۲ بهمن ۱۳۹۵

اشتباهات ما که موهایمان را خراب می کند

۲ بهمن ۱۳۹۵ 2707 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهات ما که موهایمان را خراب می کند در این مقاله می خوانید

شاید ندانید بسیاری از کارهایی که برای زیبایی موهای خود انجام می‌دهید باعث خراب شدن تارهای مو شما خواهند شد. ...

اشتباهات ما که موهایمان را خراب می کند

کوتاه نکردن مرتب موها

مراقبت از مو

بیشتر اوقات کسانی که موهای بلند دارند فکر می‌کنند اصلاح موها زیاد مهم نیست. درست است که موهای شما از ریشه رشد می‌کنند اما انتهای مو است که آسیب دیده و نیاز به رسیدگی دارد. استفاده‌ی روزانه از شامپوهایی که دارای سولفات و نمک هستند می‌تواند موهای شما را خراب کرده و باعث موخوره شود. شما می‌توانید با اصلاح‌های منظم در هر دو یا  سه ماه موهایی سالم و زیبا داشته باشید.

 

استفاده‌ی زیاد از نرم‌کننده

مراقبت از مو

نرم‌کننده‌ها برای افزودن رطوبت به موهای شما هستند نه اینکه موهایتان را صاف کنند. شاید فکر کنید باید نرم‌کننده را روی ریشه‌های مو نیز بزنید اما بهتر است بدانید این ماده فقط باید در انتهای موها استفاده شود. مانند شامپوها، استفاده‌ی روزانه از نرم‌کننده‌های دارای سولفات نیز برای مو مناسب نیست. به‌جای آن یک یا دو بار در هفته از یک ماسک موی مناسب موهایتان استفاده کنید. با این کار شما پروتئین و مواد غذایی به موهایتان اضافه خواهید کرد.

 

اکستنشن های مو

مراقبت از مو

نداشتن یک اکستنشن مناسب یا مراقبت لازم از مو می‌تواند باعث ریزش مو و حتی طاسی شما شود. انواع متفاوتی از اکستنشن وجود دارد. بهترین کار این است که خوب تحقیق کرده و آرایشگر مورد اعتماد و حرفه‌ای را پیدا کنید که در این زمینه تخصص دارد. این کار کمک می‌کند اکستنشنی داشته باشید که برای نوع موهای شما مناسب است.

 

فکر می‌کنید هر برسی مناسب است

مراقبت از مو

برخی برس ها باعث کشیده شدن موها خواهند شد. بیشتر زنان در زمان انتخاب برس به برند و نوع دندانه‌های آن دقتی ندارند. بهترین برس برای شما نوعی است که دندانه‌های نرم داشته و برای عبور از میان موهایتان نرم باشد. شانه همیشه بهترین انتخاب است اما باید بین دندانه‌های آن فاصله‌ی مناسبی وجود داشته باشد.

 

سفت بستن موها

مراقبت از مو

موهای دم‌اسبی یا مدل‌های سفت دیگر می‌توانند در زمان شما صرفه‌جویی زیادی کنند و انتخاب راحت‌تری باشند، خصوصاً روزهایی که رطوبت هوا زیاد است. اما باید بدانید مدل‌های سفت برای موهایتان ضرر خواهد داشت. کشیده شدن موها می‌تواند باعث آسیب به خط رویش مو در جلوی سر شود. همچنین کش های پلاستیکی نیز می‌توانند باعث شکستن  موها شوند. بهتر است از کش های نرم‌تر استفاده کنید.

 

استفاده‌ی زیاد از شامپوی خشک

مراقبت از مو

اخیراً افراد زیادی بر اثر استفاده‌ی زیاد از شامپوهای خشک دچار ریزش مو می‌شوند. با این کار شما اجازه تشکیل موادی روی تارهای موی خود را خواهید داد که باعث سنگینی آن می‌شوند. نتیجه‌ی آن می‌تواند مستعد شدن بیشتر موها به انواع متفاوت آسیب‌ها باشد.

 

شانه زدن موهای خیس

مراقبت از مو

شاید یک شانه‌ی سریع در حمام زمان زیادی برای شما صرفه‌جویی کند، به جای آنکه بعداً وقت زیادی برای باز کردن موهای در هم پیچیده بگذارید. اما موهای خیس بیشتر مستعد شکست و آسیب خواهند شد. قبل از شانه زدن مطمئن شوید موهایتان خشک‌شده‌اند.از نوک مو شانه زدن را شروع کرده و بعد به سمت ریشه‌ها بروید. اگر عادت دارید حتماً موهای خیس را شانه کنید از شانه‌های دندانه پهن استفاده نمایید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040