۲۸ دي ۱۳۹۴

چگونه آلوئه ورا را روی صورت خود بزنید

۲۸ دي ۱۳۹۴ 2582 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه آلوئه ورا را روی صورت خود بزنید در این مقاله می خوانید

استفاده‌ی مکرر از آلوئه ورا روی صورت می‌تواند به روشن شدن پوست کمک کند. این گیاه پوست را نرم کرده و جوش‌های پوستی را کاهش می‌دهد. ...

چگونه آلوئه ورا را روی صورت خود بزنید

افراد زیادی در خانه همیشه آلوئه ورا دارند و از ژل غلیظ و شفاف داخل برگ‌های آن برای کاهش سوختگی و درمان زخم‌ها استفاده می‌کنند.اغلب از این گیاه برای درمان سوختگی، خراش‌های پوستی، زخم‌ها، آفتاب‌سوختگی و جوش‌ها استفاده می‌شود.

 

مرحله‌ی یک

با یک قیچی یا چاقوی تیز برگ آلوئه ورا را از ته ساقه جدا کنید. به آرامی با یک مسواک یا برس ناخن مرطوب روی برگ‌ها بکشید تا آلودگی آن از بین برود. برگ را زیر آب بشویید.

 

مرحله‌ی دو

با یک چاقوی تیز برآمدگی‌های اطراف برگ‌ها را جدا کنید. برگ را به صورت عمودی از وسط نصف کرده و ژل داخل آن را با قاشق خارج کنید.

 

مرحله‌ی سه

لایه‌ی نازکی از ژل آلوئه ورا را روی صورت خود زده و برای حداقل یک ساعت باقی بگذارید تا خشک شود. ژل را با آب گرم شسته و با حوله تمیز کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040