۱۳ دي ۱۳۹۴

9 فایده ی شگفت انگیز گلیسیرین برای پوست

۱۳ دي ۱۳۹۴ 3201 بازدیدکننده 0 نظر
9 فایده ی شگفت انگیز گلیسیرین برای پوست در این مقاله می خوانید

گلیسیرین ماده‌ای بی‌رنگ وبی بو است. از این ماده در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و حتی شربت‌های خوراکی استفاده می‌شود. ...

9 فایده ی شگفت انگیز گلیسیرین برای پوست

به عنوان مرطوب‌کننده

مراقبت از پوست چرب

مرطوب‌کننده‌ی داخل گلیسیرین کمک می‌کند تا آب در پوست باقی بماند. همچنین گلیسیرین خاصیت نم بینی در طبیعت دارد یعنی می‌تواند از هوا آب را جذب خود کند. این خاصیت مانع تبخیر آب از پوست چرب شده و پوست را مرطوب نگه می‌دارد.

 

بلوغ سلول‌ها

مراقبت از پوست چرب

گلیسیرین نقشی حیاتی در بلوغ و تکامل سلول‌ها دارد. استفاده از گلیسیرین روی پوست چرب کمک می‌کند تا از بسیاری از مشکلات پوستی رها شوید. گلیسیرین ماده‌ای موثر برای درمان مشکلات پوستی مانند جوش، دانه‌های سر سیاه و ... است.

 

طبیعت غیرسمی

مراقبت از پوست چرب

گلیسیرین ماده‌ای غیرسمی و بی‌خطر برای استفاده در محصولات مراقبت از پوست است. همچنین برای پوست کودک و نوزاد نیز مناسب می‌باشد. برای استفاده در محصولات مخصوص پوست‌های حساس و چرب نیز مناسب است. این ماده هیچ نوع حساسیت یا مشکلی برای پوست‌های چرب ایجاد نمی‌کند.

 

ساختار پوست

مراقبت از پوست چرب

گلیسیرین با پر کردن فضای بین سلولی پوست چرب شما را بهتر کرده و از آن مراقبت می‌کند. این ماده برای ساخت بافت پوست مناسب است. خاصیت رطوبت رسانی و جذب آب گلیسیرین آن را ماده‌ای عالی برای محصولات مخصوص پوست‌های چرب نموده است. گلیسیرین باعث می‌شود پوست چرب بدون انتقال چربی، رطوبت کافی برای پوست را حفظ کند.

 

درمان مشکلات پوستی

مراقبت از پوست چرب

گلیسیرین بهترین ماده برای پوست‌های چرب است. این ماده می‌تواند مانع جوش‌های پوستی شود. همچنین به کاهش عفونت‌های پوستی باکتریایی کمک می‌کند.

 

استفاده با محصولات مخصوص صورت

مراقبت از پوست چرب

گلیسیرین را با محصولات دیگر مخصوص صورت ترکیب کرده و  آن را روی صورت و گردن خود بزنید. بعد از 15  دقیقه با آب سرد بشویید. این ترکیب برای آب رسانی به پوست و حفظ زیبایی آن مفید است.

 

ملایم برای پوست

مراقبت از پوست چرب

گلیسیرین اغلب به صابون‌ها، لوسیون های بدن و کرم‌ها اضافه می‌شود زیرا 100 درصد بی‌خطر بوده و برای پوست‌های چرب ملایم است.این ماده هیچ‌گونه عارضه‌ی جانبی نداشته و برای درمان مشکلات پوستی مانند اگزما و پسوریازیس مفید است.

 

نرم‌کنندگی

مراقبت از پوست چرب

پوست چرب می‌تواند ظاهر شما را بد کرده و مستعد مشکلاتی مانند جوش، قرمزی و مشکلات دیگر شود. از این رو شما می‌توانید بر اساس یک روال منظم از گلیسیرین استفاده کنید تا از بروز مشکلات ناشی از چربی پوست جلوگیری نمایید. همچنین گلیسیرین با پر کردن منافذ بسیار ریز پوستی در نرم کردن پوست شما نقش دارد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040