۳۱ تير ۱۳۹۵

7 نکته برای سالم نگه داشتن موهای لخت شده

۳۱ تير ۱۳۹۵ 3114 بازدیدکننده 0 نظر
7 نکته برای سالم نگه داشتن موهای لخت شده در این مقاله می خوانید

داشتن موهای سالم در کنار مدهای روز امکان‌پذیر است. برای صاف کردن موها تنها کافی است نکات ساده‌ی زیر را رعایت کنید. ...

7 نکته برای سالم نگه داشتن موهای لخت شده

خودتان از مواد شیمیایی استفاده نکنید

مراقبت ازمو

شاید با این کار به نظر برسد دارید همه‌ی پول خود را برای مراقبت از موهایتان هزینه می‌کنید اما این هزینه‌ها زمان زدن هرگونه مواد شیمیایی به آن ارزشش  را دارند. شاید این کار ساده نباشد و مجبور شوید سالن‌های بسیاری را امتحان کنید تا فردی را بیابید که با او راحتید. زمانی که این فرد را پیداکرده و روابط خوبی با او برقرار نمودید حالا دیگر علاوه بر لخت کردن موها، در مورد مدل موهای  مناسب صورت شما و مراقبت‌های روزانه‌ی لازم از موهایتان نیز به شما کمک خواهد کرد.

 

کار زیاد روی موها

مراقبت ازمو

روی موهایتان نباید زیاد کار کنید و یا مواد شیمیایی را برای مدتی طولانی روی آن قرار دهید. این دو رایج‌ترین اشتباهات بیشتر افراد هستند. با وجودی که استفاده از محصولات لخت کردن مو  در خانه راحت‌تر و کم هزینه‌تر خواهد بود اما این مواد به راحتی باعث می‌شوند موهای شما آسیب ببینند. همچنین صبر نکردن زمان کافی بین دو بار استفاده از مواد روی مو خطر آسیب به موها را زیاد می‌کند.

استفاده‌ی مداوم از مواد لخت کننده روی موها در نهایت باعث می‌شود موها آسیب‌دیده، شکسته و حتی ممکن است به ریزش موی دائمی منتهی شود.

 

استفاده از وسایل حرارتی روی مو

لخت کردن مو

اتوی مو یا بابلیس ها بسیار ساده و راحت هستند اما استفاده‌ی روزانه از آن‌ها در نهایت باعث خشکی و آسیب به موهای شما خواهد شد. وسایل حرارتی برای استفاده‌های کم مناسب‌اند، باید سعی کنید تا حد ممکن استفاده از این وسایل را کم کرده یا اصلاً استفاده نکنید.

 

پیچیدن و محافظت از مو در شب

لخت کردن مو

پیچیدن موهای لخت در شب نه تنها باعث می‌شود صبح روز بعد راحت باشید بلکه از تارهای ظریف موی شما در خواب محافظت می‌کند، خصوصاً اگر از یک محافظ خارجی مانند رویه‌ی بالشت یا کاورهای مو استفاده می‌کنید.

 

مرتباً نرم‌کننده بزنید

لخت کردن مو

مواد مورد استفاده برای لخت کردن مو روغن طبیعی مو را از بین می‌برند. برگرداندن رطوبت به موها برای حفظ آن‌ها در حالتی خوب ضروری است. به جای استفاده از مواد چرب و مملو از وازلین که رطوبت زیادی به موهای شما نخواهند داد بهتر است از یک نرم‌کننده و مرطوب‌کننده‌ی با کیفیت استفاده کنید تا رطوبت موهای خود را در سطح مناسبی حفظ نمایید. پس از شامپو موهای خود را با نرم‌کننده شسته و آبکشی کنید. دو یا چهار بار در ماه باید از نرم‌کننده استفاده نمایید، تعداد دفعات به نیاز موهای شما بستگی دارد.

 

در زمان نیاز کمی موهایتان را اصلاح کنید

صاف کردن مو

انتهای موهای شما بدون مراقبت درست بسیار خشک خواهد شد. انتهای مو قدیمی‌ترین و آسیب‌پذیرترین بخش موهای شماست و نیاز به مراقبت زیادی دارد. با این وجود موهایتان برای همیشه نخواهند ماند و اگر متوجه موخوره یا خشکی انتهای آن شدید هرچه زودتر کوتاه کردن موها بهتر است.

 

از مدل موهای مناسب استفاده کنید

صاف کردن مو

مدلهایی که انتهای موهای شما را بالا  و به دور از نور  نگه می‌دارند مناسب‌اند زیرا اجازه می‌دهند انتهای مو رطوبت خود را حفظ  کند و مراقبت بهتری از موهای شما به عمل آید. حتی اگر هدف شما بازگرداندن درخشش به موهایتان نیست باز هم رطوبت کافی برای موهای اهمیت زیادی دارد  زیرا منجر به سلامت کلی موهای شما خواهد شد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040