۱۸ مرداد ۱۳۹۵

9 عادت بد که باعث بروز جوش ها می شود

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ 2538 بازدیدکننده 0 نظر
9 عادت بد که باعث بروز جوش ها می شود در این مقاله می خوانید

پوستی سالم و شفاف رویایی برای بسیاری از افراد است. شما می‌توانید روال روزانه‌ی خود را برای داشتن پوستی عالی تغییر دهید. ...

9 عادت بد که باعث بروز جوش ها می شود

زیاد شستن پوست

با وجودی که تمیز نگه‌داشتن پوست اهمیت زیادی دارد اما بیش از حد شستن آن جوش‌ها را بدتر می‌کند. به جای آن صورت خود را هرروز بعد از بیدار شدن و هرشب قبل از خواب بشویید.

 

لایه‌برداری زیاد پوست

لایه‌برداری زیاد باعث آسیب جدی به پوست می‌شود و وضعیت پوست‌های مستعد جوش را بدتر می‌کند. برای جلوگیری از جوش‌ها همیشه صورتتان را با آب ولرم و یک شوینده‌ی ملایم بشویید.

 

تمیز نکردن عرق‌های پوست

پس از یک تمرین ورزشی سخت یا زیاد در آفتاب ماندن پوست شما ازعرق پوشیده خواهد شد. نگذارید عرق‌ها روی پوستتان خشک شود، به جای آن همیشه دوش گرفته و پس از تعریق صورتتان را خوب بشویید.

 

کندن جوش‌ها

شاید مقاومت برای کندن جوش‌ها سخت باشد اما این کار قرمزی پوست شما را بدتر کرده و باعث زخم روی آن می‌شود. به جای این کار سعی کنید دستتان را از صورت خود دور نگه داشته و بگذارید با کمک کرم یا لوسیون های ضدجوش برطرف شوند.

 

شامپو نزدن

اگر موهایتان چرب باشد این چربی می‌تواند روی صورت شما بچکد و باعث بروز جوش‌ها شود. هر روز صورتتان را بشویید تا چربی اضافی را از صورت، پیشانی و پشت خود دور نگه‌دارید تا از بروز جوش‌ها جلوگیری شود.

 

استفاده از محصولات مو روی صورت

باید اسپری، ژل و دیگر محصولات آرایشی مو را از صورت خود دور نگه‌دارید تا مانع بسته شدن منافذ پوستی شود. صورت خود را در زمان استفاده از این محصولات روی موها بپوشانید.

 

خوردن غذاهای چرب

درحالی‌که غذای شما  باعث ایجاد جوش نمی‌شود اما می‌تواند شرایط پوست را بدتر کند زیرا چربی اضافی مواد غذایی می‌تواند روی پوست جمع شود.یک رژیم غذایی سالم را  دنبال کنید تا پوستی خوب و بدنی سالم داشته باشید.

 

استفاده از مواد آرایشی دارای چربی

زمانی که لوازم آرایشی می‌خرید روی  برچسب آن به دنبال عباراتی مانند non-acnegenic یا non-comedogenic باشید تا از بروز جوش‌ها جلوگیری کند.

 

متوقف کردن درمان جوش‌ها

اگر برای جوش‌های خود از دارو استفاده می‌کنید از دیدن شروع روند بهبود پوستتان خوشحال خواهید شد. اما این بدان معنا نیست که می‌توانید داروهایتان را دیگر کنار بگذارید. برای متوقف کردن جوش‌ها باید تمام داروی خود را مطابق دستور پزشک تمام  کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040