۴ دي ۱۳۹۵

راه هایی برای یک کاهش وزن طولانی مدت

۴ دي ۱۳۹۵ 1908 بازدیدکننده 0 نظر
راه هایی برای یک کاهش وزن طولانی مدت در این مقاله می خوانید

مطمئناً شما نمی‌خواهید موقتاً کاهش وزن داشته باشید، بلکه می‌خواهید برای همیشه آن را حفظ کنید. این نکات به خاطر بسپارید تا وزن خوب خود را نگه‌دارید. ...

راه هایی برای یک کاهش وزن طولانی مدت

ورزش کنید و فعال بمانید

کاهش وزن

داشتن فعالیت علاوه  بر مزایای بسیاری که برای سلامت دارد برای کاهش وزن نیز بسیار مهم است. با ادامه دادن فعالیتی که دوست دارید سعی کنید این روال را برای همیشه داشته باشید، مانند راه رفتن، دوچرخه‌سواری، رقصیدن و ... حداقل سه روز در هفته به سراغ تمرینات قلبی عروقی رفته و دو روز تمرینات مقاومتی انجام دهید.

 

داشتن برنامه

کاهش وزن

تحقیقات زیادی نشان داده‌اند کسانی که یک برنامه‌ی غذایی را  دنبال می‌کنند وزن بیشتری را از دست داده و آن را بهتر حفظ خواهند کرد. نوشتن غذاها راهی برای دنبال کردن رژیم حتی پس از کاهش وزن است.  کسانی که یک برنامه‌ی غذایی را دنبال می‌کنند دو برابر دیگران وزن کم خواهند کرد.

 

خوردن غذاهایی که دوست دارید

کاهش وزن

اگر خوراکی ای مانند شکلات را خیلی دوست دارید اما برنامه‌ی غذایی به شدت شما را در محدودیت قرار می‌دهد احتمال کنار گذاشتن این برنامه خیلی زیاد خواهد بود. و این اصلاً چیز خوبی نیست. برای داشتن یک زندگی  سالم شما باید کمی فرصت‌های کوچک ( همیشه تعادل را رعایت کنید ) در رژیم غذایی خود داشته باشید.

 

نوشیدن آب کافی

کاهش وزن

روزانه حداقل هشت لیوان آب بنوشید. آب به سوخت و ساز بدن کمک کرده و باعث از بین رفتن چربی‌ها خواهد شد. همچنین آب می‌تواند جلوی گرسنگی شما را گرفته و برای شما بسیار مفید است.

 

کمک بگیرید

کاهش وزن

بهتر است یک نفر در این راه شما را حمایت کند، فرقی ندارد یک دوست یا یکی از اعضای خانواده. این حمایت نباید برای شما فقط به معنای ملاقات های رودررو باشد، بنابراین اگر فرصتی برای دیدن هم ندارید ناامید نشوید.

 

به چالش کشیدن خود

کاهش وزن

حتی اگر همین حالا در وزن هدف خود قرار دارید نباید هیچ‌وقت تعیین اهداف هوشمندانه را ترک  کنید. این اهداف می‌تواند مثلاً افزودن به برنامه‌ی تمرینات قدرتی باشد یا کمی تندتر پیاده‌روی کردن یا خوردن بیشتر سبزیجات. برای خود اهداف هفتگی، ماهانه و سالانه تعیین کنید تا در مسیر خود متمرکز مانده و بدن خود را به چالش بکشید.

 

تغییر دادن چیزها

کاهش وزن

هرماه سعی کنید چیز جدیدی را امتحان کنید. این می‌تواند یک ورزش جدید باشد یا یک دستور غذایی جدید. تغییرات منظم باعث می‌شوند این روال برای شما شاد به نظر برسد و خسته نشوید.

 

به خودتان یادآوری کنید

عکسی از قبل خودتان در جایی بگذارید که بتوانید آن را ببینید. لازم نیست هر روز به این عکس نگاه کنید اما یک‌بار در هفته دیدن آن راه خوبی برای یادآوری این است که کجا بودید و چقدر پیشرفت کرده‌اید.

 

وزنتان را چک کنید

کاهش وزن

شاید گاهی دیدن ترازو به نوعی برای شما سخت باشد ( خصوصاً زمانی که ماهیچه ساخته و چربی از دست می‌دهید ) اما بسیار مهم است که مرتباً وزن خود را چک کنید تا ببینید آیا وزن شما کم شده است یا نه.

 

زندگی را در آغوش بگیرید

کاهش وزن

پس از چند هفته خوب خوردن و ورزش شما نباید تنها در ظاهر بهتر دیده شوید بلکه باید احساس بهتری نیز داشته باشید. کاهش وزن برای بهبود زندگی است نه محدود کردن آن. مطمئن شوید روی جنبه‌های مثبت متمرکز می‌مانید و انتخاب‌های سالمی برای زندگی خود دارید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040