۲۵ مهر ۱۳۹۵

اشتباهاتی که ناخن های شما را خراب می کنند

۲۵ مهر ۱۳۹۵ 1948 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهاتی که ناخن های شما را خراب می کنند در این مقاله می خوانید

چگونه می‌توانید سلامت و قدرت ناخن‌های خود را حفظ کنید؟ با کمک نکات زیر می‌توانید ناخن‌های خود را سالم نگه‌دارید. ...

اشتباهاتی که ناخن های شما را خراب می کنند

جویدن ناخن‌ها

خرابی ناخن

اگر فکر می‌کنید بدترین نتیجه‌ی این کار باقی ماندن تکه‌های ریز روی ناخن‌هاست اشتباه می‌کنید. این عادت باعث می‌شود باکتری‌ها از ناخن به دهان شما منتقل شوند و این عامل بسیاری از بیماری‌هاست. همچنین آن برآمدگی‌های کوچک مستعد باز شدن منافذی کوچک هستند که می‌توانند منجر به عفونت‌های شدیدی شوند.

 

پاک کردن لاک با انگشتان

خرابی ناخن

 وارد کردن فشار زیاد روی ناخن‌ها برای پاک کردن لاک می‌تواند آسیب زیادی به ناخن‌های شما وارد کند. شما نه تنها لاک بلکه لایه‌ی رویی ناخن خود را از بین برده‌اید. این درست شبیه به از بین رفتن پوست صورت شماست. هیچ‌کس ناخن‌هایی ضعیف و شکننده را دوست ندارد. به جای این کار حتماً لاک خود را با کمک لاک پاک کن تمیز کنید.

 

بریدن پوشش شاخی ناخن

خرابی ناخن

بجای کوتاه کردن پوسته‌های شاخی ناخن می‌توانید از روغن‌های مخصوص استفاده کنید. این روغن پوسته‌های اطراف ناخن را صاف‌کرده و باعث می‌شود ناخن‌های شما زیبا و قابل‌انعطاف شوند و به شما اجازه می‌دهد بتوانید دوباره روی آن‌ها لاک بزنید.

 

نخوردن غذای سالم

خرابی ناخن

ناخن‌های شما دارای جریان خون هستند بنابراین همه چیز داخل بدن شما را نشان می‌دهد. هر چیزی که شما وارد بدن خود می‌کنید روی ظاهر ناخن، پوست و موی شما اثر می‌گذارد. مثلاً نوشیدن نوشابه‌ی زیاد می‌تواند زیبایی ناخن‌های شما را خراب کند. سبزیجات برای شما مناسب‌اند، هرچه سبزیجات تیره‌تر باشند بهترند.

 

جلوگیری از پوشش پایه روی ناخن

خرابی ناخن

از اینکه ناخن‌های شما هم‌رنگ با آخرین لاکی که زده‌اید است تعجب می‌کنید؟ شاید علت این است  که از لایه‌ی محافظ زیرین استفاده نمی‌کنید. انواع مختلفی از پایه لاک ناخن وجود دارد که ناخن‌های شما را قوی تر کرده و اجازه می‌دهد لاک خود را پاک‌کنید. اگر ناخن‌های شما زرد هستند شاید سیگار می‌کشید. اگر سیاه‌اند باید برای بررسی ملانوما نزد پزشک بروید.

 

استفاده از ناخن‌ها برای کارهای سنگین

خرابی ناخن

تلاش می‌کنید درب نوشابه را بازکرده یا زیپ شلوارتان را ببندید، مطمئن شوید از انگشتان خود استفاده کرده و سراغ ناخن‌هایتان نروید. ناخن‌ها راحت خم شده و سریع می‌شکنند، سعی کنید از آن‌ها برای برداشتن یا جدا کردن وسایل دیگر استفاده نکنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040