۱۱ مهر ۱۳۹۵

بایدها و نبایدها برای جلسات درمانی پوست

۱۱ مهر ۱۳۹۵ 2160 بازدیدکننده 0 نظر
بایدها و نبایدها برای جلسات درمانی پوست در این مقاله می خوانید

درمان‌های پوست صورت کار زیادی برای پوست شما انجام خواهند داد. مثلاً به درمان جوش‌ها کمک کرده و خواص ضدپیری پوست را تقویت می‌کند. ...

بایدها و نبایدها برای جلسات درمانی پوست

قبل از رفتن به جلسات درمانی

برای 72 ساعت از محصولی استفاده نکنید

پوست

محصولات مختلف برای پوست می‌توانند باعث حساس شدن پوست شما شوند. یکی از مهم‌ترین گام‌ها در طی هر جلسه‌ی درمانی همان لایه‌برداری است.اگر پوست شما توسط محصولات استفاده‌شده زیاد حساس شده باشد ممکن است این کار باعث آسیب‌های موقت به پوستتان شده و دردناک باشد. بنابراین بهتر است چند روز قبل از جلسه‌ی درمانی خود از هیچ محصول لایه‌برداری استفاده نکنید.

 

تمامی محصولات مورد استفاده را همراه داشته باشید

پوست

پزشک شما برای آنکه بتواند بهترین درمان ممکن را برایتان اجرا کند باید بداند از چه محصولاتی در خانه استفاده می‌کنید، چگونه آن‌ها را مصرف کرده و هرچند وقت یک‌بار به پوستتان می‌زنید. با او صادق باشید زیرا در این صورت از درمان خود نتیجه‌ی بهتری خواهید گرفت.  

 

در مورد نگرانی‌های اصلی خود فکر کنید

پوست

برای بیشتر افراد دو یا سه مشکل وجود دارد که  آن‌ها را مرتباً در مورد پوستشان آزار می‌دهد. بگذارید پزشکتان بداند چه مشکلاتی شما با پوست خود دارید و چه چیزهایی در ظاهر پوستتان شما را اذیت می‌کند.

 

پس از جلسه‌ی درمانی

برای یک قرار مهم نروید

پوست

جلسات درمانی صورت اغلب باعث می‌شوند پوست قرمز و کمی ملتهب شده و حتی کمی شما را اذیت کند. درمان‌های همراه با لایه‌برداری می‌تواند باعث شود پوست زیاد جالب به نظر برسد و چند ساعت زمان می‌برد تا التهاب پوست از بین برود. بنابراین اگر برای یک قرار مهم  باید بروید بهتر است اولین دیدار شما روز بعد از رفتن به جلسه‌ی درمانی نباشد.

 

سونا نروید

پوست

رفتن به سونای داغ یا اتاق بخار پس از لایه‌برداری صورت تنها به پوست شما آسیب می زند. بعد از جلسات درمانی باید با پوست خود مانند پوست نوزادان رفتار کنید. این یعنی بهتر است به خانه  بروید و کمی استراحت کنید. گرمای داخل سونا می‌تواند عروق پوستی را بشکند، خصوصاً اگر این کار بعد از جلسه‌ی درمانی برای پوست صورت انجام  شود.

 

از نور خورشید دور بمانید

پوست

 همان طور که گفته شد یک بخش مهم از درمان صورت همان لایه‌برداری است. لایه‌برداری باعث می‌شود سلول‌های جدید روی پوست قرار گیرند که این سلول‌ها نسبت به نور آسیب‌پذیرترند. بعد از جلسه‌ی درمانی و قبل از ترک اتاق حتماً مقداری ضدآفتاب به صورت خود بزنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040