۴ ارديبهشت ۱۳۹۵

چه زمانی باید نوجوانتان را برای جوش هایش نزد متخصص ببرید

۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ 1645 بازدیدکننده 0 نظر
چه زمانی باید نوجوانتان را برای جوش هایش نزد متخصص ببرید در این مقاله می خوانید

از کجا باید بدانید جوش‌های فرزند شما به حدی رسیده است که باید نزد متخصص پوست بروید؟ در اینجا هفت علامت آورده شده‌اند که نشانه می‌دهند وقت رفتن نزد متخصص پوست است. ...

چه زمانی باید نوجوانتان را برای جوش هایش نزد متخصص ببرید

داروهای عادی اثر نمی‌کنند

جوش های نوجوانی

زمانی که نوجوان شما شروع به جوش زدن می‌کند اولین کاری که می‌کنیم این است که به سراغ داروهای بدون نسخه در داروخانه‌ها می‌رویم. اما نکته‌ای کلیدی وجود دارد که شاید ندانید – این داروها همیشه اثر نخواهند داشت.

داروهای بدون نسخه‌ای که در داروخانه‌ها عرضه می‌شوند اغلب برای جوش‌های عادی و کم موثراند. 10 تا 12 هفته از این داروها استفاده کنید. اگر فرزندتان متوجه تغییری در پوست خود نشد زمان آن رسیده برای تهیه دارو نزد متخصص پوست بروید.

 

باوجود درمان‌ها، جوش‌ها بدتر می‌شوند

جوش های نوجوانی

نوجوان شما ماه‌ها از داروهای بدون نسخه استفاده کرده و نتایج خوبی گرفته است. اما ناگهان دیگر داروها تأثیری ندارند. باوجود مراقبت‌های خوب از پوستتان جوش‌ها شروع به بدتر شدن می‌کنند.

فرزند خود را مقصر ندانید، شاید او همه‌چیز را درست انجام می‌دهد. جوش‌های فرزند شما ممکن است در طول چند ماه یا سال از متوسط به شدید پیشرفت کنند. بنابراین روالی که برای مراقبت از جوش‌های خود در ابتدا داشته‌اید شادی حالا دیگر به‌اندازه‌ی کافی قوی نباشند. اگر جوش‌های فرزندتان بدتر شده‌اند و دیگر نمی‌توانید آن‌ها را کنترل کنید وقت آن رسیده است که گامی برای کمک گرفتن از یک متخصص بردارید.

 

جوش‌های نوجوانتان قرمز، ملتهب و شده‌اند

جوش های نوجوانی

جوش‌های متوسط تا شدید و ملتهب همیشه باید توسط پزشک متخصص بررسی شوند. این نوع جوش با درمان‌های عادی و داروهای بدون نیاز به نسخه‌ی داروخانه‌ای درمان نخواهد شد، حتی اگر فرزندتان به‌موقع و با دقت از آن‌ها استفاده کند. در این موارد از استفاده‌ی بیهوده‌ی داروها استفاده کرده و نزد متخصص پوست بروید.

 

جوش‌هایی که روی پوست زخم می‌گذارند

جوش های نوجوانی

جوش‌های نوجوانان برای همیشه باقی نمی‌مانند اما زخم و شکاف‌های ناشی از جوش‌ها برجا می‌مانند. درمان این زخم‌ها از درمان جوش‌ها ساده‌تر است. تنها جوش‌های شدید و ملتهب روی پوست زخم باقی نمی‌گذارند، حتی جوش‌های متوسط هم ممکن است این‌طور باشند. برخی افراد بیشتر مستعد بروز زخم در پوست خود هستند. اهمیتی ندارد این زخم‌ها تا چه حد شدیدند، زخم نشانه‌ای واضح از ضرورت مراجعه به پزشک است.

 

با فرزندتان به خاطر جوش‌ها دعوا دارید

جوش های نوجوانی

مدام بر سر فرزندتان غر می‌زنید – صورتتو شستی؟ از کرمی که خریدم بزن. جوش هاتو نکن ... – گاهی این نصیحت‌ها از زبان فرد دیگری به‌جز مادر یا پدر مؤثر واقع می‌شوند. یک متخصص پوست می‌تواند به شما کمک کند تا نصیحت‌ها روی نوجوانتان اثر گذاشته و برای او دلیل آن‌ها را توضیح دهد.

اگر درمان‌های جاری تأثیر زیادی نداشته باشند فرزند شما دیگر آن‌ها را کامل دنبال نکرده و این شما را دیوانه خواهد کرد. پس بهتر است به دنبال کمک باشید.

 

نوجوان شما افسرده شده و اعتمادبه‌نفس ندارد

جوش های نوجوانی

فرزند شما تا بزرگ شدن با تنش‌های زیادی مواجه می‌شود. نوجوانان امروز به‌ظاهر خود اهمیت زیادی می‌دهند. شما بهتر از هر فرد دیگری فرزند خود را می‌شناسید و می‌دانید آیا این موضوع او را اذیت می‌کند یا نه. اگر فکر می‌کنید نوجوانتان افسرده و عصبانی شده و حس می‌کند خوب به نظر نمی‌رسد از او دلیل را بپرسید. از بین بردن جوش‌ها گام بزرگی در افزایش اعتمادبه‌نفس فرزند شماست.

 

از شما می‌خواهد نزد متخصص بروید

جوش های نوجوانی

برخی نوجوانان خودشان نزد شما آمده و می‌خواهند نزد پزشک متخصص بروید. با گفتن اینکه همه‌ی نوجوانان جوش می‌زنند و یا جوش‌های تو آن‌قدری بد نیستند سعی نکنید او را منصرف کنید. اگر نوجوان شما این را خواسته است یعنی جوش‌ها واقعاً او را اذیت می‌کنند. این یعنی کودک شما حس می‌کند برای جوش‌های خود نیاز به کمک دارد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040