۱۶ اسفند ۱۳۹۴

باورهایی نادرست برای جلوگیری از چروک شدن پوست

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ 2359 بازدیدکننده 0 نظر
باورهایی نادرست برای جلوگیری از چروک شدن پوست در این مقاله می خوانید

مطمئن شوید برای پیشگیری از پیر شدن پوست گرفتار باورهای نادرستی که بیان می‌شوند نشوید. مقاله‌ی زیر را بخوانید تا متوجه شوید پوست ما واقعاً چگونه پیر می‌شود. ...

باورهایی نادرست برای جلوگیری از چروک شدن پوست

اگر پوست مادرتان چروک نیست برای شما هم نخواهد بود

جلوگیری از چروک شدن پوست

یا برعکس اگر پوست او چروک است برای شما هم چروک خواهد شد. هیچ‌کدام از این ایده‌ها درست نیستند. پوست هرکس به‌طور متفاوتی پیر می‌شود. بله، ژنتیک نیز می‌تواند نقش داشته باشد اما سهم آن در پیر شدن پوست خیلی کم است. بیشتر علت پیری پوست مربوط به روش مراقبت از آن و میزان قرارگیری مقابل نور خورشید است، نه ژنتیک. اگر در منطقه‌ی آلوده‌ای زندگی می‌کنید و مرتباً بیرون هستید می‌توانید مطمئن شوید نقاط سیاه و چروک‌های پوستی در صورت شما ظاهر خواهند شد.

 

رطوبت رسانی مانع بروز چروک‌های پوستی است

جلوگیری از چروک شدن پوست

همه‌ی افراد به یک رطوبت رسانی خوب نیاز دارند. حتی کسانی که پوستشان چرب یا مستعد جوش است نیز می‌توانند از منافع رطوبت رسانی صحیح به پوست بهره‌مند شوند. درحالی‌که رطوبت رسانی مزایای زیادی برای پوست ما دارد – برای مثال حفظ رطوبت و نرم نگه‌داشتن پوست – اما مانع بروز چین‌وچروک‌های پوستی نمی‌شود. علاوه بر پیشگیری از چروک، شما باید روزانه از ضدآفتاب استفاده کنید، زندگی سالمی داشته و از سرم های آنتی‌اکسیدان نیزه بهره ببرید. رطوبت رسانی می‌تواند ظاهر چروک‌ها را کمتر کند زیرا موقتاً پوست را محکم می‌کند.

 

بیشتر آسیب ناشی از آفتاب تا قبل از 18 سالگی است

جلوگیری از چروک شدن پوست

این‌یکی از باورهای نادرستی است که به نظر می‌رسد نمی‌خواهد فراموش شود. حتی گاهی شنیده می‌شود فردی می‌گوید 80 درصد از این آسیب‌های ناشی از نور خورشید بر پوست من قبل از 18 سالگی ایجادشده‌اند، اما میزان آسیب تا قبل از این سن به بیست درصد هم نمی‌رسد. این خبر خوبی است، یعنی شما کنترل زیادی روی سن و ظاهر پوست خود دارید و با استفاده‌ی روزانه از ضد آفتاب ( حتی در روزهای ابری)، کاهش استرس در زندگی، عادات صحیح در مراقبت از پوست مانند پاک کردن آرایش قبل از خواب، استفاده از محصولات دارای رتینول و آنتی‌اکسیدان می‌توانید حتی آسیب‌هایی که حالا ایجادشده‌اند را کمتر کنید تا پوستتان عالی به نظر برسد.

 

اگر در محیط بسته‌اید پوستتان چروک نمی‌شود

جلوگیری از چروک شدن پوست

از افراد زیادی شنیده‌اید که می‌گویند نیازی به استفاده از ضد آفتاب ندارند زیرا به‌ندرت زمانی را بیرون از خانه می‌گذرانند. این گفته هیچ حقیقتی ندارد. اگر تنها در اداره می‌نشینید پنجره‌ای که رو به بیرون است می‌تواند آسیب زیادی به پوست شما برساند زیرا اشعات UV از شیشه عبور می‌کنند. به یاد داشته باشید آسیب ناشی از نور خورشید به‌مرورزمان ایجاد می‌شود. حتی ده‌دقیقه‌ای که در ماشین در راه رسیدن به خانه هستید یا 15 دقیقه‌ای که بعدازظهرها برای دویدن بیرون می‌روید می‌تواند با گذشت زمان به پوست شما آسیب برساند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040