۸ دي ۱۳۹۵

ترفندهای جالب برای سوزاندن چربی شکم

۸ دي ۱۳۹۵ 3188 بازدیدکننده 0 نظر
ترفندهای جالب برای سوزاندن چربی شکم در این مقاله می خوانید

ترفندهای ساده‌ی زیر به شما کمک می‌کنند بسیار سریع از شر چربی‌های شکم راحت شوید. ...

ترفندهای جالب برای سوزاندن چربی شکم

قضاوت نکردن سلامت بر اساس عدد ترازو

سوزاندن چربی شکم

وزن می‌تواند عددی بی‌ثبات باشد. این عدد می‌تواند با مصرف مایعات، زمان روز و غذای مصرفی شما تغییر کند. بنابراین زمانی که تصمیم می‌گیرید برای سلامت خود  گام بردارید لطفاً موفقیت خود را بر اساس عدد روی ترازو تخمین نزنید. ما سلامت افراد دیگر را بر اساس ظاهر آن‌ها قضاوت می‌کنیم. هرکسی می‌تواند در مدتی از زمان وزن زیادی را با روش‌های مختلف کم کند، از جمله رژیم‌های غذایی ناسالم. شما باید بدانید حفظ عادات سلامت در طولانی مدت چیزی است که واقعاً می‌تواند تأثیر زیادی بر سلامت شما داشته باشد.

 

تمرکز بر غذا، نه ماده‌ی غذایی

سوزاندن چربی شکم

به جای تمرکز روی مواد غذایی خاص در رژیم خود بهتر است برای شروع روی غذاهایی خاص تمرکز کنید. تمرکز تنها روی مواد غذایی می‌تواند ما را به مشکل بیندازد. شرکت‌های غذایی می‌توانند با ساخت محصولاتی با عباراتی چون فیبر بالا، کم چربی، کم قند و ... ما را فریب دهند که انتخاب‌هایی سالم هستند اما در واقع همان مواد غذایی برای بدن مضر می‌باشند. برای شروع بهترین کار این است که چیزهایی مانند میوه یا مغزها را جایگزین تنقلاتی کنید که اغلب نیاز به پخت ندارند و راحت هستند.

 

غذا مهم تر از کالری دریافتی است

سوزاندن چربی شکم

زمانی که به فکر بهبود رژیم غذایی خود می‌افتید بهتر است مقدار کالری که باید دریافت کنید را بدانید. استفاده از یک برنامه‌ی شمارش کالری برای شروع بسیار خوب است.

اما نباید قضاوت شما روی غذا تنها بر اساس کالری آن باشد. در مورد خطر بیماری‌های قلبی و سکته کیفیت غذا نیز به همان اندازه‌ی میزان انرژی آن مهم است و حتی شاید مهم تر.

 

انتخاب‌های سالمی در خانه داشته باشید

سوزاندن چربی شکم

اگر  در خانه‌ی خود تنقلات ناسالم داشته باشید بیشتر از آن‌ها استفاده خواهید کرد. در خانه برای تمام هفته‌های سالم تنها روی داشتن غذاهای سالم تمرکز کنید. تنقلات اغلب زیاد استفاده شده و از آنجایی که آماده‌اند مقابله با میل خوردن آن‌ها بسیار سخت خواهد بود.

 

نوشیدنی‌های بهتری مصرف کنید

سوزاندن چربی شکم

نوشیدنی‌های ناسالم مهم‌ترین بخشی هستند که هیچ کمکی به ما برای سالم بودن نخواهند کرد. این مواد به دندان‌ها آسیب‌زده و به غیر از کالری هیچ‌چیز دیگری برای بدن ندارند.

اولین گام ساده برای بهبود سلامت بهتر کردن نوشیدنی‌هاست. یکی از اولین گام‌ها برای بهبود سلامت این است که نوشیدنی‌های قندی را کنار بگذارید. الکل نیز می‌تواند در کنار مشکلات بسیار برای سلامت، ما را ترغیب به خوردن خوراکی‌های ناسالم کند.

 

یک غذا را از زندگی‌تان حذف نکنید

سوزاندن چربی شکم

یک راه مطمئن که باعث شکست در تغذیه‌ی سالم خواهد شد کمال‌گرایی است. به جای این کار سعی کنید از ایده‌ی همیشه، گاه و به ندرت در مورد غذاها استفاده کنید. همیشه را با رنگ سبز نشان دهید، گاهی را زرد و به ندرت را قرمز. مثلاً برخی غذاها مانند غلات یا سبزیجات در دسته‌ی سبز قرار دارند. کره یا برخی پنیرها زرد هستند و به ندرت یا قرمز چیزهایی مانند نوشابه یا بستنی.

 

نگذارید گرسنه شوید

سوزاندن چربی شکم

رسیدن به نقطه‌ی گرسنگی می‌تواند باعث شود تصمیمات نادرستی بگیرید. زمانی که گرسنه‌اید گرفتن تصمیم منطقی برای غذاها سخت است. خصوصاً زمانی که غذاهای آماده‌ی زیادی در اطراف شما وجود دارد.

 

افزودن ورزش به زندگی روزانه

سوزاندن چربی شکم

به جای آنکه تنها به ورزش در چیزهایی مانند دویدن، یوگا، بسکتبال و ... نگاه کنید سعی کنید برخی  فعالیت‌های روزانه را به برنامه‌ی خود بیفزایید. برخی فعالیت‌ها ورزش نیستند اما می‌توانند برای سلامت شما مفید باشند. مثلاً در محل کار از میزهای ایستاده استفاده کنید، کمی دورتر از مغازه ماشینتان را پارک کنید یا از پله‌ها بالا بروید.

 

غذاهای سالم راحت بخرید

سوزاندن چربی شکم

درست مانند ورزش، آشپزی را نیز می‌توان به کاری جالب در زندگی تبدیل کرد. میلیون‌ها دستور پخت غذاهای سالم در اینترنت وجود دارد. شما می‌توانید به سادگی غذای سالمی که از آن لذت می‌برید را در خانه تهیه کنید.

 

از زندگی لذت ببرید

سوزاندن چربی شکم

زندگی چیزی فراتر از سالم زندگی کردن و تغذیه‌ی صحیح است. اگر حس می‌کنید دچار کمبود شده‌اید  بهتر است برنامه‌ی خود برای زندگی را تغییر دهید. بهترین نکته در مورد تغذیه‌ی سالم این است که بتوانید چیزهایی که دوست دارید را در زندگی تنظیم کنید. اگر کلم دوست ندارید مجبور نیستید آن را بخورید.اگر فکر می‌کنید علاقه دارید تمام مدت تنها چیزهای سالم بخورید و احساس پوچی نخواهید  کرد این کار را انجام دهید.

شما باید سبکی از زندگی برای خود بیابید که از آن لذت می‌برید و همان را دنبال کنید، نه چیزی که شما را از غذاهای مطلوبتان محدود کند و یا اینکه شما را مجبور به انجام ورزشی نماید که از آن متنفرید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040