۱۰ خرداد ۱۳۹۵

لاک یا قلم های سفیدکننده ی دندان

۱۰ خرداد ۱۳۹۵ 8642 بازدیدکننده 0 نظر
لاک یا قلم های سفیدکننده ی دندان در این مقاله می خوانید

با گذشت زمان فاکتورهای متعددی می‌توانند سفیدی و درخشانی دندان‌ها را کاهش دهند. قلم سفیدکننده‌ی دندان روش راحتی برای برگرداندن درخشش دندان‌های شماست. ...

لاک یا قلم های سفیدکننده ی دندان

با افزایش سن غذاها و نوشیدنی‌های مصرفی ما، سیگار کشیدن و فاکتورهای متعدد دیگری می‌توانند سفیدی و درخشانی دندان‌ها را کاهش دهند. سفیدکننده‌های دندان می‌توانند مقداری از این درخشش و زیبایی را به ما برگردانند. افراد بسیاری سفید کردن دندان را بخشی از روال روزانه‌ی زندگی خود قرار داده‌اند.

 

قلم سفیدکننده‌ی دندان از قلم‌مویی ساخته‌شده است که ماده‌ی سفیدکننده را روی دندان پخش می‌کند. این روش سفید کردن دندان به دلایل زیادی شهرت دارد. در اغلب سفیدکننده‌ها هیدروژن پراکسید وجود دارد. قلم سفیدکننده یک قلم‌مو یا ابر باریک دارد که برای استفاده‌ی راحت از ژل است. شما قلم را فشار داده و مقداری از ژل روی برس آن ظاهر می‌شود. با دقت برس را روی دندان‌های خود می‌کشید. برندهای متفاوتی برای قلم‌های سفیدکننده وجود دارد که هریک دستورالعمل مصرفی خاص خود را دارد. در کل ژل باید حداقل برای 15 دقیقه روی دندان شما بماند و در این فاصله چیزی نخورده و نیاشامید. اغلب در طی دو هفته نتیجه را خواهید دید.

 

قلم سفیدکننده دندان

برای خرید دقت کنید بهترین نوع قلم سفیدکننده‌ی دندان آن‌هایی است که سریع خشک می‌شوند، در نتیجه روی لثه‌ها چکه نکرده و باعث بروز حساسیت در آن‌ها نمی‌شوند. برای خرید قلم می‌توانید به طعم ژل نیز دقت کنید.

گفته می‌شود قلم‌های سفیدکننده تا 8 درجه رنگ دندان شما را تغییر می‌دهند. البته نتیجه‌ی نهایی بستگی به چگونگی ایجاد لکه روی دندان، تعداد دفعات استفاده، نوع و ماده‌ی استفاده‌شده در ژل و روش مراقبت شما از دندان‌هایتان دارد. مصرف زیاد غذاها و نوشیدنی‌های رنگ دار باعث می‌شود دندان‌ها سریع‌تر لک شوند و سفیدی دندان‌های شما برای زمان زیادی باقی نماند.

 

قلم‌های سفیدکننده چطور کار می‌کنند؟

قلم سفیدکننده دندان

بیشتر سفیدکننده‌ها از یک ماده‌ی شیمیایی بر پایه‌ی پروکسید استفاده می‌کنند. ترکیبات پروکسید قادرند دندان‌ها را از طریق فرآیند اکسیداسیون سفید کنند. ثابت‌شده است پروکسید می‌تواند تنها در چند دقیقه به لایه‌ی داخلی مینای دندان نفوذ کند. مولکول‌های ارگانیک پیچیده‌ای درون دندان هستند که طول‌موج خاصی از نور را بازتاب می‌کنند و مسئول رنگ ظاهری دندان هستند. گفته می‌شود پروکسید با آزاد کردن رادیکال‌های آزاد می‌تواند ترکیبات ارگانیک رنگ‌ساز در مینای دندان را اکسید کند. پس از اکسیده شدن این ترکیبات مولکول‌های باقی‌مانده نور کمتری را منتشر می‌کنند، در نتیجه تغییر رنگ کاهش‌یافته و یا از بین می‌رود – نتیجه دندان‌های سفیدتر است.

 

مزایای استفاده از قلم‌های سفیدکننده

قلم سفیدکننده دندان

استفاده‌ی راحت

در استفاده آزادی عمل دارد. می‌توان ژل را روی یک دندان زد، روی فک بالا، فک پایین و یا همه‌ی دندان‌ها

به‌راحتی لکه‌های غذا و نوشیدنی را از بین برده یا مانع ایجاد آن‌ها می‌شود

بهترین راه برای سفید کردن دندان‌ها در شب و در خواب

استفاده‌ی آسان و زدن ژل سفیدکننده به دندان بدون کثیفی

حمل راحت قلم و قابل‌استفاده در هر جا و هر زمان

دارای مواد سفیدکننده‌ی ایمن برای مینای دندان

ژل مستقیماً روی دندان زده می‌شود، درنتیجه احتمال تماس با لثه‌ها و بروز حساسیت در آن‌ها کاهش می‌یابد

خشک شدن سریع

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040