۱۳ اسفند ۱۳۹۴

نکاتی درباره ی واکنش های آلرژیک به مواد آرایشی

۱۳ اسفند ۱۳۹۴ 2199 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی درباره ی واکنش های آلرژیک به مواد آرایشی در این مقاله می خوانید

اگر پوستتان حساس است و یا آلرژی دارید این مقاله را بخوانید. در اینجا چند نکته‌ی مهم آرایشی آورده شده است که برای پوست حساس شما توصیه می‌شود. ...

نکاتی درباره ی واکنش های آلرژیک به مواد آرایشی

آرایش نکنید

واکنش های آلرژیک در پوست

یک راه که به دنیا نشان دهید شما خودتان زیبا هستید آرایش نکردن است. شما می‌توانید ظاهر طبیعی و بدون آرایش خود را حفظ کنید. ابروهایتان را فقط کمی مرتب کنید تا به صورتتان شکل دهد.

 

تست محصولات

قبل از خرید یا استفاده از محصولات آرایشی آن‌ها را تست کنید. مقدار کمی از آن را زیر گوش یا داخل آرنج بزنید و برای 48 تا 72 ساعت بگذارید بماند.  اگر هرگونه ناراحتی، سوزش، تورم، خارش یا سوزش حاصل شد از آن محصول استفاده نکنید.

 

مواد ضد آب بخرید

واکنش های آلرژیک در پوست

تنها اگر نمی‌توانید بدون آرایش باشید از محصولات آرایشی ضدآب و بدون ترکیبات شیمیایی آزاد استفاده کنید. با این روش احتمال واکنش آلرژیک پایین می‌آید.

 

استفاده از عطر روی لباس

واکنش های آلرژیک در پوست

اگر سیستم ایمنی بدن شما به مواد خاصی که در برخی عطرها هستند واکنش نشان می‌دهد به یاد داشته باشید: هیچ عطری صد در صد مطمئنی وجود ندارد. ازاین‌رو عطر را به لباس خود بزنید نه به پوستتان. این کار خطر واکنش آلرژیک در پوست را کاهش می‌دهد.

 

فریب نخورید

واکنش های آلرژیک در پوست

تنها به این دلیل که برچسب محصول می‌گوید ارگانیک است و یا توسط متخصص تست شده می‌باشد، تضمینی نیست که استفاده برای شما نیز خطری ندارد. به یاد داشته باشید برخی شرکت‌ها تست‌های لازم را انجام می‌دهند و برخی نه.

 

وسایل آرایشی خود را تمیز نگه‌دارید

واکنش های آلرژیک در پوست

مرتباً وسایل آرایشی خود را با پدهای الکل دار تمیز کنید. شما می‌توانید متوجه جمع شدن مواد آرایشی روی ابزار فر مژه‌ی خود شوید که این‌ها سبب خارش چشم خواهند شد. برس های آرایشی خود را با دستمال‌های مخصوص همیشه تمیز کنید.

 

چشم‌ها را آرایش نکنید

بهترین راه برای پیشگیری از حساسیت در چشم‌ها آرایش نکردن آن‌هاست. اگر چشم‌های شما اغلب اشکی می‌آید مطمئناً دوست ندارید یک‌تکه‌ی بزرگ از ریملتان پلک شما را سیاه کند.  پس تنها ریمل را روی مژه‌های بالا بزنید. لنزهای تماسی نباید در چشمی که آرایش‌شده است استفاده شوند. مواد آرایشی می‌تواند روی لنز را کمی پوسته کند و سبب اصطکاک و خراش روی قرنیه شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040