۱۴ آبان ۱۳۹۴

5 عادت موثر در کاهش وزن

۱۴ آبان ۱۳۹۴ 2695 بازدیدکننده 0 نظر
5 عادت موثر در کاهش وزن در این مقاله می خوانید

به دنبال کاهش وزن و دنبال کردن رژیم غذایی خود هستید؟ کلید یک کاهش وزن طولانی‌مدت و حفظ آن شکل‌گیری عادات سالم است. ...

5 عادت موثر در کاهش وزن

غذای خود را کنترل کنید، نه غذا شما را

کاهش وزن

بیشتر اوقات تغذیه برای کاهش وزن پیچیده است. برای کاهش وزن و حفظ آن باید به چیزی که می‌خورید دقت داشته باشید. اگر می‌دانید هفته‌ی پرمشغله‌ای خواهید داشت از قبل برنامه‌ریزی کنید: روز تعطیل به سوپرمارکت بروید و برای طول هفته‌ی خود مواد غذایی لازم را آماده کنید. با این روش در یک بعدازظهر شلوغ مجبور نخواهید بود از هر غذایی استفاده کنید. همچنین باید یاد بگیرید در رستوران چگونه و چه غذایی سفارش دهید.

 

در خانه راه بروید

کاهش وزن

همه‌ی ما شنیده‌ایم که بهتر است تا حد ممکن راه برویم و روزانه حدوداً 10000 قدم برداریم اما اگر به این حرف عمل نکنید شنیدن آن چه اهمیتی دارد؟ فکر کنید  روزانه چه فعالیت‌هایی را شما در خانه نشسته انجام می‌دهید: صحبت با تلفن، دیدن تلویزیون و ... سعی کنید در زمان انجام این کارها در اطراف خانه راه بروید. با این کار قدم بزرگی در برنامه‌ی کاهش وزن خود برداشته و کالری بیشتری را سوزانده‌اید.

 

داشتن یک همراه

کاهش وزن

همراه کردن یک دوست یا همسرتان در برنامه‌ی کاهش وزن یکی از مهم‌ترین نکات برای استمرار برنامه‌ی کاهش وزن است. اگر بدانید دوستتان در باشگاه منتظر شماست احتمال کمتری دارد ورزش صبحگاهی خود را انجام ندهید. اگر بدانید برای دو نفر غذا می‌پزید انگیزه‌ی شما برای پخت یک غذای سالم بسیار بیشتر خواهد شد.

 

به برچسب مواد غذایی دقت کنید

کاهش وزن

افراد بسیاری می‌گویند که برچسب‌های مواد غذایی را می‌خوانند اما همه‌ی بخش‌های آن را مهم نمی‌دانند. شاید مقدار کالری مؤثر به نظر برسد اما مقدار وعده‌ی غذایی و اینکه چند وعده‌ی غذایی در این بسته جای‌داده شده است نیز اهمیت دارد. شاید تعجب کنید از اینکه اسنک‌های داخل بسته را شما یک وعده تصور می‌کنید اما در حقیقت این‌ها چند وعده‌ی غذایی هستند. به‌تمامی بخش‌های برچسب غذایی محصولات دقت کنید تا به شما کمک کند در کنترل رژیم غذایی خود موفق‌تر باشید. بعلاوه با خواندن برچسب‌ها می‌توانید در انتخاب‌های غذایی خود بهتر عمل کنید.

                                                                                                                            

قانون 80/20

کاهش وزن

قانون 80/20 چیست؟  این یعنی شما باید هشتاد درصد مواقع انتخاب‌های غذایی هوشمندانه و مغذی داشته باشید و تنها به خودتان بیست درصد فرصت دهید تا از مواد دیگر استفاده کنید. البته دقت کنید اگر بخواهید با این روش پیش بروید به‌احتمال‌زیاد هیچ‌گاه کامل آن را اجرا نخواهید کرد. شاید در بین راه انگیزه‌ی شما از بین برود و رژیم خود را قطع کنید. بنابراین سعی کنید بیشتر مواقع انتخاب‌های غذایی سالم و مقوی داشته باشید. با اینکار در درازمدت خودتان دوست خواهید داشت که یک برنامه‌ی غذایی سالم را دنبال کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040