۲ اسفند ۱۳۹۵

عادات سالم برای زیبایی و درخشش شما

۲ اسفند ۱۳۹۵ 2457 بازدیدکننده 0 نظر
عادات سالم برای زیبایی و درخشش شما در این مقاله می خوانید

به نیازهای بدن خود توجه داشته و با ایجاد عادات سالم به درخشش پوست و زیبایی خود کمک کنید. ...

عادات سالم برای زیبایی و درخشش شما

خوردن صحیح

ترفندهای زیبایی

یکی از بهترین راه‌ها برای درخشش پوست و جوان دیده شدن تمرکز روی چیزی است که وارد بدنتان می‌کنید. باید بدانید خوردن میوه و سبزیجات چقدر برای سلامت اهمیت دارد و روی سلامت پوست نیز اثر می‌گذارد. از خوردن غذاهای فرآوری شده خودداری کرده و غذایی سرشار از سبزیجات داشته باشید.

 

آب زیاد بنوشید

ترفندهای زیبایی

می‌خواهید سالم و پرانرژی‌تر به نظر برسید؟ نوشابه را کنار بگذارید و به سراغ نوشیدن بیشتر آب بروید. 60 درصد بدن ما از آب ساخته شده است. نوشیدنی‌های قندی می‌توانند باعث کم آب شدن بدن شوند که نتیجه عدم تعادل مایعات در بدن، انرژی کمتر و مشکلات پوستی است. روزانه هشت لیوان آب نه تنها پوست شما را سالم نگه می‌دارد بلکه تعادل مایعات در بدن را حفظ خواهد کرد.

 

کمی بخوابید

ترفندهای زیبایی

فکر می‌کنید زمان کافی برای خوابیدن ندارید؟ درست مانند زمان برای تناسب‌اندام باید زمانی بگذارید تا خواب را وارد برنامه‌ی خود کرده تا به سلامت و زیبایی‌تان کمک کنید. خواب ناکافی می‌تواند تأثیر بدی روی ایمنی بدن بگذارد و باعث بالا رفتن فشارخون شود و نتیجه ناتوانی در کاهش وزن یا حفظ  وزن فعلی است. در شبانه‌روز هشت ساعت بخوابید تا مانع ایجاد پف در اطراف چشم‌های خود شوید.

 

حالت صحیح بدن

ترفندهای زیبایی

اگر بدنتان حالت صحیحی نداشته باشد به مرور زمان ستون فقرات شما تغییر شکل داده و بر اساس حالتی که می‌نشینید شکل خواهد گرفت. تمرین حالت صحیح بدن برای زیباتر دیده شدن شما و داشتن ستون فقراتی سالم‌تر لازم است. این کار حتی کمک می‌کند کمی از وزن فعلی خود بدون ورزش لاغرتر دیده شوید.

 

صاف نگه‌داشتن سر

ترفندهای زیبایی

گاهی زیبا به نظر رسیدن به روشی بستگی دارد  که بدن خود را نگه می‌دارید. اگر درحالی‌که چشم‌هایتان را به زمین دوخته‌اید و شانه‌هایتان خمیده و قوز کرده‌اند وارد اتاق شوید مسن‌تر دیده خواهید شد و حتی بدقیافه. حالا که می‌دانید باید بدنتان حالت صحیحی داشته باشد صاف نگه‌داشتن سر باید برای شما ساده‌تر باشد. اهمیتی ندارد کجا می‌روید، همیشه سرتان را بالا نگه‌دارید.

 

شاد زندگی کنید و با استرس کمتر

ترفندهای زیبایی

نیازی به گفتن نیست که تغییر افکار منفی به افکاری مثبت به کاهش استرس کمک کرده و شما را شادتر می‌کند. افرادی که جوان‌تر به نظر می‌رسند در حقیقت کسانی هستند که کمتر استرس دارند. زمانی که تحت استرس و نگرانی زیاد هستید بدن از خود کورتیزول، آدرنالین و مواد شیمیایی بیشتری آزاد می‌کند و این مواد شما را خسته، افسرده و پژمرده می‌کنند. بعلاوه استرس مداوم برای سیستم ایمنی بدن خوب نیست. استرس شدید می‌تواند باعث شود غدد بدن چربی بیشتری بسازند و به پوست شما آسیب وارد خواهد کرد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040