۵ ارديبهشت ۱۳۹۵

10 ویتامین حیاتی برای مبارزه با پیری پوست

۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ 2360 بازدیدکننده 0 نظر
10 ویتامین حیاتی برای مبارزه با پیری پوست در این مقاله می خوانید

اگر بشنوید خوراکی‌هایی هستند که می‌توانند کمک کنند روند پیری آرام‌تر شود چه احساسی داشتید؟ مطمئناً از خوشحالی بالا پایین می‌پرید، این‌طور نیست؟ ...

10 ویتامین حیاتی برای مبارزه با پیری پوست

ویتامین C

مبارزه با پیری پوست

ویتامین C تنها پوست را روشن نمی‌کند. این ویتامین خطوط پوستی را کاهش می‌دهد. همچنین آنتی‌اکسیدان‌هایی را بازسازی می‌کند که با لکه‌های ناشی از نور خورشید مبارزه می‌کنند. ویتامین C تولید ملانین در پوست را تنظیم کرده و ساخت کلاژن در آن را بهبود می‌بخشد. کلاژن فرآیند ترمیم پوست را تحریک می‌کند.

 

ویتامین E

مبارزه با پیری پوست

ویتامین E ویتامینی برای زیبایی است که به‌تنهایی یا در ترکیب با سیتریک اسید از پوست در مقابل آسیب نور خورشید محافظت می‌کند. نور خورشید محرکی برای تخریب کلاژن و عدم تولید ملانین است. نتیجه‌ی نهایی آن پوستی تیره، پوسته شده، خشک و پیر خواهد بود. ویتامین E تمامی علائم قابل‌مشاهده‌ی ناشی از آسیب‌های نور خورشید را تسکین می‌دهد.

 

ویتامین A

مبارزه با پیری پوست

ویتامین A انباری از کاروتن است، کاروتن نه‌تنها دید را بهبود می‌بخشد بلکه به پوست ظاهر جوان و شادابی می‌دهد. کاروتن گردش خون را بهبود می‌بخشد. این ماده میزان اکسیژن در بافت‌های صورت را بهبود می‌بخشد. در نتیجه پوست مرده مقداری زیادی اکسیژن می‌گیرد. اکسیژن محرکی برای تولید کلاژن در پوست است.

 

ویتامین B3

مبارزه با پیری پوست

پوست خشک نشانه‌هایی از پیری زودرس در خود آشکار می‌کند. پوست بی‌آب، پوسته‌پوسته، مرده، خارش‌دار و گاه شدیداً قرمز می‌شود. ویتامین B3 با تحریک تولید اسیدهای چرب و سرامید خشکی پوست را بهبود می‌بخشد. این مواد خشکی پوست را تسکین داده و لکه‌های ناشی از پیری، چین‌وچروک، خطوط، حلقه‌های سیاه و بی‌طراوتی پوست را درمان می‌کند. در نتیجه پوست جوان‌تر و صاف‌تر دیده خواهد شد.

 

ویتامین K

مبارزه با پیری پوست

ویتامین K به عروق صورت نیرو می‌بخشد. این ویتامین گردش خون در سراسر صورت را زیاد می‌کند. همچنین از حلقه‌های سیاه دور چشم جلوگیری می‌کند زیرا عروق به حد کافی قوی شده و ترک نمی‌خورند. در نتیجه‌ی همه‌ی این‌ها بافت کلی صورت بهبود می‌یابد.

 

ویتامین B1

مبارزه با پیری پوست

ویتامین B1 یا تیامین ویتامینی مناسب برای پوست است که پوست شما را درخشان، جوان و بی‌خط می‌کند. این ویتامین گردش خون را بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود به حد کافی اکسیژن جذب پوست شود. ویتامین B1 مشکلاتی مانند چروک‌های پوستی، لکه‌های سن و خشکی پوست را ترمیم می‌کند.

 

ویتامین B12

مبارزه با پیری پوست

ویتامین B12  یا کوبالامین ویتامینی مناسب برای پوست است که پوست شما را صاف، جوان و با طراوت می‌کند. این ویتامین پوست را از آسیب‌های خورشید حفظ می‌کند.

 

ویتامین B5

مبارزه با پیری پوست

ویتامین B5 یا پانتوتنیک اسید ویتامینی ضد پیری برای خشکی پوست است. خشکی پوست سبب می‌شود پوست شما پر چروک، تیره و مرده به نظر برسد. ویتامین B5 سطح نرمال PH بدن را بازسازی می‌کند. این ویتامین پوست را نرم، مرطوب و انعطاف‌پذیر خواهد کرد.

 

ویتامین H

مبارزه با پیری پوست

ویتامین H یا بیوتین ماده‌ای عالی برای روشن کردن پوست است. این ماده پوست را نرم، درخشان و حتی صاف‌تر می‌کند. بیوتین به طور طبیعی ایمنی بدن را بالا می‌برد. در نتیجه پوست جوان‌تر و زیباتر به نظر خواهد رسید.

 

ویتامین B2

مبارزه با پیری پوست

ویتامین B2 یا ریبوفلاوین درخشش پوست را حفظ کرده و به زیبایی آن می‌افزاید. این ماده با حفظ رطوبت پوست مانع از پیری آن می‌شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040