۳۱ فروردين ۱۳۹۵

عوارض جانبی صاف کردن موها با مواد شیمیایی

۳۱ فروردين ۱۳۹۵ 2652 بازدیدکننده 0 نظر
عوارض جانبی صاف کردن موها با مواد شیمیایی در این مقاله می خوانید

روش‌هایی که برای بهبود کیفیت و ظاهر موها استفاده می‌شوند گاه بسیار جالب‌اند و افراد زیادی جذب آن‌ها می‌شوند. اما پزشکان توصیه‌ی اکید دارند که به سراغ این روش‌ها نروید. ...

عوارض جانبی صاف کردن موها با مواد شیمیایی

سرگیجه، حالت تهوع، تأثیر بر چشم و حنجره

ضررهای صاف کردن مو

در حین صاف شدن موها ممکن است مواد شیمیایی مورداستفاده سبب سرگیجه و حالت تهوع فرد شود. احساس سوزش ممکن است به چشم‌ها منقل شده و در حنجره‌ی فرد خارش ایجاد شود.

 

نفوذ مواد شیمیایی از پوست جمجمه

ضررهای صاف کردن مو

مواد شیمیایی از راه پوست سر نفوذ کرده و سلول‌های مو را تغییر می‌دهند. قالب و ساختار مو به خاطر استفاده از مواد شیمیایی قوی و مضر تغییر می‌یابد. استفاده از این ترکیبات برای تغییر سلول‌های داخل مو است و ممکن است مواد از طریق پوست سر وارد سر و بدن شما شوند.

 

مصرف زیاد سرم مو را چرب می‌کند

ضررهای صاف کردن مو

سرم و لوسیون هایی که در بازار برای صاف کردن موها موجودند همیشه نتیجه‌ی دلخواه شما را نخواهند داشت. عوارض جانبی لخت کردن موها با این مواد زیاد است. پیشنهاد می‌شود سرم را روی موهای خشک استفاده نکنید، استفاده از آن روی موهای مرطوب بهتر است. مقدار زیاد سرم روی مو می‌تواند رشته‌های مو را صاف و بی‌حالت و روغنی کند.

 

تأثیر بر انگشتان و ملتهب نمودن پوست سر

ضررهای صاف کردن مو

به دلیل استفاده‌ی زیاد از انگشتان ماهیچه‌های اطراف آن‌ها ممکن است ضعیف شود. همچنین در طول فرآیند صاف کردن مو ممکن است پوست سر ملتهب شود.

 

نازک و ضعیف شدن موها

ضررهای صاف کردن مو

ریختن کمی مو بر اثر تغییرات هورمونی عادی است زیرا هر فرد روزانه پنجاه تا صد تار موی خود را از دست می‌دهد. مصرف مواد شیمیایی مختلف روی موها سبب ضعیف و نازک شدن آن‌ها می‌شود. نازک شدن مو می‌تواند باعث بروز مشکلات جدی شود، زیرا ریشه‌ی مو شل شده و موها خودشان را از ریشه جدا می‌کنند.

 

مشکلات مربوط به پوست و ریه

ضررهای صاف کردن مو

ترکیبی به نام آلدئید در مواد شیمیایی ماده‌ای سرطان‌زاست و اثرات جانبی متعددی در پی خواهد داشت. ممکن است در چشم‌ها ناراحتی ایجادشده و اپیدرم ( لایه‌ی بیرونی پوست ) نیز در معرض مواد مضر قرار می‌گیرد. استفاده از مواد شیمیایی می‌تواند منجر به مشکلات تنفسی شود که بر سیستم تنفسی فرد تأثیر منفی برجا می‌گذارد.

 

پیدایش شوره‌ی سر

ضررهای صاف کردن مو

در این روش‌ها از مواد سمی زیاد استفاده می‌شود و این مواد سمی سبب می‌شوند پوست سر خشک‌شده و مستعد ترک شود. بر اثر خشکی و مصرف زیاد مواد شیمیایی و گرما پوست سر بسیار می‌خارد و این امر زمینه‌ی رشد شوره خواهد شد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040