۱ آذر ۱۳۹۴

برای پیشگیری از سفید شدن مو چه بخوریم

۱ آذر ۱۳۹۴ 4050 بازدیدکننده 0 نظر
برای پیشگیری از سفید شدن مو چه بخوریم در این مقاله می خوانید

خاکستری شدن موها باعث می‌شود شما مسن به نظر برسید. برای پیشگیری از خاکستری شدن موهای خود این شش ماده را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید. ...

برای پیشگیری از سفید شدن مو چه بخوریم

جگر

جلوگیری از سفید شدن مو

حدود 115 گرم از جگر تقریباً 95.48 میکروگرم ویتامین b12 دارد، ویتامینی که کمبود آن باعث زودتر خاکستری شدن موها می‌شود. هرچه سن شما بیشتر شود توانایی جذب ویتامین B12 در بدن کاهش می‌یابد. بنابراین افرادی که سنشان بیشتر از 50 است باید غذاهایی بخورند که ویتامین زیادی دارند. جگر یکی از چیزهایی است که باید حتماً در لیست خرید شما قرار گیرد. همچنینی جگر غنی از مس است، ماده‌ای که کمبود آن احتمال خاکستری شدن زودهنگام مو را افزایش می‌دهد.

 

نخود

جلوگیری از سفید شدن مو

نخود دارای بیشترین مقدار از ویتامین B9 می‌باشد. یک پیمانه نخود حدود 1114 میکروگرم ویتامین B12 دارد.

 

مرغ

جلوگیری از سفید شدن مو

کمبود مقدار ویتامین B12 در بدن سبب خستگی، تنگی نفس، خشکی پوست، نازک شدن و خاکستری شدن موها خواهد شد. شما می‌توانید با مصرف مقدار زیاد تخم‌مرغ، پنیر، شیر و مرغ سطح این ویتامین در بدن خود را بالا ببرید.

 

عدس

جلوگیری از سفید شدن مو

عدس منبع خوبی از ویتامین B9 است. ویتامین‌های B9 و  B12 به تولید دی ان ای و آر ان ای کمک می‌کنند. همچنین برای تولید گلبول‌های قرمز خون لازم بوده و نقش مهمی در تولید متیونین دارند، آمینواسیدی که برای حفظ رنگ موها مهم است.

 

اسپیرولینا ( یک جلبک سبزه تیره‌رنگ )

جلوگیری از سفید شدن مو

باوجودی که بیشترین مقدار مس در جگر حیوانات مختلف یافته می‌شود، بیشترین مقدار مس غیر حیوانی را می‌توان در اسپیرولینا یافت.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040