۶ خرداد ۱۳۹۵

8 ترفند برای ماندگار کردن رنگ مو

۶ خرداد ۱۳۹۵ 3647 بازدیدکننده 0 نظر
8 ترفند برای ماندگار کردن رنگ مو در این مقاله می خوانید

شما دوست دارید تا حد ممکن برای زمان بیشتری رنگ موهای خود را حفظ کنید. مقاله‌ی زیر را بخوانید تا متوجه شوید چگونه از موهای خود بیشترین مراقبت را کنید. ...

8 ترفند برای ماندگار کردن رنگ مو

استفاده‌ی زود از نرم‌کننده

ماندگار کردن رنگ مو

اگر در هفته‌ی قبل از روزی که تصمیم گرفته‌اید موهایتان را رنگ کنید مراقبت خوبی از آن‌ها نداشته باشید اولین اشتباه خود را مرتکب شده‌اید. سه روز قبل از زمان رنگ کردن مو، موهای خود را کمی نرم کنید تا به رطوبت آن نیز افزوده شود. پس از این زمان دیگر تا هنگام رنگ کردن از نرم‌کننده‌ها استفاده نکنید.

 

شامپو بزنید

ماندگار کردن رنگ مو

یک روز قبل از رنگ کردن موها به آن‌ها شامپو بزنید تا موهای شما کاملاً تمیز شوند و از هرگونه آلودگی روی آن‌ها راحت شوید. این باید آخرین زمانی باشد که قبل از رنگ کردن مو آن را می‌شویید. روغن‌های طبیعی موها رنگ را روی آن حفظ می‌کنند.

 

نزدیک رنگ طبیعی بمانید

ماندگار کردن رنگ مو

باوجودی که شاید دوست دارید موهای مشکی خود را بلوند کنید و یا از موهای روشن به موهای مشکی تغییر رنگ دهید بهتر است زیاد از رنگ طبیعی موهای خود دور نشوید. با ماندن در محدوده‌ی رنگ طبیعی موهای خود زمانی که ریشه‌ها بیرون می‌آید مجبور نیستید بلافاصله دوباره موهایتان را رنگ کنید.

 

از نور خورشید دور بمانید

ماندگار کردن رنگ مو

گذراندن زمان زیاد در مقابل نور خورشید دلیل بزرگ دیگری است که باعث محو شدن سریع رنگ موی جدید شما می‌شود. خوشبختانه کرم‌های ضد آفتابی مخصوص مو وجود دارد که زمانی که برای مدت طولانی مقابل نور خورشید قرار دارید از رنگ موهای شما حفاظت می‌کند.

 

حرارت آسیب‌رسان

ماندگار کردن رنگ مو

سشوارها و اتوهای مو باعث می‌شوند موهای شما صاف‌تر شده و بهتر حالت بگیرند اما فرآیند پاک شدن رنگ مو را نیز سرعت می‌دهند. اگر نمی‌توانید از این وسایل استفاده نکنید بهتر است حداقل در اولین هفته پس از رنگ کردن مو آن‌ها را کنار بگذارید و بعد از گذشت یک هفته به‌تدریج دوباره به سراغ آن‌ها بروید.

 

پس از رنگ کردن مو

ماندگار کردن رنگ مو

پس از رنگ کردن موها نیاز به یک شامپوی مخصوص برای موهای رنگ‌شده دارید. نیازی نیست به سراغ محصولات گران‌قیمت بروید، شرکت‌های بسیاری شامپوهایی مناسب و با قیمت منطقی عرضه می‌کنند که برای مراقبت از رنگ موهای شما ساخته‌شده است و به ماندگارتر شدن رنگ موهای شما کمک می‌کند. هرچند روز یک‌بار موهای خود را شامپو بزنید. هرچه بیشتر موهایتان را شامپو بزنید رنگ آن سریع‌تر از بین خواهد رفت.

 

آب سرد

ماندگار کردن رنگ مو

موهایتان را با آب داغ نشویید زیرا باعث شکستن پوشش مو شده و از بین رفتن رنگ مو را سرعت می‌بخشد. به‌جای آن در ابتدا از آب ولرم استفاده کنید و در پایان زمان حمام آب را بیشتر به سمت خنک ببرید.

 

شنا نروید

ماندگار کردن رنگ مو

کلر موجود در آب استخر باعث از بین رفتن رنگ موهای شما می‌شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040