۲۵ فروردين ۱۳۹۵

چرا بعد از جراحی چاق می شویم

۲۵ فروردين ۱۳۹۵ 8722 بازدیدکننده 0 نظر
چرا بعد از جراحی چاق می شویم در این مقاله می خوانید

دلایل زیادی برای یک افزایش وزن زیاد یا ناگاهانی وجود دارد. یکی از مهم‌ترین فاکتورها که در اضافه‌وزن طرف نقش دارند جراحی اخیر اوست. اما چگونه عمل جراحی بر وزن فرد اثر می‌گذارد؟ ...

چرا بعد از جراحی چاق می شویم

حفظ آب در بدن

یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش وزن ماندن آب در بدن پس از جراحی است. آب در فضای بینابینی در بدن باقی می‌ماند – فضای میان اعضای بدن. این تجمع آب مقصر افزایش وزن و ظاهر باد کرده‌ی شما بعد از جراحی است. تجمع آب می‌تواند در برخی نقاط خاص بدن باشد برای مثال دست یا پای فرد متورم می‌شود.

 

زخم‌ها

در طول عمل جراحی بافت‌های بدن زخم‌های زیادی برمی‌دارند. این زخم‌ها سبب التهاب شده و در نتیجه آب در بدن تجمع می‌یابد. اگر جراحی به خاطر یک تصادف باشد احتمال تجمع آب در بدن نیز بالاتر است.

 

استرس

استرس سبب عدم تعادل هورمونی در بدن می‌شود که این خود عامل تجمع آب در بدن خواهد بود. استرس ناشی از عمل  جراحی باعث زیاد شدن سطح هورمون ضد ادرار در بدن می‌شود و کلیه‌ها آب بدن را حفظ می‌کنند. نتیجه‌ی آن افزایش وزن است. بعلاوه پس از جراحی ترکیبی از داروها برای تسکین عوارض جراحی برای بیمار تجویز می‌شود. با این داروهای درون وریدی انتقال مایعات می‌تواند باعث باقی ماندن آب در بدن شود.

 

عدم تحرک

پس از جراحی بیماران فعالیت فیزیکی کمتری دارند. این برای سلامت آن‌ها مضر است زیرا منجر به افزایش وزن خواهد شد. زمانی که دوران بهبود به اتمام رسید اغلب پزشک بیمار را تشویق می‌کند ورزش‌های ملایم انجام دهد تا مانع بروز اضافه‌وزن و همچنین افسردگی پس از جراحی شود.

 

غذای زیاد

این عامل دیگری است که بیمار را درگیر می‌کند. به نظر می‌رسد زمانی بهتر از حالا برای خوردن ندارید. خوراکی‌های متنوع و زیاد خوردن باعث اضافه‌وزنتان خواهد شد. نتیجه‌ی این زیاده‌روی در خوردن، کالری اضافی در بدن شما خواهد بود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040