۱ اسفند ۱۳۹۴

باید و نبایدها در مراقبت از ناخن

۱ اسفند ۱۳۹۴ 3168 بازدیدکننده 0 نظر
باید و نبایدها در مراقبت از ناخن در این مقاله می خوانید

نکاتی برای مراقبت از ناخن ها ...

باید و نبایدها در مراقبت از ناخن

باید: یک سوهان ناخن در دسترس داشته باشید

مراقبت از ناخن

لبه‌های ناخن حتی زمانی که فکر می‌کنید کاملاً نرم نیستند. زندگی روزانه سبب بروز شکاف و پارگی‌هایی در ناخن‌های ما می‌شود و اگر اجازه بدهید این قضیه ادامه پیدا کند ناخن‌های شما به‌راحتی خواهند شکست. همیشه یک سوهان ناخن در کیف یا کشوی میز محل کارتان داشته باشید. بنابراین هر زمان که حس کردید لبه‌ی ناختان صاف نیست فوراً آن را صاف کنید. این کار به جلوگیری از ترک خوردن و شکستن ناخن در آینده جلوگیری می‌کند.

 

نباید: ناخنتان را بجوید

مراقبت از ناخن

افراد زیادی این کار را انجام می‌دهند. ناخن‌های شما بسیار کوتاه و نامرتب بوده و ما متوجه می‌شویم بدون اینکه حواستان باشد ناخن‌هایتان را می‌جوید.باید سعی کنید به‌سرعت این عادت را ترک کنید، زیرا اگر طولانی شود ممکن است در تمام عمر همراه شما باشد.

 

باید: پوسته‌ی ناخن را مرتباً مرطوب کنید

مراقبت از ناخن

پوسته‌ی ناخن نیاز به مراقبت زیادی دارد. در حقیقت این پوسته به مراقبت همیشگی نیازمند است. قبل از رفتن به رختخواب کمی روغن ناخن روی آن‌ها مالیده و پس از بیدار شدن این کار را تکرار کنید. مرطوب نگه‌داشتن ناخن نه‌تنها مانع خشکی ناخن شده و آن را بلندتر نشان می‌دهد بلکه باعث می‌شود مانیکور شما تازه‌تر و براق‌تر به نظر برسد، حتی اگر چند روز از آن گذشته باشد.

 

نباید: از لاک قدیمی استفاده کنید

مراقبت از ناخن

مانند محصولات آرایشی دیگر لاک‌های ناخن نیز تاریخ‌مصرفی دارند. لاک‌های قدیمی ضخیم و بدشکل شده و زدن آن‌ها نیز سخت است.

 

باید: هرازگاهی به آرایشگاه بروید

مراقبت از ناخن

حتی اگر دوست دارید خودتان روی ناخن‌هایتان کار کنید باز هم باید هرچند وقت یک‌بار پیش یک فرد متخصص بروید. متوجه خواهید شد در سالن مانیکور و پدیکور کامل‌تری خواهید داشت و یا متوجه یک مرحله می‌شوید که در شکل‌دهی به ناخن‌های خود انجام نمی‌دهید.

 

نباید: به مشکلات بی‌توجه بمانید

مراقبت از ناخن

اگر متوجه شروع هرگونه مشکلی شدید، مثلاً لبه‌دار شدن، پوسته‌شدن یا هر چیز دیگری، به‌سادگی از آن رد نشوید. حل این مشکلات در ابتدا و قبل از بدتر شدن آن‌ها ساده‌تر است. بنابراین محصول مناسبی برای درمان مشکلات پیدا کنید. مشکلات ناخن می‌تواند نشانه‌ای از مشکلات در سلامت بدن نیز باشد، بنابراین می‌توان آن را به‌عنوان علامتی برای شروع تغذیه‌ی سالم در نظر گرفت.

 

باید: از لایه‌ی زیرین و رویی استفاده کنید

مراقبت از ناخن

شاید فکر کنید تنها لاک ناخن برای شما کافی است اما بیشتر لاک‌ها نیاز به یک‌لایه‌ی رویی و زیرین دارند. لایه‌ی زیرین به مراقبت از ناخن‌ها کمک کرده و باعث نرم شدن لاک شما می‌شود. این لایه مانع ترک خوردن لاک خواهد شد. لایه‌ی رویی به درخشندگی لاک کمک کرده، آن را سریع‌تر خشک کرده و مانع ورقه ورقه شدن لاک می‌شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040