۸ اسفند ۱۳۹۵

ساده ترین راه ها برای سفید کردن دندان

۸ اسفند ۱۳۹۵ 4551 بازدیدکننده 0 نظر
ساده ترین راه ها برای سفید کردن دندان در این مقاله می خوانید

همه‌ی ما دوست داریم کاری برای سفید کردن دندان‌های خود انجام دهیم. یک لبخند زیبا به ما اعتمادبه‌نفس خواهد داد. ...

ساده ترین راه ها برای سفید کردن دندان

سفید کردن حرفه‌ای توسط دندان‌پزشک

سفید کردن دندان

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای سفید کردن دندان کمک گرفتن از دندان‌پزشک است. در حقیقت این کار از  مشهورترین راه‌های زیبایی دندان در جهان می‌باشد. اما سفید کردن حرفه‌ای هزینه‌ی زیادی برای شما خواهد داشت.

 

ژل‌های سفیدکننده

سفید کردن دندان

یکی از راه‌های ساده در بیرون از دندان‌پزشکی برای سفید کردن دندان‌ها استفاده از ژل‌های سفیدکننده است که می‌توانید به صورت آزاد از داروخانه‌ها تهیه کنید. ژل‌ها حاوی هیدروژن پروکسید بوده و روی سطح دندان قرار می‌گیرند. سپس باید برای مدتی صبر کنید تا ژل اثر خود را بگذارد. این روش برای همه شاید مناسب نباشد زیرا نیاز به صبر دارد و ممکن است دیدن نتیجه چند هفته زمان ببرد.

 

نوارهای سفیدکننده

سفید کردن دندان

هیدروژن پروکسید روی نوار پلی‌اتیلن قرار داده شده و می‌تواند مستقیم روی سطح دندان شما برود. این روش بسیار مؤثر است اما به کمی دقت نیاز دارد تا انگشتان یا لثه‌ی خود را نسوزانید. همچنین ممکن است به مرور باعث حساس شدن لثه‌ها شود. اگر فرد صبوری هستید در عرض چند هفته شاهد نتیجه خواهید بود.

 

بهداشت خوب دهان

سفید کردن دندان

برای کسانی که ترجیح می‌دهند بدون روش‌های تهاجمی و شاید مضر – جدا از هزینه – دندان‌های خود را سفید کنند راه‌های طبیعی نیز وجود دارد. شاید نتایج این راه‌ها مانند محصولات مصنوعی قابل‌مشاهده نباشد اما مسلماً دندان‌های شما را براق‌تر خواهند کرد.

اولین گام طبیعی برای داشتن لبخندی سفید بهداشت خوب دهان است. خمیردندان‌ها لکه‌های روی دندان را از بین خواهند برد. شما می‌توانید از خمیردندان‌های دارای سفیدکننده خریداری کنید. نخ دندان نیز ضروری است زیرا مواد غذایی و باکتری‌هایی که ممکن است تبدیل به پلاکت‌هایی سخت شوند را از بین می‌برد. این پلاکت‌ها دندان‌های شما را کدر و زرد خواهند کرد.

 

جوش‌شیرین

سفید کردن دندان

جوش‌شیرین ماده‌ای شیمیایی است که اسید در دندان‌ها را کاهش می‌دهد و آن‌ها را سفیدتر خواهد کرد. بعلاوه جوش‌شیرین دارای خاصیت ساینده‌ی ملایمی است که باعث حذف لکه‌های دندان شده و مانع برگشت آن‌ها می‌شود. کمی جوش‌شیرین را سه بار در هفته با آب ترکیب کنید و می‌بینید چه تفاوتی ایجاد خواهد شد.

 

آب‌کشی با روغن نارگیل

سفید کردن دندان

شاید این روش دندان‌های شما را سفید نکند اما روغن نارگیل دارای لئوریک اسید است که باکتری‌های عامل پلاکت‌های دندان و زرد شدن ظاهر دندان شما را از بین می‌برد.

قبل از مسواک زدن یک قاشق غذاخوری از روغن نارگیل برداشته و آن را داخل دهان خود بریزید. برای 10 تا 15 دقیقه صبر کرده و قبل از بیرون ریختن روغن آن را روی دندان‌ها بکشید. بعد از آن دهان خود را با آب بشویید و سپس مانند مواقع عادی دندان‌ها را مسواک بزنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040