۱۲ تير ۱۳۹۵

روش صحیح دوش گرفتن برای پوستی شاداب و براق

۱۲ تير ۱۳۹۵ 3140 بازدیدکننده 0 نظر
روش صحیح دوش گرفتن برای پوستی شاداب و براق در این مقاله می خوانید

دوش گرفتن صحیح می‌تواند با پوستی براق و تمیز همراه باشد. درحالی‌که یک دوش نامناسب پوست شما را خشک و کدر کرده و حتی باعث پیدایش جوش‌ها خواهد شد. ...

روش صحیح دوش گرفتن برای پوستی شاداب و براق

استفاده از دمای مناسب

چه کسی یک دوش گرم را دوست ندارد؟ اما متأسفانه دمای بالاتر باعث خشکی بیشتر پوست خواهد شد. آب گرم رطوبت را از پوست شما گرفته و باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست می‌شود. نیازی به دوش آب سرد نیست. یک آب ولرم و مناسب می‌تواند در کنار لذت فراوان برای شما، مانع آسیب به پوستتان شود.

 

هرچه کوتاه‌تر، بهتر

با وجودی که خصوصاً در زمستان دوش‌های گرم و طولانی لذت زیادی برای شما دارند اما بهتر است از این کار خودداری کنید. هرچه دوش شما طولانی تر باشد احتمال خشکی پوست بیشتر است، زیرا دوش گرم روغن‌های طبیعی پوست را از بین می‌برد. سعی کنید زمان دوش گرفتن شما کمتر از ده دقیقه باشد.

 

لیفتان را کنار بگذارید

متأسفانه لیف و اسفنج‌های حمام می‌توانند باکتری و قارچ‌ها  را در خود نگه‌دارند. به یاد داشته باشید این موجودات در محیط‌های گرم و مرطوب رشد می‌کنند، محیطی عالی برای تخمک‌گذاری باکتری‌ها. بهتراست صابون یا شامپو بدن را مستقیماً روی پوست بدن خود بزنید و همچنین می‌توانید از لیف‌هایی استفاده کنید که سریع خشک می‌شوند و باکتری‌ها را در خود رشد نمی‌دهند. هرچند وقت یک‌بار لیفتان را عوض کنید.

 

صابون و شوینده‌ی بدن

زمانی که صحبت از انتخاب یک شوینده‌ی مناسب برای پوست می‌شود چند نکته را در ذهن داشته باشید. از صابون‌های چرب استفاده کنید تا در زمان شستشو پوستتان خشک نشود. کسانی که پوست خشک یا حساس ندارند نیز می‌توانند از شوینده‌های مخصوص پوست‌های خشک استفاده کنند. با این کار نرمی و رطوبت پوست شما تضمین می‌شود. در آخر به یاد داشته باشید با وجودی که شوینده‌هایی در بازار هستند که روی آن نوشته‌اند فقط برای مردان یا زنان می‌باشد بدانید این تنها ترفندی برای بازاریابی است. نیازی به انتخاب محصول متفاوتی برای مرد یا زن نیست – پوست در هر حال همان پوست  است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040