورید آن را به پنج یا هفت وعده‌ی کوچک‌تر تقسیم کنید. با این کار همان  مقدار انرژی را به بدن خود رسانده‌اید. با خوردن سه وعده‌ی غذای زیاد بدن قادر نخواهد بود تمام غذا را یک‌باره هضم کند در نتیجه اضافی آن را ذخیره خواهد کرد. در ادامه شما شاهد چاقی و بزرگ شدن شکم، ران و پهلوها خواهید بود. در انتخاب‌های غذایی خود باید دقت بیشتری داشته و آن‌ها را به وعده‌های کوچک‌تر و با تعداد بیشتر تقسیم کنید.

 

کنار گذاشتن نمک

کاهش وزن

اگر قصد کاهش وزن‌دارید نمک دشمن بزرگ شماست. نمک در بدن باعث می‌شود بدن شما مجبور به حفظ آب‌شده و به طرز مناسبی مایعات خود را فیلتر نکند. در نتیجه شما آب کمتری خواهید خورد که برای کاهش وزنتان خوب نیست. مقدار زیاد نمک در بدن باعث ایجاد اختلال در دستگاه تصفیه‌ی داخلی خواهد شد که نتیجه کاهش سوخت‌وساز بدن است. در هنگام خرید مواد غذایی به برچسب روی آن نگاه کرده و میزان سدیم، چربی و قند را چک کنید. بهتر است خوراکی انتخابی شما مقدار کمتری از این مواد داشته باشد.

 

ورزش منظم

کاهش وزن

ورزش مفید برای کاهش وزن ضربان قلب شما را بالا خواهد برد و با این کار به سوخت‌وساز چربی‌ها در بدن سرعت خواهد داد. هر ورزشی که این شرایط را برای شما ایجاد کند مناسب است.

بهتر است برای ورزش کردن تمرینی را انتخاب کنید که از آن لذت می‌برید. یکی از ورزش‌های خوب برای لاغری استفاده از پله است. اگر در خانه پله دارید می‌توانید از آن برای کاهش وزن خود استفاده کنید. فعالیت‌های ساده‌ی دیگری نیز هستند که به شما در این راستا کمک خواهند کرد. متوجه می‌شوید این روال به‌تدریج یکی از عادات زندگی شما شده است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040