۱۹ مرداد ۱۳۹۵

درمان لکه های سیاه پوستی

۱۹ مرداد ۱۳۹۵ 2380 بازدیدکننده 0 نظر
درمان لکه های سیاه پوستی در این مقاله می خوانید

لکه‌های سیاه روی پوست یکی از ترسناک‌ترین نگرانی‌هایی است که  افراد مختلف با آن  مواجه‌اند. زیاد بودن مشکل به این معنا نیست که به سادگی قابل‌درمان است. ...

درمان لکه های سیاه پوستی

دلایل متفاوتی وجود دارد که لکه‌های سیاه می‌توانند بر اثر آن‌ها ایجاد  شوند. همه‌ی این‌ها باعث یک چیز خواهند شد – زیاد شدن تولید ملانین در پوست.

لکه‌های سیاه می‌توانند با نور خورشید ایجاد  شوند. این لکه‌ها اغلب در سنین بالاتر آشکار می‌شوند. اما آسیب به پوست قبل از پیدایش لکه‌ها به وجود آمده بود. تنها ظاهر شدن آن‌ها روی سطح پوست زمان برده است.

لکه‌های سیاه می توانند هورمونی باشند. این لکه‌ها در زنان بسیاری در طول بارداری یا در زمان  مصرف قرص‌های کنترل بارداری ظاهر می‌شوند.

 

علت لکه های سیاه پوست

لکه‌ها می‌توانند بر اثر زخم‌های پوستی ایجاد شوند. مثلاً پس از بهبود جوش یا یک برش لکه‌ی سیاه در جای آن ظاهر می‌شود.

 

چگونه می‌توان از لکه‌ها پیشگیری و آن را درمان کرد؟

در مورد لکه‌های سیاه پوستی استفاده‌ی روزانه از ضدآفتاب و تجدید آن در طول روز اهمیت زیادی دارد. حتی اگر تمام روز در اداره نشسته باشید بازهم باید کرم خود را تجدید کنید. تنها کمی نور آفتاب در طول روز می‌تواند باعث بدتر شدن لکه‌های شما شود.

برای محو کردن لکه‌های سیاه  باید صبور باشید. این یعنی انتظار نداشته باشید لکه‌ها پس از یک هفته استفاده از محصولات درمانی ناپدید شوند. شما باید بدانید ممکن است رهایی از این لکه‌ها ماه‌ها زمان ببرد و شما باید روزانه چند بار از کرم‌های مناسب استفاده کنید تا بتوانید نتیجه بگیرید.

 

درمان لکه های پوستی

بهترین راهکار برای رهایی از این لکه‌ها استفاده‌ی روزانه و شبانه از محصولاتی است که پوست شما را روشن می‌کند. همچنین باید از رتینوئید با هر نوع لایه بردار دیگری که کمک می‌کند سلول‌های پوستی سالم و جدیدتری داشته باشید کمک بگیرید. مطابق چیزی که در بالا گفته شد از ضدآفتاب استفاده کنید.

اگر توانایی مالی دارید می‌توانید به دنبال لیزر بروید. اگر برای دنبال کردن دستورالعمل‌های بعد از درمان آمادگی ندارید بهتر است به سراغ لیزر درمانی نروید. پزشکان نیز گاهی ممکن است کرم‌هایی را تجویز کنند که درصد بالایی مواد فعال برای محو کردن لکه‌ها دارند. این کرم‌ها می‌توانند قوی باشند و همیشه  بهترین گزینه برای تمامی افراد نیستند، خصوصاً کسانی که پوست‌هایی حساس دارند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040