۱۱ اسفند ۱۳۹۴

عادت های نادرستی که به پوست شما آسیب می زنند

۱۱ اسفند ۱۳۹۴ 2907 بازدیدکننده 0 نظر
عادت های نادرستی که به پوست شما آسیب می زنند در این مقاله می خوانید

همه‌ی ما می‌دانیم سیگار کشیدن به پوست آسیب می‌رساند. اما عاداتی وجود دارد که بدون اینکه متوجه باشید به پوست خود آسیب وارد می‌کنید. در اینجا هفت عادت برای داشتن پوستی صاف و سالم‌تر آورده شده است. ...

عادت های نادرستی که به پوست شما آسیب می زنند

خوابیدن روی بالشت نامناسب

مرلقبت از پوست

بالشت‌های پنبه‌ای که از همان رویه‌ی تشک شما دارند مناسب نیستند، خصوصاً اگر بدون اینکه هر هفته شسته شوند روی آن‌ها می‌خوابید. رویه‌ی بالشت خود را با پارچه‌ی ابریشمی عوض کنید، زیرا دارای خواص ضدمیکروبی است که مانعی برای ورود جرم‌هاست.

 

استفاده‌ی مجدد از لیف

مرلقبت از پوست

یک لیف خیس بستر خوبی برای رشد باکتری و قارچ‌هاست. برای خود چند عدد لیف تهیه کنید و هر یک را پس از هر بار استفاده داخل ماشین لباسشویی بیندازید.

 

لایه‌برداری صورت با لایه‌بردار بدن

مرلقبت از پوست

لایه‌بردارهای ملایم ( مانند آن دانه‌های آبی در مایع شستشوی صورت شما ) خوب هستند. اما قبل از لایه‌برداری پوستتان با یک لایه‌بردار خشن‌تر حتماً به این موضوع فکر کنید که لایه‌برداری زیاد حتی می‌تواند سبب بروز جوش و آسیب به پوست شود.

 

شب‌ها بیدار نمانید

مرلقبت از پوست

شاید همیشه نتوانیم شب یک خواب کامل هشت‌ساعته داشته باشیم اما حداقل هفت ساعت خواب کمک می‌کند پوست کلاژن بیشتری بسازد و در زمانی که خواب هستید به آن آب‌رسانی شود.

 

استفاده از برس های آرایشی قدیمی

مرلقبت از پوست

با هر بار استفاده از برس های آرایشی آن‌ها پوست مرده، چربی و باکتری را از روی صورت شما برمی‌دارند. استفاده‌ی مجدد از همان برس آلوده در روز بعد می‌تواند پوست شما را خراب کند. یک‌بار در هفته برس را با صابون ظرف‌شویی خوب تمیز کنید.

 

دست زدن به صورت در باشگاه

مرلقبت از پوست

زمانی که روی تردمیل در حال دویدن هستید می‌خواهید مویی که روی چشمتان آمده است را کنار بزنید. باشگاه مرکز باکتری‌هاست بنابراین باید در حد ممکن در زمان ورزش دست‌هایتان را از صورت خود دور کنید. بجای دست می‌توانید از یک حوله‌ی خشک کمک بگیرید.

 

نخوردن سالاد

مرلقبت از پوست

نوشیدن آب عالی است اما خوردن میوه و سبزیجات سرشار از ویتامین کلیدی اساسی برای نرمی و درخشانی پوست شماست. حتی اگر به ناهار خود کمی سالاد اضافه کنید رنگ چهره‌ی شما تغییر زیادی خواهد داشت.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040