۹ تير ۱۳۹۵

چگونه لب هایی عالی داشته باشید

۹ تير ۱۳۹۵ 2997 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه لب هایی عالی داشته باشید در این مقاله می خوانید

لب‌های نرم و پر صورت شما را سالم‌تر و زیباتر نشان می‌دهد. با کمک راه‌های زیر از لب‌های خود به بهترین شکل مراقبت کنید. ...

چگونه لب هایی عالی داشته باشید

لایه‌برداری از لب‌ها

لایه برداری لب

از یک لایه‌بردار مناسب برای لایه‌برداری از لب‌های خود استفاده کنید. پوست روی لب ظریف است . سریع خشک‌شده و ترک می‌خورد. اگر لب‌های شما خشک‌شده و ترک‌خورده‌اند باید به‌جای پوشاندن مشکل به فکر حل آن باشید. یک لایه‌بردار لب می‌تواند مشکل شما را حل کند. نیازی به خریدن لایه‌بردار نیست، تنها کافی است یکی از ترکیبات زیر را در خانه برای خود تهیه کنید.

یک قاشق چای‌خوری شکر را با یک قاشق چای‌خوری عسل ترکیب کنید.

لب‌های خود را با آب گرم مرطوب کنید.

لایه‌بردار را با حرکات دایره‌ای روی لب‌های خود بمالید.

لب‌ها را شسته و در صورت نیاز کار را تکرار کنید.

 

از یک مسواک نرم کمک بگیرید

لایه برداری لب ها

اگر لب‌های شما بسیار خشک‌شده و با لایه‌بردار مشکلتان حل نمی‌شود مسواک را امتحان کنید. لب‌های خود را مرطوب کرده و یک مسواک نرم را با حرکت دایره‌ای آرام روی آن بکشید.لب‌های خود را شسته و اگر باز هم روی آن پوسته می‌بینید دوباره این کار را تکرار کنید.

حتماً مطمئن شوید مسواک مورداستفاده‌ی شما نرم است و برس های سفت ندارد. شما نمی‌خواهید پوست لب‌های خود را بکنید یا لب‌ها را ببرید.

 

با سرم خانگی به لب‌های غذا رسانی کنید

سرم لب

سرم لب شبیه به ماسک صورت است. این سرم یک ترکیب غنی و مغذی برای لب‌های شماست که به آن‌ها رطوبت رسانی کرده و براق می‌کند. نتیجه برای چند روز باقی می‌ماند. پس از لایه‌برداری لب‌ها از سرم کمک بگیرید تا بهترین تأثیر را روی پوست شما داشته باشد.

یک قاشق چای‌خوری عسل یا الوئه ورا را با یک قاشق چای‌خوری روغن‌زیتون یا روغن نارگیل ترکیب کنید.

ترکیب را روی لب‌های خود بمالید.

اجازه دهید سرم برای ده دقیقه روی لب‌ها بماند تا جذب آن شود.

باقی‌مانده‌ی سرم را با آب گرم بشویید.

 

لب‌های خود را برجسته کنید

برجسته کردن لب

اگر دوست دارید لب‌هایتان بزرگ‌تر باشند راه‌هایی وجود دارد که بدون استفاده از تزریق یا هزینه‌های زیاد به شما کمک خواهد کرد. در اینجا چند ماده‌ی قابل‌استفاده برای شما آورده شده است:

ترکیبی از 1.8 قاشق چای‌خوری فلفل قرمز و 1.2 قاشق چای‌خوری روغن‌زیتون یا روغن نارگیل

ترکیب 1.4 قاشق چای‌خوری دارچین و  1.2 قاشق چای‌خوری روغن‌زیتون یا روغن نارگیل

ترکیب 5 قطره عرق نعناع و  1.2 قاشق چای‌خوری روغن‌زیتون یا روغن نارگیل

و یا یک راه‌حل سریع: مالیدن یک برش از زنجبیل روی لب‌ها

 

هر روز لب‌هایتان را مرطوب کنید

رطوبت رسانی به لب

لب‌های شما در تماس با مواد زیادی هستند که می‌توانند باعث خشکی لب ها شوند. گرما و سرمای هوا، غذا و نوشیدنی‌های مصرفی، باد، خورشید و آلودگی هوا همگی روی لب‌های شما اثرگذارند. با استفاده‌ی روزانه از یک نرم‌کننده‌ی لب از آن‌ها مراقبت کرده و سدی میان لب‌های خود و دنیای خارجی ایجاد کنید.

 

مانند آرایشگران رژ بزنید

آرایش لب

قبل از زدن رژلب حتماً لب‌های خود را لایه‌برداری کنید، در غیر این صورت پوسته شده و باعث می‌شود لب‌ها لکه لکه دیده شوند. رژ را روی لب پایینی خود بزنید، مواظب باشید از خط لب‌ها بیرون نزنید. لب‌هایتان را روی هم بمالید تا رژ به لب بالایی نیز زده شود. رژ را روی لب بالا و پایین بکشید تا فضاهای خالی مانده را پرکنید.

لب‌های خود را روی یک دستمال فشار دهید تا رژ در جای خود ثابت‌شده و روی دندان‌ها یا لبه‌ی فنجان شما نماند. اگر می‌خواهید رژتان تمام روز مانده و پاک نشود زیر رنگ اصلی از یک پرایمر استفاده کنید.

 

به لب‌های خود شکل دهید

آرایش لب

قبل از زدن رژ با دقت با مداد به لب‌های خود شکل دهید. این خط دور لب شما را مشخص می‌کند و مانع بیرون زدن رژ از آن می‌شود. شما همچنین می‌توانید با کمک رژ شکل لب خود را تغییر دهید. مداد را کمی بالاتر یا پایین‌تر از خط طبیعی لب‌های خود بکشید تا لب‌هایتان بزرگ‌تر دیده شوند. داخل خط‌ها با رنگ پرشده و هیچ‌کس متوجه این تفاوت نخواهد شد. می‌توانید با کمک یک مداد کمی روشن‌تر یا تیره‌تر از رنگ رژ خود کمی سایه‌روشن درست کنید.

 

در مقابل خورشید از لب‌ها مراقبت کنید

آرایش لب

لب‌ها مانند باقی بدن شما نیاز به محافظت در مقابل نور خورشید دارند تا سالم بمانند. اشعه‌ی خورشید می‌تواند باعث لب‌های تیره‌تر و خشک شدن آن‌ها شود. از نرم‌کننده‌های دارای spf 15 یا بالا‌تر استفاده کنید، خصوصاً در طول تابستان.

 

برای لب‌های سالم‌تر به بدن آب‌رسانی کنید

مراقبت از لب

نوشیدن آب زیاد کلید داشتن لب‌های عالی است. زمانی که بدن شما کم آب شود تأثیر آن اولین جا در لب‌ها نشان داده خواهد شد. در طول روز مرتباً آب بنوشید تا لب‌ها فرصت خشک شدن نداشته باشند.

 

تأثیر سیگار روی لب‌های خود را بدانید

مراقبت از لب

سیگار باعث تیره، نازک و چروک شدن لب‌ها می‌شود. اگر می‌خواهید لب‌هایتان زیبا دیده شوند بیشترین سعی خود برای ترک سیگار را داشته باشید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040