۱۱ اسفند ۱۳۹۵

خوراکی هایی که دندان را لک می کنند

۱۱ اسفند ۱۳۹۵ 6565 بازدیدکننده 0 نظر
خوراکی هایی که دندان را لک می کنند در این مقاله می خوانید

دندان‌های زرد باعث می‌شوند شما خجالت بکشید و بخواهید لبخند خود را پنهان کنید. چیزهای زیادی هستند که باعث می‌شوند دندان‌های سفید شما زرد به نظر برسند. ...

خوراکی هایی که دندان را لک می کنند

چای و قهوه

جلوگیری از لک شدن دندان

چای و قهوه هر دو مقدار زیادی تانین دارند که این ماده عامل اصلی لکه شدن دندان‌هاست. برای جلوگیری از زرد شدن دندان، بدون اینکه بخواهید این نوشیدنی‌ها را ترک کنید، می‌توانید آن را طوری بخورید که داخل دهانتان نچرخانید و زیاد با دندان‌ها در تماس نباشند.

 

شراب

جلوگیری از لک شدن دندان

با وجودی که اغلب افراد بعد از نوشیدن شراب متوجه لکه‌هایی روی دندان خود می‌شوند که از بین می‌روند، باید بدانید این لکه‌ها همیشه موقت نیستند. تانین مقصر لک شدن دندان با شراب نیز می‌باشد. نوشیدن آب بعد از این ماده کمک می‌کند قبل از چسبیدن مواد به دندان‌ها و لک شدن آن‌ها، از دهان شما شسته شوند.

 

سس پاستا

جلوگیری از لک شدن دندان

با وجود رنگ قرمز روشن و اسیدی بودن گوجه‌فرنگی جای تعجبی نیست که لکه‌های دندان را مشاهده کنید. افرادی که به دنبال سفید نگه‌داشتن دندان‌های خود هستند و دوست دارند از یک کاسه پاستا نیز گاهی لذت ببرند می‌توانند در آن از بروکلی، اسفناج یا دیگر سبزیجات سبزرنگ استفاده کنید. این سبزیجات می‌توانند یک سطح محافظ روی دندان ایجاد کنند که مانع چسبیدن مواد به دندان و لک شدن آن خواهد شد.

 

توت‌ها

جلوگیری از لک شدن دندان

بلوبری، تمشک و شاه‌توت همه می‌توانند دندان‌های شما را لک کنند. مبارزه با این لکه‌ها کمی دقت نیاز دارد. نوشیدن آب زیاد در زمان خوردن توت‌ها و بعد از آن به جلوگیری از ایجاد لکه‌ها کمک می‌کند. همچنین به یاد داشته باشید بلافاصله مسواک نزنید. شما می‌خواهید اسید را فوراً از دهانتان بشویید نه اینکه آن را با مسواک به مینای دندان بفرستید. نوشیدن آب به نماندن این اسید در دهان کمک می‌کند.

 

کاری

جلوگیری از لک شدن دندان

رنگ روشن کاری می‌تواند باعث شود دندان‌های شما کمی زردرنگ به نظر برسند. اگر وعده‌های غذایی زیادی را با زردچوبه، پودر کاری یا ترکیب ادویه‌هایی که دندان را لکه می‌کنند می‌خورید بعد از مدتی متوجه می‌شوید دیگر دندان‌هایتان مانند قبل سفید نیستند.

 

سرکه‌ی بالزامیک

جلوگیری از لک شدن دندان

باوجود اسیدی بودن و رنگ زیاد این سرکه که می‌تواند باعث لک شدن دندان‌ها شود باز هم افراد زیادی آن را برای سالاد خود استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید سرکه‌ی بالزامیک در رژیم غذایی شما جایی داشته باشد آن را همراه با سبزیجاتی همچون کاهو بخورید. این سبزیجات می‌توانند مانند یک مانع عمل کرده و اجازه نمی‌دهند روی دندان لکه ایجاد شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040