۲۷ تير ۱۳۹۵

5 ماده ی طبیعی برای سلامت ناخن ها

۲۷ تير ۱۳۹۵ 2224 بازدیدکننده 0 نظر
5 ماده ی طبیعی برای سلامت ناخن ها در این مقاله می خوانید

ناخن‌ها درست مانند باقی بدن سلامت درونی شما را منعکس می‌کنند.در اینجا 5 نکته برای شروع مراقبت از ناخن‌ها آورده شده است.  ...

5 ماده ی طبیعی برای سلامت ناخن ها

رژیم غذایی برای ناخن‌های سالم

سلامت ناخن

کلسیم، ژلاتین و ویتامین‌های ب کمپلکس برای سلامت ناخن‌ها ضروری‌اند. ویتامین D ناخن‌های شیار شده را درمان کرده و فولیک اسید و ویتامین C برای ریشه‌ی ناخن مفید است. سرکه‌ی سیب رقیق را برای تقویت ناخن‌های خود نوشیده و آن‌ها را روزانه آب لیمو بزنید تا از خارج نیز قوی شود.

 

ناخن‌های ترک‌خورده و ورقه شده

سلامت ناخن

کمی روغن زیتون را گرم کرده و آن را سه بار در هفته روی ناخن‌های خود ماساژ دهید. این کار به تقویت ناخن‌های شما کمک خواهد کرد. پس از آب گرفتن لیمو پوست‌های آن را دور نیندازید. به جای آن هرروز پوست‌ها را روی ناخن خود بمالید. این کار به کاهش زردی ناخن کمک کرده و آن را نرم  و براق می‌کند.

 

صاف کردن پوسته‌ی شاخی ناخن

سلامت ناخن

آناناس تازه و سرکه به نرم کردن پوسته‌ی شاخی ناخن کمک می‌کند. آناناس را له کرده و سرکه را به آن اضافه کنید. ناخن‌های خود را در این ترکیب گذاشته و هر روز ماساژ دهید.

 

خواص پاپایا

سلامت ناخن

پاپایا دارای آنزیم هایی است که بافت پروتئینی ناخن را نرم کرده و برای پوسته‌ی ناخن خوب است. پاپایا را له کرده و آب لیمو و سرکه را به آن بیفزایید. ناخن‌های خود را در ترکیب گذاشته تا حداقل برای بیست دقیقه خیس بخورد و به طور مرتب پوست آن را در ترکیب ماساژ دهید. این کار باید برای گرفتن نتیجه‌ی خوب حداقل هفت روز انجام شود.

 

ناخن‌های شکننده

سلامت ناخن

250 میلی‌لیتر روغن زیتون را گرم کرده و نصف پیمانه مریم گلی به آن اضافه کنید. ترکیب را برای 5 دقیقه گرم‌کنید. بگذارید بماند تا سرد شود و بعد آن را صاف کنید. ترکیب را روی ناخن‌های خود بمالید.
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040