۳ آذر ۱۳۹۵

چه چیزی باعث سفیدی موها می شود

۳ آذر ۱۳۹۵ 3377 بازدیدکننده 0 نظر
چه چیزی باعث سفیدی موها می شود در این مقاله می خوانید

زمان آن رسیده متوجه شوید چه چیزی باعث سفید شدن موهای شما می‌شود. چرا این اتفاق می‌افتد و آیا می‌توانید مانع آن شوید؟ ...

چه چیزی باعث سفیدی موها می شود

 

اگر دلت میخواد موهات پرپشت باشه، این روش رو امتحان کن!

معرفی یک روش آسان و گیاهی برای پرپشت کردن موها

به جای رنگ مو برای رفع سفیدی از این روش استفاده کنید

کشف راهکاری که در ۲ دقیقه چروک هایتان را رفع میکند!! + راهکار

 

چرا موها خاکستری می‌شوند؟

علت سفیدی موها

زمانی که ما در رحم مادر قرار داریم موهایمان سفید است  و زمانی که ملانوسیت شروع به  شکل‌گیری می‌کند موها رنگ طبیعی خود را خواهند گرفت. اینکه رنگ سیاه باشد، قهوه‌ای، بلوند، قرمز و یا ترکیبی از همه‌ی آن‌ها، بستگی به توزیع، نوع و مقدار ملانین در لایه‌ی میانی تارهای مو دارد که رنگدانه‌ای برای تار موهای شماست. ملانوسیت به معرفی ملانین به کراتین مو ادامه داده و به موهای ما رنگی را می‌دهد که با آن متولد می‌شویم. با گذشت سال‌ها آنزیم هایی به  نام تلومراز باعث کند شدن تولید ملانین می‌شوند و این منجر به روشن تر شدن موهای شما خواهد شد.

 

چه زمانی این اتفاق می‌افتد؟

زمان سفیدی موها

زمان خاکستری شدن موهای شما بیشتر از سن بستگی به ژنتیک دارد. مشابه ریزش مو، خاکستری  شدن موها نیز نتیجه‌ی ژنتیک است. شما می‌توانید به والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود نگاه کنید تا حدس بزنید چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد.

 

در ابتدا چه اتفاقی می‌افتد؟

سفیدی موها

این‌طور نیست که یک روز بیدار شوید و ببینید همه‌ی موهایتان سفید شده‌اند. این یک فرآیند است که الگویی را دنبال می‌کند. موهای خاکستری در ابتدا در اطراف گیجگاه ظاهر می‌شوند و به  تدریج پیش‌رفته و همه‌ی جمجمه را فرا خواهند گرفت.

 

نژاد شما نقش دارد

سفیدی موها

نژاد در مورد خاکستری شدن موها نقش زیادی دارد. زنان سفیدپوست در اواسط سی سالگی شاهد موهای سفید خواهند بود، برای زنان آسیایی این اتفاق در اواخر سی سالگی می‌افتد و برای زنان آمریکایی و آفریقایی در اواسط 40 سالگی.

 

زنان در اولویت نیستند

سفیدی موها

در مقایسه‌ی زنان و مردان هم سن مشاهده می‌شود مردان بیشتر از زنان دارای موهای سفید هستند.

 

استرس موها را سفید می‌کند

استرس

استرس مانند فاکتورهای دیگر زندگی می‌تواند تأثیر زیادی روی سلامت موها داشته باشد. تنها استرس باعث خاکستری شدن موهای شما نمی‌شود اما به مرور می‌تواند به این فرایند در کسانی که سابقه‌ی ژنتیکی سفید شدن مو را دارند سرعت دهد.

 

فاکتورهای دیگری نیز وجود دارند

سفیدی موها

سفیدی مو تنها برای سن و ژنتیک نیست. فاکتورهای دیگری نیز در زندگی شما هستند – چه  در کنترل شما باشند یا نه – که می‌توانند باعث سریع تر شدن این اتفاق شوند. برای مثال بسیاری از چیزهایی که روی سلامت بدن اثر دارند بر ظاهر شما و البته سفیدی موها نیز موثرند. رژیم غذایی، استرس، خواب نامناسب، داروها، سیگار و ... همه می‌توانند روی سفیدی موهای شما اثرگذار باشند.

 

شاید بتوان این فرآیند را معکوس کرد

جلوگیری از سفیدی موها

باور داشته باشید یا نه، می‌توانید جلوی سفید شدن موها را بگیرید و یا حداقل آن را آهسته کنید. برخی از بهترین مواد برای مبارزه با شیوع علائم پیری عبارت‌اند از کافئین و نیکوتینامید که دارای خواص ضدپیری در پوست شناخته‌شده‌اند. برای کاهش علائم  پیری روی موها بهتر است تمرکز خود را روی ساختار بهتر مو بگذارید. شما می‌توانید با حذف فاکتورهای خطرناک مانند رژیم غذایی نامناسب یا دیگر مشکلات سلامت، مدیریت استرس و افزودن ویتامین‌ها به رژیم غذایی خود این کار را انجام دهید.

 

اگر دلت میخواد موهات پرپشت باشه، این روش رو امتحان کن!

معرفی یک روش آسان و گیاهی برای پرپشت کردن موها

به جای رنگ مو برای رفع سفیدی از این روش استفاده کنید

کشف راهکاری که در ۲ دقیقه چروک هایتان را رفع میکند!! + راهکار

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040