۱۹ خرداد ۱۳۹۵

جلوگیری از عفونت زمان سوراخ کردن گوش

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ 3688 بازدیدکننده 0 نظر
جلوگیری از عفونت زمان سوراخ کردن گوش در این مقاله می خوانید

سوراخ کردن گوش‌ها در زیبایی اهمیت زیادی دارد. اما ممکن است این کار به عفونت گوش خاتمه یابد. در اینجا نکاتی برای پیشگیری از عفونت گوش در زمان سوراخ کردن آورده شده است. ...

جلوگیری از عفونت زمان سوراخ کردن گوش

جایی مطمئن را انتخاب کنید

سوراخ کردن گوش

مکان خوب و مطمئنی برای این کار انتخاب کنید که تمامی تجهیزات آن استریل بوده و محیط تمیز باشد. ببینید فردی که گوش‌های شما را سوراخ می‌کند حتماً دست‌هایش را بشوید و یا قبل از کار دستکش بپوشد. همچنین باید قبل از سوراخ کردن با صابون ضدباکتری گوش‌ها تمیز شود. هیچ‌وقت گوش‌هایتان را در خانه سوراخ نکنید.

 

فلزات باکیفیت استفاده کنید

سوراخ کردن گوش

اولین گوشواره‌ی شما باید طلا داشته باشد. طلا احتمال بروز التهاب یا عفونت را کاهش می‌دهد. اگر گوشواره‌ی شما طلا نباشد شاید به آن فلز حساسیت داشته باشید، خصوصاً گوشواره‌هایی که از مواد ارزان‌قیمت ساخته‌شده‌اند.

 

مراقبت‌های بعدی را انجام دهید

سوراخ کردن گوش

زمانی که برای اولین بار گوش‌های خود را سوراخ کردید باید بگذارید تا زمان بهبود کامل گوش، گوشواره‌ها بمانند. شاید این کار حدود شش هفته زمان ببرد. اگر گوشواره‌هایتان را درآورید شاید سوراخ گوش بسته شود و مجبور شوید تمامی مراحل را دوباره تکرار کنید.

باید آلودگی را از گوش‌های سوراخ شده‌ی خود دور کنید، پس همیشه مراقب نظافت گوش‌هایتان باشید. تا چند روز بعد از سوراخ کردن گوش باید گوش‌های خود را با محلول‌های پاک‌کننده‌ی گوش، روغن‌های آنتی‌بیوتیک یا الکل تمیز کنید. این کار به مقدار زیادی خطر عفونت گوش را کاهش می‌دهد.

 

تمیز نگه‌داشتن گوش‌ها

سوراخ کردن گوش

شما یا هریک از اعضای خانواده که کار تمیز کردن گوش را انجام می‌دهید باید به نکات زیر دقت داشته باشید:

کاملاً دستان خود را تمیز کنید تا مانع انتقال میکروب از انگشتان شوید.

با استفاده از پنبه یا گوش پاک‌کن روغن آنتی‌بیوتیک یا الکل را روی نرمه‌ی گوش بکشید.

با دقت و به‌آرامی گوشواره را همان‌طور که در گوشتان است تمیز کنید.

زمانی که گوشتان کاملاً بهبود یافت هر شب قبل از خواب گوشواره‌های خود را درآورید. اولین بار که گوشواره‌های خود را درآوردید با دقت آن‌ها را با الکل تمیز کنید.

 

علائم عفونت گوش را بشناسید

سوراخ کردن گوش

اگر فکر می‌کنید ممکن است دچار عفونت گوش شده باشید ببینید آیا محل سوراخ گوش قرمز، ملتهب، دردناک و گرم است یا نه. همچنین ممکن است از سوراخ گوش چرک ترشح شود.

 

چگونه از گوشواره‌های ارزان استفاده کنید

سوراخ کردن گوش

یک جفت گوشواره‌ی ارزان‌قیمت دارید که بسیار به آن علاقه‌مندید ولی با هر بار استفاده گوش‌هایتان چرک می‌کند؟ برخی افراد به گوشواره‌هایی که از فلزات ارزان‌قیمت ساخته‌شده‌اند و بدون نیکل نیستند حساسیت دارند. لازم نیست گوشواره‌هایتان را دور بیندازید و یا به فکر یک جفت گوشواره‌ی گران بیفتید. کمی لاک بی‌رنگ روی قلاب‌های گوشواره بزنید تا گوش شما در تماس مستقیم با فلزات گوشواره نباشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040