۲۸ بهمن ۱۳۹۴

نکاتی برای مراقبت از لب های خشک شده

۲۸ بهمن ۱۳۹۴ 3623 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای مراقبت از لب های خشک شده در این مقاله می خوانید

خشکی لب‌ها در طول زمستان خیلی شما را اذیت خواهد کرد. در اینجا لیستی از نکات زیبایی آورده شده است که به داشتن لب‌هایی مرطوب و زیبا کمک می‌کند. ...

نکاتی برای مراقبت از لب های خشک شده

تا حد ممکن داخل خانه بمانید

قرار گرفتن در معرض عناصری که در محیط اطراف هستند خشکی لب‌های شما را تشدید می‌کند. شاید این کار باعث شود از یک عصر زمستانی زیبا و آفتابی دور بمانید اما این کار را حتماً امتحان کنید.

 

نرم‌کننده‌ی لب، بایدی برای خشکی لب‌ها

درمان خشکی لب

نرم‌کننده‌ی لب‌ها ( لیپ بالم ) مانند محافظی در مقابل نور خورشید هستند. یک‌لایه‌ی نازک از آن باعث می‌شود لب‌ها چرب مانده و از ترک خوردن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

 

استفاده از نرم‌کننده‌ی لب مناسب

درمان خشکی لب

نرم‌کننده‌های لب دارای نعناع تا حد زیادی لب‌های ترک‌خورده را نرم می‌کنند. نرم‌کننده‌های دارای روغن‌های طبیعی مناسب‌اند. این محصولات برای مدت‌زمانی طولانی لب‌های شما را مرطوب نگه می‌دارند.

 

لیس نزدن لب‌ها

درمان خشکی لب

لیس زدن لب‌ها زمانی که خشک هستند عادت رایجی است که همه‌ی ما داریم. اما اگر به دنبال درمان خشکی لب‌های خود هستید این کار ایده‌ی خوبی نیست. این یک زنجیره‌ی نادرست است، لب‌هایتان را لیس می‌زنید، خشک می‌شوند، دوباره لیس می‌زنید. جویدن لب‌ها نیز به شما کمکی نخواهد کرد. این کار لب‌های شما را خشک کرده و گاه باعث خونریزی آن می‌شود.

 

از برخورد مواد آزاردهنده با لب‌ها جلوگیری کنید

درمان خشکی لب

برای مثال مواد داخل خمیردندان ممکن است باعث سوزش و ناراحتی لب‌های خشک شوند. مسلماً نمی‌توانید دندان‌هایتان را مسواک نزنید اما مراقب باشید خمیردندان زیاد روی لب‌های شما نماند. خصوصاً این موضوع برای کودکانی اهمیت دارد که نمی‌توانند بدون کفی شدن دهان تا چانه مسواک بزنند.

 

از دهان نفس نکشید

درمان خشکی لب

درست مانند لیس زدن لب‌ها، تنفس از دهان نیز به دلایل مشابه ایده‌ی خوبی نیست. رطوبت زیاد روی لب‌ها آن‌ها را به سرعت خشک می‌کند. اجازه دهید کار وارد کردن آلودگی‌ها در کنار هوا به شش‌ها به عهده‌ی بینی شما باشد.

 

لایه‌برداری لب‌ها

درمان خشکی لب

زیاد تعجب نکنید، بله شما باید اسکراب لب برای لایه‌برداری لب‌ها داشته باشید. این کار کمک می‌کند از پوست‌های مرده راحت شده و لب‌های شما نرم و انعطاف‌پذیر شود.

 

آب زیاد بنوشید

درمان خشکی لب

نوشیدن آب سطح رطوبت بدن را در حد تعادل نگه می‌دارد. این کار کمک می‌کند برای داشتن بدنی سالم کل اعضای بدن را تمیز کنید.

 

استفاده از مولتی‌ویتامین‌ها

درمان خشکی لب

مولتی‌ویتامین نه تنها به خشکی لب‌ها کمک می‌کند بلکه مراقب همه‌چیز بدن است. بدن شما باید ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز خود را دریافت کند، چه در شکل خوراکی‌های عادی و چه مکمل‌های غذایی.  

 

اگر از کنترل شما خارج شد نزد پزشک بروید

درمان خشکی لب

اگر تمام راه‌های بالا بی‌نتیجه بود بهتر است به دکتر بروید. شاید بدن شما عفونتی دارد که باید فوراً بررسی و درمان شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040