۲۳ فروردين ۱۳۹۵

نکاتی برای یک برنامه ی کاهش وزن

۲۳ فروردين ۱۳۹۵ 2386 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای یک برنامه ی کاهش وزن در این مقاله می خوانید

یک برنامه‌ی کاهش وزن مناسب کلید موفقیت شما در رژیم غذایی‌تان است. آیا آماده‌اید برنامه‌ای برای کاهش وزن خود آماده کنید؟ ...

نکاتی برای یک برنامه ی کاهش وزن

اطلاعات غذایی را ثبت کنید

 کاهش وزن

برنامه‌ی رژیم غذایی شما باید شامل اطلاعاتی از غذا و نوشیدنی‌هایی باشد که مصرف می‌کنید. اندازه‌ی وعده‌ی غذایی خود را ثبت کنید، به یاد داشته باشید شاید این مقدار برای مواد خوراکی با عددی که روی برچسب بسته‌ی محصول زده شده است متفاوت باشد. می‌توانید از جدول‌های میزان کالری در اینترنت کمک بگیرید.

 

زمان وعده‌های غذایی خود را بنویسید

 کاهش وزن

در صورت امکان سعی کنید زمانی که شروع به خوردن غذا کرده‌اید و زمان پایان آن را یادداشت کنید. ثبت زمان وعده‌های غذایی به شما کمک می‌کند متوجه شوید چقدر سریع غذا می‌خورید. همچنین زیاد غذا خوردن می‌تواند نشانه‌ای از نداشتن وعده‌های غذایی متعادل باشد.

 

محیطی که در آن می‌خورید را ثبت کنید

 کاهش وزن

باید بنویسید در کجا و با چه کسانی غذا یا میان وعده‌ی خود را می‌خورید. این اطلاعات کمک می‌کند فاکتورهایی را بشناسید که روی نحوه‌ی غذا خوردنتان اثرگذارند. اگر تنها غذا می‌خورید زمانی است که پشت کامپیوتر نشسته‌اید؟ آیا در آشپزخانه یا پشت میز غذاخوری بیشتر غذا می‌خورید؟ در زمان خوردن همیشه با گروه خاصی از دوستان یا اعضای خانواده هستید؟

 

به گرسنگی خود نمره دهید

 کاهش وزن

قبل از خوردن هر وعده‌ی غذایی به میزان گرسنگی خود نمره دهید. شما می‌توانید به‌سادگی از عددی بین یک تا پنج استفاده کنید، یک برای زمانی که گرسنه نیستید و پنج وقتی‌که خیلی گرسنه‌اید. پس از چند روز به اعداد ثبت‌شده نگاهی بیندازید. احتمالاً متوجه می‌شوید بیشتر اوقات زمانی غذاخورده‌اید که زیاد گرسنه نبودید. با این روش متوجه می‌شوید آیا این می‌تواند فاکتور مؤثری در رژیم شما باشد یا نه.

 

احساسات خود را ثبت کنید

 کاهش وزن

در نهایت اگر فکر می‌کنید در واکنش به احساسات خود سبک تغذیه‌ی شما تغییر می‌کند ایده‌ی خوبی است که احساسات خود را نیز برای مدتی در برنامه‌تان بنویسید.حس خود را قبل و بعد از هر وعده‌ی غذایی یادداشت کنید. این کار به شما کمک می‌کند متوجه شوید چه احساساتی سبب می‌شود بیشتر بخورید و هر غذایی چه اثری بر احساس شما دارد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040