۲۲ دي ۱۳۹۴

مقابله با افزایش وزن بر اثر یائسگی

۲۲ دي ۱۳۹۴ 2248 بازدیدکننده 0 نظر
مقابله با افزایش وزن بر اثر یائسگی در این مقاله می خوانید

با افزایش سن و وارد شدن به یائسگی سطح استروژن کاهش می‌یابد. از عوارض آن اضافه‌وزن است.در اینجا راهکارهایی آورده شده است تا با آن چربی‌های اضافی مبارزه کنید. ...

مقابله با افزایش وزن بر اثر یائسگی

با افزایش سن و وارد شدن به یائسگی سطح استروژن کاهش‌یافته و عوارض ناخواسته‌ای برای فرد ایجاد می‌کند. از جمله‌ی این عوارض افزایش وزن است. این موضوع که مرتبط با سن، سبک زندگی و ژنتیک است سبب افزایش وزن در شکم، ران‌ها و باسن می‌شود. این عارضه می‌تواند با بیماری‌های قلبی، دیابت نوع دو و برخی سرطان‌ها مرتبط باشد.

 

تحرک داشته باشید

افزایش وزن در یائسگی

هردو حرکات ایروبیک و تمرینات قدرتی را انجام دهید. پیشنهاد می‌شود حداقل 150 دقیقه در هفته فعالیت ایروبیک، 75 دقیقه ورزش‌های شدید و 2 جلسه تمرینات قدرتی داشته باشید. ساخت ماهیچه اهمیت زیادی دارد زیرا ماهیچه سه برابر چربی کالری می‌سوزاند.

 

کمتر بخورید

افزایش وزن در یائسگی

انتخاب‌های غذایی عاقلانه راه حل کلیدی است. به میزان کافی میوه، سبزیجات، غلات و پروتئین کم چرب استفاده کنید. در هفته بهتر است 2 وعده ماهی مصرف داشته باشید، خصوصاً ماهی‌هایی مانند سالمون که چربی سالم دارند. اگر دوست ندارید ماهی بخورید می‌توانید  از مکمل‌های روغن ماهی استفاده کنید که خطر بیماری‌های قلبی و برخی سرطان‌ها را کاهش می‌دهد. اگر ورزش می‌کنید چربی و پروتئین برای صبحانه‌ی خود مصرف کنید و شیرینی‌جات و مواد قندی را کاهش دهید. برای میان وعده‌ی صبح یا بعدازظهر خود آجیل و یا یک سیب متوسط مصرف کنید تا سطح قند خون در حالت عادی مانده و از گرسنگی شما جلوگیری کند.

 

مواد قندی را کاهش دهید

افزایش وزن در یائسگی

مصرف قند موجود در دسر و نوشیدنی‌های قندی را کم کنید. برای دریافت قند بهتر است خوردن میوه را امتحان کنید. همچنین فراموش نکنید سبزیجات نیز قند دارند و قند آن‌ها سالم است.

 

استروژن را بشناسید

افزایش وزن در یائسگی

استروژن نقش بزرگی در توزیع چربی دارد. این هورمون باعث می‌شود چربی از نقاط دیگر بدن به شکم و باسن نرود و در کنار پیشگیری از توزیع چربی وزن شما تغییر نمی‌کند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040