۲۱ بهمن ۱۳۹۵

کاهش وزن سالم برای مردان بالای 40 سال

۲۱ بهمن ۱۳۹۵ 1942 بازدیدکننده 0 نظر
کاهش وزن سالم برای مردان بالای 40 سال در این مقاله می خوانید

راهکارهایی ساده برای اینکه با افزایش سن، وزن خود را با راه‌های سالم متناسب نگه دارید. ...

کاهش وزن سالم برای مردان بالای 40 سال

ارتباط با پزشک

کاهش وزن

با پزشک در ارتباط باشید. چاقی ممکن است شما را در خطر بیماری‌هایی مانند مشکلات قلبی قرار دهد. چک آپ های منظم داشته باشید و از پزشکتان در مورد تأثیر وزن بر سلامت خود سؤال کنید.

 

میزان چربی بدن

کاهش وزن

روی درصد چربی بدن تمرکز کنید. یاد بگیرید چگونه باید میزان چربی بدن خود را چک کنید. سپس با فعالیت داشتن و سوخت‌وساز سالم بدن حجم چربی در بدن خود را کاهش دهید.

 

ماهیچه سازی

کاهش وزن

ماهیچه بسازید. بهترین راه برای سوزاندن چربی‌ها ساخت ماهیچه است. تمرینات مقاومتی بخش مهمی از راه‌حل شما برای داشتن وزن مناسب سنتان هستند. برخی افراد حس می‌کنند با افزایش سن کاهش وزن برای آن‌ها ساده‌تر شده است اما حفظ توده‌ی ماهیچه در بدن کلید سالم و لاغر نگه‌داشتن بدنتان است.

 

تمرینات ایروبیک

کاهش وزن

تمرینات ایروبیک کافی داشته باشید. ماهیچه سازی مهم است اما فراموش نکنید تمریناتی برای کارکرد قلبتان انجام دهید. میزان ورزش مورد نیاز  شما بستگی به هدفتان دارد و از 150 دقیقه در هفته تا 250 دقیقه متغیر خواهد بود. مدت زمان تمرینات را تغییر دهید تا به هدف خود رسیده و با داشتن فعالیت کافی بدن خود را قوی نگه دارید.

 

فعالیت‌های ورزشی

کاهش وزن

تمرینات فعالیتی را فراموش نکنید. اگر افزایش وزن به علت کمبود فعالیت است یک راه برای به حداقل رساندن زیاد شدن وزن افزایش فعالیت روزانه خواهد بود. تمرینات توانایی شما برای کارهای روزانه‌ی زندگی را زیاد می‌کند که باعث می‌شود با فعالیت‌های غیرورزشی نیز کالری بسوزانید و لاغر بمانید.

 

ساخت عادات سالم

کاهش وزن

عادات سالم داشته باشید. با زیاد شدن سن شما ساده‌تر از روال‌های عادی برای زندگی سالم فاصله  می‌گیرید. اگر زیاد الکل مصرف کنید چاق خواهید شد. زمانی را برای ارزیابی زندگی خود و ایجاد عادات  سالم بگذارید تا عمری بهتر داشته باشید.

 

وزن شما و تأثیر بر زندگی

کاهش وزن

روابط مهم در زندگی خود را ارزیابی کنید. آیا ازدواج شما تحت تأثیر وزنتان قرار گرفته است؟ آیا روابط جنسی شما به خاطر اندامتان تغییر کرده است؟ آیا به خاطر چاق بودن از برخی فعالیت‌های خانوادگی کنار رفته‌اید؟ این مشکلات در روابط شاید به شما انگیزه‌ی لازم برای ساخت عادات سالم و لاغر ماندن را بدهد.
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040