۴ آبان ۱۳۹۵

هاشور ابروها یا میکروپیگمنتیشن

۴ آبان ۱۳۹۵ 3566 بازدیدکننده 0 نظر
هاشور ابروها یا میکروپیگمنتیشن در این مقاله می خوانید

اگر از ظاهر ابروهای خود راضی نیستید و به هاشور فکر می کنید بهتر است اول این مقاله را بخوانید. ...

هاشور ابروها یا میکروپیگمنتیشن

هاشور ابرو برای چه کسانی است؟

هاشور ابرو در بین خانم‌ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. با کمک هاشور شما ابروهایی متقارن و پر خواهید داشت که مانند تاتو مصنوعی دیده نمی‌شود. این روش در واقع نیمه دائمی است. در این مقاله کمی اطلاعات بیشتر در مورد این مقاله پیدا خواهید کرد.

 

تفاوت هاشور و میکروپیگمنتیشن

هاشور ابرو

مواد و میزان آسیب به پوست و همچنین احتمال بروز  حساسیت به رنگ‌های مورد استفاده در هاشور درست مانند تاتو است. فقط طرز استفاده آن‌ها با هم متفاوت است. در تاتو محل مورد نپر به صورت یکدست پر می‌شود اما در هاشور خط‌های ظریفی کنار هم می روند و باعث می‌شوند در نهایت طبیعی تر دیده شود. رنگ‌های مورد استفاده در میکروپیگمنتیشن احتمال کمتری برای حساسیت دارند و با لیزر راحت پاک می‌شوند.

تاتو در پزشکی ممنوع است اما میکروپیگمنتیشن تأییدشده می‌باشد. از میکروپیگمنتیشن برای خط لب، رژ لب، اصلاح ابرو، پر کردن موی سر یا پوشاندن جوشگاه در کاشت مو استفاده می‌شود. معمولاً این کار توسط فردی متخصص و در مراکز درمانی انجام می‌گیرد. خال‌کوبی یا هاشور که در آرایشگاه انجام می‌شود نسبت به این روش اطمینان کمتری دارد.

 

شیوه‌ی انجام میکروپیگمنتیشن

هاشور ابرو

ابتدا  با مداد خطی مناسب صورت فرد روی ابروها کشیده می‌شود و فرم آن را مشخص  می‌کند. پس از آن نوبت هاشور یا میکروپیگمنتیشن است. در میکروپیگمنتیشن کیفیت رنگ بیشتر و احتمال حساسیت کمتر می‌باشد. در اینجا مقداری رنگ وارد سوزن شده و بر اساس مدل روی صورت داخل نواحی را پر می‌کند.

زمان انجام میکروپیگمنتیشن نیم تا یک ساعت است و درد زیادی ندارد. گاه از کرم‌های موضعی برای بی‌حس کردن محل استفاده می‌شود. بعد از چند روز رنگ ابروهای شما کمی روشن‌تر خواهد شد و طبیعی  تر به نظر خواهد رسید. معمولاً سه هفته بعد نیاز به ترمیم  وجود دارد. برای جلوگیری از پوسته شدن صورت باید مرتباً از کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید. یک هفته نباید آب به محل هاشور یا میکروپیگمنتیشن برسد.  تا حد ممکن زیر آفتاب نرفته و از شنا یا رفتن به جکوزی خودداری کنید.

 

هاشور برای چه کسانی مفید است؟

میکروپیگمنتیشن

اگر ابروهایی نازک و کم پشت دارید هاشور به شما کمک خواهد کرد. حتی برای کسانی که ابروهای پهن اما توخالی دارند نیز این روش مفید است. اگر باید هرروز با مداد به ابروهایتان فرم دهید حتماً سراغ هاشور بروید.

 

زمان ماندگاری هاشور یا میکروپیگمنتیشن

معمولاً میکروپیگمنتیشن تا دو سال حداقل خواهد ماند اما لازم است هر شش ماه ترمیم شود. هاشور نیز همین گونه است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040