۱ آذر ۱۳۹۵

چیزهایی که زنان در مورد لیزر موها باید بدانند

۱ آذر ۱۳۹۵ 2097 بازدیدکننده 0 نظر
چیزهایی که زنان در مورد لیزر موها باید بدانند در این مقاله می خوانید

قبل از رفتن سراغ لیزر درمانی برای موهای زائد بهتر است نگاهی به نکات زیر بیندازید. ...

چیزهایی که زنان در مورد لیزر موها باید بدانند

لیزر چگونه انجام می‌شود؟

 لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد فرآیندی پزشکی است که با استفاده از پرتوهای جهنده‌ی نور موهای زائد را از بین می‌برد. لیزر از پوست عبور کرده و به فولیکول مویی برخورد می‌کند که دیگر نمی‌خواهید رشد کند. هدف از لیزر هدف قرار دادن ملانین در فولیکول‌های مو است، ملانین رنگدانه‌ای در فولیکول‌های مو می‌باشد. انرژی موجود در لیزر برای برداشتن فولیکول‌های مو و جایگزینی آن‌ها با پوست ساخته شده است.

 

زمان اهمیت دارد

 لیزر موهای زائد

مرحله‌ی رشد – آناژن – زمانی است که ما می‌خواهیم. رشد مو در سه مرحله انجام می‌شود، آناژن یا رشد، تلوژن یا استراحت و کاتاژن یا تحلیل پیاز قدیمی مو. زمانی که رشد مو در مرحله‌ی تلوژن است لیزر نمی‌تواند موها را تشخیص دهد. متأسفانه رشد همه‌ی موها همزمان در یک مرحله نخواهد بود. بنابراین باید بین جلسات درمانی چهار تا شش هفته صبر کرد.

 

رنگ پوست بر درمان تأثیرگذار است

 لیزر موهای زائد

زنانی که رنگ پوستی تیره‌تر دارند باید بدانند شاید این رنگ روی نتیجه‌ی لیزر آن‌ها اثر داشته باشد. مشکل برای این افراد اینجاست که لیزر نمی‌تواند بین رنگدانه‌ی پوست و رنگدانه‌ی فولیکول‌های مو تفاوت قائل شود. زمانی که این تفاوت قابل‌تشخیص نباشد بیمار ممکن است عوارض جانبی ای را تجربه کند. برنزه کردن پوست نیز روی موثر بودن حذف موهای زائد با لیزر می‌تواند اثرگذار باشد.

 

رنگ مو تفاوت ایجاد می‌کند

 لیزر مو

زنان یا مردانی که موهای روشن دارند شاید برای لیزر مناسب نباشند. از آنجایی که لیزر رنگدانه‌های  فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد هرچه رنگدانه کمتر باشد لیزر سخت تر می‌تواند آن را پیدا کند. البته این نگرانی بیشتر برای افرادی وجود دارد که موهایشان واقعاً کمرنگ است، مثلاً برای موهای سفید، خاکستری یا بلوندهای خیلی روشن.

 

حذف موها دائمی نیست

 لیزر موها

باید بدانید لیزر موها راهی دائمی برای از بین بردن موهای زائد  شما نیست اما برای همیشه موهای زائد را کم می‌کند. برخی بیماران پس از چند جلسه درمانی  باز هم شاهد رشد موهای زائد هستند.

 

نوع لیزر مهم است

انواع لیزر مو

با  توجه به تیره یا روشن بودن مو یا پوست امروزه دستگاه‌های صنعتی متفاوتی ساخته‌شده‌اند که برای پوست یا موهای مختلف متفاوت‌اند. چهار روش رایج وجود دارد.

سیستم لیزر Nd-YAG برای پوست‌های تیره مناسب است زیرا جذب ملانین ضعیف تری دارد. برای از بین بردن موها YAG طول موج‌های بلندی می فرستد که موها را گرفتار خواهند کرد. کسانی که تن رنگ پوست زیتونی دارند دستگاه الکساندرایت برای آن‌ها موثر خواهد بود. سیستم لیزر دیود که برای کاهش موها در چین استفاده می شده است دستگاهی جدیدتر می‌باشد که برای زنان با پوست روشن تر مناسب است. این دستگاه از ترکیب طول موج‌های بلند و کوتاه برای حمله به فولیکول‌های مو استفاده می‌کند. برای پوست‌های خیلی روشن زنان  می‌توانند از سیستم لیزر Ruby استفاده کنند. این سیستم از قدیمی‌ترین دستگاه‌هاست و جذب ملانین آن از دیگر انتخاب‌ها بیشتر است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040