۴ آبان ۱۳۹۴

3 خاصیت شگفت آور ضدپیری چای سبز

۴ آبان ۱۳۹۴ 2797 بازدیدکننده 0 نظر
3 خاصیت شگفت آور ضدپیری چای سبز در این مقاله می خوانید

آیا علائم پیری برای شما مشکل‌ساز شده و نگرانتان کرده است؟ شاید از شنیدن اینکه موادی جادویی در طبیعت هستند که می‌توانند حقیقتاً فرآیند پیری شما را عقب بیندازند شگفت‌زده شوید. ...

3 خاصیت شگفت آور ضدپیری چای سبز

خواص چای سبز برای پیری

پیری سلولی

تحقیقی صورت گرفته در چین نشان داده است افرادی که از چای سبز استفاده می‌کنند سرعت پیر شدن سلول‌ها در آن‌ها تا حد زیادی کاهش می‌یابد. محققان فکر می‌کنند علت این پدیده آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای سبز است.

 

مراقبت کردن از زانوها

پیشگیری از پیری زودرس

چای سبز دارای زردینه های قدرتمندی است که به سلامت و جوانی زانوهای شما کمک می‌کنند. همچنین این مواد کمک می‌کنند تخریب کلاژن و غضروف بر اثر آماس مفاصل کاهش یابد. این خاصیت از  آرتروز و استئوآرتریت پیشگیری می‌کند.

 

برای پوست

چای سبز یک مرطوب‌کننده‌ی آنتی‌اکسیدان عالی است که می‌تواند پوست شما را تمیز کرده و آن را درخشان کند. تنها یک کهنه‌ی پارچه‌ای را در باقی‌مانده‌ی چای فنجان خود خیس کرده و آن را روی پوستتان بمالید.

 

برای آرام شدن فرآیند پیری چه می‌توان کرد؟

پیشگیری از پیری زودرس

چای سبز دارای بیشترین مقدار کتکین و پلی فنول هاست. به بیان ساده‌تر چای سبز دارای آنتی‌اکسیدان‌هایی است که به تخریب رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند تا جوانی و طراوت پوست شما حفظ شود.

چای سبز دارای مقدار زیادی از پروآنتوسیانین هاست، گروهی از قوی‌ترین آنتی‌اکسیدان‌ها، و درنتیجه نوشیدن آن فرآیند پیری را آهسته می‌کند. همچنین استفاده از آن روی پوست نیز ممکن است همان خاصیت را داشته باشد اما این موضوع هنوز ثابت نشده است. در کل با کاهش تعداد رادیکال‌های آزاد توسط چای سبز فرایند پیری آرام می‌شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040