۱ دي ۱۳۹۵

چیزهایی که در مورد کک و مک ها نمی دانید

۱ دي ۱۳۹۵ 2954 بازدیدکننده 0 نظر
چیزهایی که در مورد کک و مک ها نمی دانید در این مقاله می خوانید

اطلاعات جالبی که باید در مورد کک و مک های پوستی بدانید. ...

چیزهایی که در مورد کک و مک ها نمی دانید

کک و مک متفاوت از لکه‌های دیگر است

کک و مک

میان کک و مک و لکه‌های ناشی از آفتاب تفاوت وجود دارد. کک و مک های واقعی، نوعی که در بچگی در پوست ظاهر می‌شود، بر اثر افزایش میزان ملانین در ملانوسیت ها ایجاد می‌گردد. لکه‌های سن، لکه‌های سیاهی هستند که در دوران بزرگ‌سالی ظاهرشده و علت آن افزایش مقدار ملانوسیت ها در پوست بر اثر آسیب اشعه‌ی UVA/B می‌باشد.

 

کک و مک در پوست‌های روشن متداول تر است

کک و مک

کک و مک در همه ایجاد می‌شود ولی در کسانی که مو و پوست روشن دارند متداول تر است. اما این مشکل تنها برای روشن پوستان نیست و می‌تواند در افراد دارای پوست‌های تیره نیز دیده شود. اما در پوست تیره کمتر رایج است.

 

کک و مک ارثی است

کک و مک

کک و مک تصادفی نیست. در حقیقت به نوعی به سابقه‌ی خانوادگی بستگی دارد. کک و مک می‌تواند یک زمینه‌ی ارثی داشته باشد و اغلب در کسانی دیده می‌شود که سابقه‌ی خانوادگی آن را دارند.

 

کک و مک قابل برداشتن است

کک و مک

کک و مک می‌تواند با یک درمان لیزر ساده رفع شود. این مشکل پوستی اگر کمرنگ باشد با استفاده از لایه بردارهای پوستی و دیگر مواد روشن‌کننده قادر به کمرنگ و محو شدن است.

 

پیشگیری از ایجاد کک و مک های جدید

کک و مک

اگر می‌خواهید از ایجاد کک و مک های جدید جلوگیری کنید راهی ساده و موثر برای شما وجود خواهد داشت. اما باید بدانید بهترین روش استفاده‌ی روزانه از ضد آفتاب است.

 

با کک و مک گزینه‌های آرایشی شما محدود نمی‌شود

کک و مک

درحالی‌که لکه‌های ناشی از کک و مک ها به پوست شما رنگ، شکل و عمق متفاوتی داده‌اند اما نیازی به نگرانی برای استفاده از رنگ‌های متفاوت لوازم آرایشی وجود ندارد. رنگ محصولی که شما انتخاب می‌کنید به رنگ کلی پوست و رنگ کک و مک ها بستگی دارد. مثلاً افرادی که پوستی با تن رنگی متوسط و کک و مک های تیره‌تر دارند باید از رنگ‌های روشن تر استفاده کنند. هیچ پالت رنگی خاصی برای کک و مک ها  وجود ندارد و رنگ بستگی به تن رنگ پوست و موی شما دارد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040