۱۷ بهمن ۱۳۹۴

رازهای کسانی که به آرامی پیر می شوند

۱۷ بهمن ۱۳۹۴ 2687 بازدیدکننده 0 نظر
رازهای کسانی که به آرامی پیر می شوند در این مقاله می خوانید

همه‌ی ما دوست داریم باوجود افزایش سن هنوز هم عالی به نظر برسیم. در اینجا به شما نکاتی برای مراقبت از پوست، مو و بدن گفته می‌شود. با رعایت آن بدون توجه به سن همیشه اعتمادبه‌نفس دارید. ...

رازهای کسانی که به آرامی پیر می شوند

از روش‌های مرسوم مراقبت پوست دوری می‌کنند

جلوگیری از پیری

از روش‌های مراقبتی مد روز برای پوستتان دوری کنید و تنها روی سه مورد زیر تمرکز داشته باشید: اگر شما استفاده از ضدآفتاب، رتینوئید و مرطوب‌کننده ها را از 20 سالگی شروع کنید پوستتان جوان‌تر به نظر می‌رسد.

 

ورزش می‌کنند

جلوگیری از پیری

پوست بزرگ‌ترین عضو بدن شماست و تنها عضوی است که می‌توانید آن را ببینید. هر چیزی که برای بدن خوب باشد برای پوست نیز خوب است. شاید هشدارهایی شنیده باشید که برخی ورزش‌ها مانند دو به خاطر حرکات بالا پایین سبب چین‌وچروک و شل شدن پوست می‌شوند اما این موضوع درست نیست.

 

زیر آرایش پنهان نمی‌شوند

جلوگیری از پیری

اگر چین‌وچروک، نقاط قهوه‌ای یا پف دارید شاید بخواهید لایه‌ای کلفت از انواع پودر و کرم روی پوستتان بمالید. اما مانند کیک صورتتان را پر نکنید بلکه تنها چندلایه‌ی مناسب روی آن بمالید. در ابتدا کمی کرم پودر مایه به‌صورت زده، با استفاده از پودر شفاف کننده روی ناحیه‌ی T صورت ( در شکل نشان داده‌شده ) بمالید.

 

جلوگیری از پیری

سپس با کمی رژ گونه کارتان را به پایان برسانید.

 

به دست‌های خود دقت می‌کنند

جلوگیری از پیری

دست‌های شما ممکن است با لکه‌های قهوه‌ای و چین‌وچروک پوشیده شوند. همان محصولاتی که برای صورتتان استفاده می‌کردید برای دست‌ها نیز مفیدند. زمانی که شب به‌صورت خود رتینوئید می‌زنید کمی از آن را پشت دستتان بمالید. صبح‌ها پس از زدن مرطوب‌کننده و ضد آفتاب همان کار را برای دست‌های خود نیز انجام دهید.

 

اعتمادبه‌نفس زیادی دارند

جلوگیری از پیری

زنانی که به‌آرامی پیر می‌شوند همگی چیزی مشترک دارند: اعتمادبه‌نفس. کسانی که در مورد پیری باورهایی مثبت دارند 7.5 سال بیشتر از افرادی عمر می‌کنند که ایزگونه نیستند.

 

سبک پوشش خود را تغییر می‌دهند

جلوگیری از پیری

آیا هنوز همان مدل موی دم‌اسبی خود را دارید؟ آیا از زمانی که اولین کارتان را پیدا کردید تابه‌حال سبک پوششتان تغییر نکرده است؟ این زیاد انتخاب شما نیست بلکه پیامی است که شما با ظاهر خود درباره‌ی سنتان به خود و دیگران می‌رسانید. سبکی پیدا کنید که برای زندگی کنونی شما مناسب باشد.

 

آخرین مدها را دنبال می‌کنند

جلوگیری از پیری

بودن در برخی سن‌ها به این معنا نیست که شما باید سبکی قدیمی‌تر داشته باشید. زنانی که به‌آرامی پیر می‌شوند به دلیل سن خود از مدهای خوب دوری نمی‌کنند. برای مثال پوشیدن یک شلوار کلاسیک با ست خوش‌رنگ جواهرات و کفش مناسب می‌تواند عالی باشد. این کار راهی عالی برای افزایش انرژی شماست.

 

از نشان دادن موهای خاکستری خود نمی‌ترسند

جلوگیری از پیری

زنان با موهای خاکستری هم فوق‌العاده به نظر می‌رسند. شما نیاز به یک مدل موی زیبا دارید تا آن را به بهترین شکل نشان دهد. می‌توانید از شامپو رنگ‌های تن آبی یا بنفش استفاده کنید تا مانع زرد شدن موها بر اثر مواد معدنی موجود در آب شوید.

 

خوب می‌خوابند

جلوگیری از پیری

خواب نامناسب نه‌تنها نشانه‌های چشمگیری از پیری در اطراف چشم‌ها برجا می‌گذارد بلکه باعث می‌شود کمتر جذاب به نظر برسید. خواب کمک می‌کند پوست شما به‌طور طبیعی با تأثیر نور خورشید مبارزه کرده و فرآیند پیری را آهسته می‌کند.  

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040