۵ خرداد ۱۳۹۵

5 نکته ی کلیدی برای کاهش وزن پس از سی سالگی

۵ خرداد ۱۳۹۵ 3555 بازدیدکننده 0 نظر
5 نکته ی کلیدی برای کاهش وزن پس از سی سالگی در این مقاله می خوانید

کاهش وزن در هر زمان سخت است. اما پس از 30 سالگی با زیاد شدن مشغله این کار دشوارتر خواهد شد. اما این غیرممکن نیست. تنها باید برنامه‌ریزی داشته باشید. ...

5 نکته ی کلیدی برای کاهش وزن پس از سی سالگی

موانع را بشناسید

 کاهش وزن

هرکس در طول زمان کاهش وزن خود با مشکلاتی روبرو می‌شود، اما بعد از سی‌سالگی شاید بیشتر مشکل شما مربوط به زمان باشد. کمبود وقت به خاطر کار و زندگی خانوادگی باعث می‌شود نتوانید برنامه‌ی موفقی برای کاهش وزن خود داشته باشید. برای پیروز شدن در این مبارزه باید بدانید مانع شما چه چیزهایی است. هر چیز، از جمله نداشتن وقت، قابل مدیریت است. اما باید قبل از برنامه‌ریزی موانع را بشناسید. در ابتدا 20 دقیقه زمان بگذارید و موانع پیش روی خود را بنویسید.این گام ساده در زمان و انرژی شما صرفه‌جویی می‌کند. زمانی که موانع را شناختید غلبه بر آن‌ها ساده‌تر خواهد بود.

 

به ماهیچه‌ها و سوخت‌وساز توجه داشته باشید

 کاهش وزن

اگر می‌خواهید سوخت‌وساز بدن شما در سی‌سالگی برای یک کاهش وزن موفق مناسب باشد باید ماهیچه‌هایتان را حفظ کنید. زنان در سی‌سالگی شروع به از دست دادن ماهیچه‌های خود می‌کنند، مگر اینکه با ورزش‌های منظم آن‌ها را حفظ کنند. از دست دادن ماهیچه باعث کند شدن سوخت‌وساز بدن می‌شود. اگر نمی‌توانید به باشگاه بروید تمرینات قدرتی ساده‌ای هستند که می‌توانید در خانه انجام دهید. تمرین‌های کوتاه و سخت علاوه بر حفظ ماهیچه، به سوزاندن چربی بیشتر نیز کمک می‌کنند.

 

سازمان‌دهی کنید

 کاهش وزن

به نظر می‌رسد با بزرگ‌تر شدن بچه‌ها و یا گسترش کارها زندگی به هم می‌ریزد اما این‌طور نیست. حالا زمان آن رسیده است تا عادات سالمی در زندگی خود ایجاد کنید که به کاهش وزن شما کمک کند.

برنامه‌ریزی غذایی برای کاهش وزن یکی از روال‌هایی است که باید بعد از سی‌سالگی یاد بگیرید. یک روز در هفته را برای خرید غذاهای سالم اختصاص دهید، غذاهای رژیمی مناسب برای تمام هفته‌ی خود آماده کرده و در فریزر بگذارید. یخچالتان را پر از تنقلات سالم کنید. همچنین می‌توانید برای جلسات ورزشی خود برنامه‌ریزی کنید.

 

گرفتار رژیم‌های زودگذر نشوید

 کاهش وزن

زنان در سن سی‌سالگی باهوش‌تر از آن هستند که گرفتار رژیم‌های غذایی زودگذر شوند. اگر تا سی‌سالگی مرتباً رژیم خود را شروع و قطع کرده‌اید مسلماً سیستم سوخت‌وساز بدنتان را گیج نموده‌اید. با هر تلاش جدید برای شروع دوباره‌ی یک رژیم غذایی، بدن خود را در حالتی شبیه به قحطی قرار داده‌اید و کاهش وزن برای شما سخت و سخت‌تر شده است.

اولین گام شما برای تغذیه‌ی سالم محاسبه‌ی میزان کالری دریافتی در طول روز است. باید قبل از شروع رژیم یک گزارش از غذای خود تهیه کنید. برای سوخت‌وساز مناسب مطمئن شوید به اندازه‌ی کافی پروتئین دریافت می‌کنید، مصرف مواد قندی را کاهش دهید و برای حفظ انرژی در طول روز به مصرف کربوهیدرات‌ها دقت داشته باشید.

 

استرس خود را مدیریت کنید

 کاهش وزن

شاید سی‌سالگی پراسترس‌ترین زمان در طول زندگی شما باشد. حتی یک رژیم غذایی ساده برای کاهش وزن می‌تواند به شما استرس دهد. اما این مدیریت استرس اگر به‌خوبی انجام نشود برای شما مشکل‌ساز خواهد شد. استرس با فعال کردن پاسخ‌های بدن به استرس و در نتیجه نگه‌داشتن چربی برای شما مشکل‌ساز خواهد شد. بنابراین حفظ تعادل در زندگی امری کلیدی است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040