۱ دي ۱۳۹۴

5 تغییر ساده برای داشتن پوستی بهتر

۱ دي ۱۳۹۴ 2828 بازدیدکننده 0 نظر
5 تغییر ساده برای داشتن پوستی بهتر در این مقاله می خوانید

فکر می‌کنید می‌دانید چه چیزی باعث پیری پوست شما می‌شود؟ اما شاید تعجب کنید که بیشتر آن بر اثر خورشید یا ژنتیک نیست. باکمی تغییر در سبک زندگی می‌توانید جوان تر و زیباتر به نظر برسید. ...

5 تغییر ساده برای داشتن پوستی بهتر

لایه بردارهای صورت

مراقبت از پوست

عادت بد

صورت خود را با لایه بردارهای طبیعی لایه‌برداری کنید. مواد طبیعی اغلب سالم تر از داروهای شیمیایی هستند.اما زمانی که از لایه بردارهای دانه‌دار برای صورت می‌خواهید استفاده کنید دوباره فکر کنید. دانه‌های آجیل یا مغزهای موجود در این لایه بردارها اغلب لبه‌های تیزی دارند که برش‌های بسیار بسیار ریزی در پوست ایجاد می‌کنند.

 

روش بهتر

از لایه بردارهای بهتری که دانه‌هایشان نرم تر و گرد است استفاده کنید. احتمال بروز حساسیت با این لایه بردارها کمتر است.  اگر هنوز هم حساسیت دارید خمیری از جوش‌شیرین و آبگرم تهیه کنید و ترکیبی موثر بسازید.

 

دوش آب گرم

مراقبت از پوست

عادت بد

دوش‌های طولانی مدتی با آب گرم می‌گیرید. گذراندن زمان زیادی در زیر آب گرم می‌تواند به تدریج لایه‌ای از چربی‌ها را ذوب کند که سلول‌های پوستی را به هم متصل نگه داشته و رطوبت پوست را حفظ می‌کنند. بدن در چند ساعت بعد این چربی را دوباره می‌سازد اما در این مدت رطوبت پوست تا حد زیادی از بین می رود. بعلاوه آب گرم کلر زیادی دارد که پوست  را خشک کرده و سبب آسیب آن می‌شود.

 

روش بهتر

دوش آب گرم شما نباید بیش از ده دقیقه ادامه داشته باشد. این کار شاید زیاد آرامش‌بخش نباشد اما پوست شما بهتر و مرطوب تر خواهد بود. اگر نمی‌توانید در کمتر از ده دقیقه تمام کارهای خود را انجام دهید بهتر است یک فیلتر دوش نصب کنید. این فیلترها 99.9 درصد از کلر آب را می‌گیرند.

 

معاینه‌ی چشم

مراقبت از پوست

عادت بد

تست های مرتب برای چشمان خود ندارید. حرکت مرتب ماهیچه‌هایی مانند ماهیچه‌های چشم سبب چروک‌هایی می‌شود که به مرور به بیرون چشم کشیده خواهند شد ( بین ابروها و لبه‌ی بیرونی چشم ) زنان بسیاری می‌دانند باید مرتباً چشم‌هایشان چک شود در غیر این صورت چروک‌هایی در پوستشان خواهند داشت.

 

راه بهتر

اگر شک دارید بینایی شما مشکل دارد یا نه هر دو سال یک بار برای معاینه بروید. این تست بینایی به ظاهر شما نیز کمک خواهد کرد. و عینک را فراموش نکنید، عینک از دوبینی و چروک اطراف چشمان شما جلوگیری می‌کند.

 

شستن صورت قبل از حالت‌دهی به موها

مراقبت از پوست

عادت بد

بعد از شستن صورت خود موهایتان را حالت می‌دهید. صبح‌ها شاید اینکار را بکنید اما متوجه نیستید که محصولات آرایشی مو روی پوست اطراف خطوط رویش مو باقی می مانند. همه‌ی این مواد دارای ترکیباتی هستند که منافذ پوست را مسدود کرده و سبب بروز جوش‌های پوستی می‌شوند.

 

روش بهتر

در ابتدا موهای خود را حالت دهید، سپس صورتتان را بشویید تا این مواد از روی پوست شما پاک شوند. اگر این کار برای شما امکان ندارد پوست محل رویش مو را با پاک‌کننده‌های صورت تمیز کرده و بعد آرایش کنید.

 

حالت بدن در خواب

مراقبت از پوست

عادت بد

روی شکم یا پهلو می‌خوابید.دفعه‌ی بعدی که می‌خواهید بخوابید به حالت بدن خود دقت کنید، آیا صورتتان روی بالشت فشرده می‌شود؟ نیروی گرانش باعث می‌شود مایعات زیر چشمان شما جمع شده و در نتیجه پف کنند. وقتی این اتفاق هر شب تکرار می‌شود پوست انعطاف‌پذیری خود را از دست داده و باد می‌کند. افرادی که به پهلو یا شکم می‌خوابند نیز در معرض چروک‌های پوستی قرار دارند. خطوطی که شما صبح‌ها می‌بینید می‌توانند دائمی شوند زیرا تکرار چین‌ها سبب از بین رفتن کلاژن‌های پوست خواهد شد.

 

روش بهتر

سعی کنید به پشت بخوابید. یا می‌توانید یک بالشت زیر زانوهای خود بگذارید. این بالشت باعث می‌شود ستون مهره‌های شما در حالت طبیعی قرارگرفته و احتمال چرخش شما کمتر می‌شود. بعلاوه می‌توانید روی تشک‌های ساتن یا ابریشمی بخوابید زیرا صورت بیشتر روی آن‌ها لیز خورده و احتمال چروک شدن پوست بر اثر کشیده شدن روی آن‌ها کمتر است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040