۱۷ مهر ۱۳۹۵

بهترین راهکارها برای رفع سیاهی دور چشم

۱۷ مهر ۱۳۹۵ 2946 بازدیدکننده 0 نظر
بهترین راهکارها برای رفع سیاهی دور چشم در این مقاله می خوانید

تیرگی زیر چشم مشکلی جدی نیست. اما باعث می‌شود شما بیمار یا خسته دیده شوید. در اینجا چند روش درمانی ساده آورده شده است. ...

بهترین راهکارها برای رفع سیاهی دور چشم

روغن بادام

رفع سیاهی دور چشم

روغن بادام یک ماده‌ی طبیعی است که به رفع تیرگی کمک می‌کند. همچنین می‌توان در کنار آن از ویتامین E نیز استفاده کرد.

قبل از اینکه بخوابید مقداری روغن بادام روی پوست تیره شده مالیده و آرام ماساژ دهید. بگذارید روغن از شب تا صبح بماند و سپس روی پوست خود بمالید. فردای آن روز صورت خود را با آب سرد بشویید. تکرار این کار تیرگی‌ها را رفع خواهد کرد.

 

خیار

رفع سیاهی دور چشم

خیار  خاصیت روشن‌کنندگی دارد و تیرگی پوست را از بین می‌برد. یک خیار را برش داده و برای 30 دقیقه در  یخچال بگذارید بماند.برش‌ها را روی پوست خود گذاشته و 10 دقیقه صبر کنید. سپس صورتتان را با آب بشویید.این کار را برای یک هفته دو بار در روز تکرار کنید.

 

سیب‌زمینی خام

رفع سیاهی دور چشم

خاصیت سفیدکنندگی سیب‌زمینی خام پوست زیر چشم شما را سفید می‌کند. یک یا دو سیب‌زمینی را رنده کرده و آب آن را بگیرید. تکه‌ای پنبه را به سیب‌زمینی‌ها مالیده و روی چشم‌های خود قرار دهید. 10 تا 15 دقیقه بعد صورت خود را با آب  سرد بشویید. برای یک یا دو بار در روز به مدت یک هفته این روال را تکرار کنید.

 

گلاب

رفع سیاهی دور چشم

گلاب برای پوست شما فوق‌العاده است. گلاب پوست شما را جوان کرده و چشم‌های خسته را آرام می‌نماید. گلاب برای سفت کردن پوست نیز مفید است. تکه‌ای  پنبه را به گلاب آغشته کنید و روی چشم‌های بسته‌ی خود قرار دهید. اجازه دهید برای 15 دقیقه بماند و سپس صورت خود را بشویید. یک یا دو بار در روی این کار را تکرار کنید.

 

گوجه‌فرنگی

رفع سیاهی دور چشم

گوجه‌فرنگی پوست شما را تا حد زیادی سفید می‌کند. یک قاشق چای‌خوری از آب گوجه را همراه با نصف قاشق چای‌خوری آب لیمو ترکیب کنید. بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس آن را بشویید. یک یا دو بار در روز آن را تکرار کنید.

 

آب لیمو

رفع سیاهی دور چشم

ویتامین C موجود در آب لیمو می‌تواند خاصیت روشن‌کنندگی برای پوست داشته باشد. کمی آب لیمو به مقداری پنبه زده و دور چشم‌هایتان بمالید. بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس صورت خود را بشویید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040