۱۷ شهريور ۱۳۹۵

10 چیز عجیب که نمی دانید شما را چاق می کند

۱۷ شهريور ۱۳۹۵ 4348 بازدیدکننده 0 نظر
10 چیز عجیب که نمی دانید شما را چاق می کند در این مقاله می خوانید

فکر  می‌کنید همه‌ی دلایل اضافه‌وزن را می‌شناسید اما در اشتباهید. بعضی از علل چاقی غیرعادی‌اند و شما را شگفت‌زده خواهند کرد. ...

10 چیز عجیب که نمی دانید شما را چاق می کند

عدم دریافت نور خورشید

کاهش وزن

نور خورشید قادر است به شما در کاهش وزن و پیشگیری از چاقی کمک کند.سعی کنید روزانه حداقل 20 دقیقه مقابل نور خورشید باشید تا این اشعه به شما در کاهش وزن و سوزاندن چربی‌ها کمک کند. در کنار آن به ورزش نیز نیاز دارید.

 

باکتری‌های روده

کاهش وزن

باکتری‌هایی که در معده و روده هستند برای سلامت بسیار مفیدند اما تعداد آن‌ها نباید بیش از حد زیاد شود. در واقع با افزایش تعداد باکتری‌ها مواد مغذی بیشتری از رژیم غذایی شما هدر شده و شما چاق تر خواهید شد. از غذاهای سالم و آب فراوان تغذیه کنید.

 

کیسه یا بطری‌های پلاستیکی

کاهش وزن

خوراکی‌هایی که در پوشش پلاستیکی قرار دارند از عوامل چاقی هستند. ماده‌ای که در اغلب این پلاستیک‌ها وجود دارد مانند هورمون استروژن عمل می‌کند با اختلال در کارکرد بدن باعث چاقی شما خواهد شد.

 

عفونت‌های گوش

کاهش وزن

عفونت گوش میانی باعث آسیب به اعصاب مغز خواهد شد. این اعصاب مسئول سیری و چشایی شما هستند. در نتیجه شما پرخوری کرده و چاق خواهید شد.

 

کار زیاد در شب

کاهش وزن

عدم تعادل در زندگی و کار در شب یا تا دیرهنگام باعث می‌شود بدن کالری کمتری بسوزاند. با فعالیت زیاد در شب دیگر صبح‌ها زمانی برای ورزش و سوزاندن کالری نخواهید داشت.

 

حذف کردن وعده‌ها

کاهش وزن

نخوردن یک وعده باعث می‌شود بدن از ذخیره‌ی چربی خود استفاده کرده و آن را به گلوکز تبدیل نماید. اما با ادامه‌ی این روند تمام قندها به عنوان چربی در بدن ذخیره خواهند شد. وعده‌های خود را حذف نکنید و برای کمتر خوردن در هر وعده از میوه‌ها کمک بگیرید.

 

هوارسانی مناسب

کاهش وزن

ساعات زیادی را در یک اتاق با تهویه و دمای مناسب می‌گذرانید و در نتیجه بدن برای حفظ دمای خود تلاش کمی کرده و کالری کمتری می‌سوزاند. سعی کنید کمی بیشتر حرکت کرده و تحرک داشته باشید.

 

ازدواج

کاهش وزن

اغلب مردها و زن‌ها بعد از ازدواج 2 کیلو چاق می‌شوند. بنابراین پس از ازدواج به فکر شرکت در یک کلاس ورزشی باشید.

 

گوشی‌ها

کاهش وزن

استفاده‌ی زیاد از موبایل شما را چاق و افسرده می‌کند. زیرا در زمان کار با موبایل وقت کمی برای تحرک دارید و یکجا ساکن نشسته‌اید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040