۱۶ آبان ۱۳۹۵

راه های مفید برای مبارزه با نازک شدن موها

۱۶ آبان ۱۳۹۵ 2408 بازدیدکننده 0 نظر
راه های مفید برای مبارزه با نازک شدن موها در این مقاله می خوانید

خوشبختانه راه‌های ساده‌ای برای حفظ موهای شما و حتی بهبود اوضاع آن‌ها وجود دارد. ...

راه های مفید برای مبارزه با نازک شدن موها

بیشتر موهایتان را بشویید

نازک شدن موها

کسانی که موهای نازک دارند باید با فواصل کمتر موهای خود را بشویند. چربی روی موهای نازک بیشتر دیده می‌شود و جمع شدن ذرات روی سر مانعی برای رشد موهاست. در زمان شامپو زدن کمی وقت بیشتری را صرف ماساژ دادن پوست سر خود کنید. با این کار جریان خون در فولیکول‌ها بهبودیافته و رشد موها بیشتر می‌شود.

 

در محصولات زیاده‌روی نکنید

نازک شدن موها

زمانی که صحبت از سرم ها و اسپری های مو است باید بدانید کمی از آن برای شما فایده‌ی زیادی دارد. افزودن مقدار بیشتر تنها موهای شما را سنگین کرده و باعث می‌شود افتاده دیده شود. تنها از یک موس حجم دهنده ( که روی موهای مرطوب زده می‌شود ) و یک شامپوی خشک ( که بدون وزن دادن به موها آن‌ها را حجیم نشان می‌دهد ) استفاده کنید.

 

حالت طبیعی موها را بپذیرید

نازک شدن موها

باید با این قضیه کنار بیایید: کار کردن زیاد روی موها برابر با شکست آن‌هاست. اگر نگران نازک شدن موهایتان هستید آخرین کاری که باید سراغ آن بروید قرار دادن رشته‌های مو در معرض استرس زیاد است.

 

کاهش استرس تا حد ممکن

نازک شدن موها

استرس – چه شدید و چه استرس های عادی – می‌تواند  مانع رشد موهای شما شده یا باعث ریزش آن‌ها شود. بهتر است با مدیتیشن، چای سبز و  ... استرس خود را کاهش دهید.

 

خوب بخورید

نازک شدن موها

اگر موهایتان نازک شده و می‌ریزند شاید بهتر باشد یک تست خون برای اندازه‌گیری ویتامین D و آهن بدن انجام دهید. اگر بدنتان با کمبود این مواد مواجه باشد شاید پزشک برای شما مکمل‌های غذایی را تجویز کند که مانع ریزش مو شوند. علاوه بر قرص باید به سراغ منابع غذایی دارای ویتامین D و آهن بروید، مانند سبزیجات سبز برگ، گوشت قرمز و حبوبات.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040