۳ آبان ۱۳۹۴

روش های لیفتینگ پوست

۳ آبان ۱۳۹۴ 2624 بازدیدکننده 0 نظر
روش های لیفتینگ پوست در این مقاله می خوانید

با گذشت زمان و بر اثر عوامل مختلف پوست چروک شده و طراوت خود را از دست می‌دهد. امروزه روش‌های مختلفی برای لیفتینگ و رفع مشکلات پوستی معرفی‌شده‌اند. ...

روش های لیفتینگ پوست

جراحی لیفتینگ صورت

این جراحی فرآیندی است که برای کاهش چین‌وچروک و دیگر نشانه‌های پیری پوست استفاده می‌شود. هدف این جراحی بهبود ظاهر صورت و فک است. جراحی لیفتینگ صورت می‌تواند به کاهش اثرات مضر گذر زمان، استرس و اشعه‌ی خورشید بر پوست کمک کند. برای این جراحی یک متخصص جراحی پلاستیک صورت ماهیچه‌های  زیرین صورت را کشیده و محکم می‌کند تا خطوط صورت ظاهر زیباتری پیداکرده و صورت دوباره جوانی خود را به دست آورد. سپس او چربی و پوست اضافی که باعث چهره‌های خسته و پیر شده بودند را از بین می‌برد.

جراحی لیفتینگ صورت بین دو تا چهار ساعت زمان می‌برد. در درمان‌هایی که چند نقطه تحت درمان قرار دارند پزشک دو جلسه‌ی جداگانه در نظر می‌گیرد. برخی جراحان همزمان کار دو سمت صورت را به پایان می‌رسانند و برخی دیگر در زمان‌های جداگانه هر سمت از صورت را جراحی می‌کنند. برای مؤثر ساختن هرچه بیشتر جراحی گام‌هایی وجود دارد که قبل از جراحی باید بیمار دنبال کند.

 

خطرات جراحی لیفتینگ صورت

لیفتینگ پوست

باوجودی که این عمل در بین عمل‌های بی‌خطر در نظر گرفته می‌شود خطرات و مشکلاتی ممکن است برای فرد به وجود بیاید.

 

درد

بیشتر بیماران درد کمی پس از جراحی تجربه می‌کنند و اغلب پزشک داروهای مسکن تجویز می‌نماید. در صورت دردهای شدید یا ناگهانی باید نزد پزشک خود بروید.

 

تورم

شاید از تورم ایجادشده پس از جراحی وحشت کنید اما نترسید. تورم واکنش طبیعی بدن به یک جراحت است و همزمان با شروع بهبودی در بدن این تورم نیز فروکش می‌کند.

 

کبودی

درست مانند تورم، کبودی نیز پس از جراحی کاملاً عادی است، زیرا بدن به تغییرات واکنش نشان می‌دهد. در اولین روزهای پس از بهبود کبودی بیشتر است و اغلب در اطراف چشم‌ها ظاهر می‌شود. بیشتر کبودی‌ها پس از چند هفته ناپدید می‌شوند اما درمان کامل ممکن است چند ماه زمان ببرد.

 

زخم‌ها

اغلب زخم‌ها قبل از آنکه سفید و کمرنگ شوند چند ماه صورتی خواهند بود. اما نکته‌ی خوب اینجاست که اغلب زخم‌های ناشی از جراحی در زیر خط رویش مو پنهان می‌شوند و بیشتر افراد مشکلی با آن‌ها نخواهند داشت.

 

آسیب به اعصاب

گاه ممکن است به عصب‌هایی که ماهیچه‌های صورت را کنترل می‌کنند آسیب وارد شود که اغلب این موضوع موقتی است.

 

لیفتینگ بدون جراحی

لیفتینگ پوست

لیفتینگ صورت بدون جراحی اغلب توسط ورزش‌های صورت اجرا می‌شود. انتخاب نوع ورزش مناسب برای لیفتینگ صورت بدون جراحی انتخاب مشکلی است و نیاز به راهنمایی پزشک دارد. بیشتر افرادی که دوست دارند جوان‌تر به نظر برسند از جراحی می‌ترسند و بیشتر مشتاق روش‌های بدون نیاز به جراحی هستند. در اینترنت ورزش‌های متفاوتی برای شما وجود دارد.

زمان که هزینه‌ی این ورزش‌ها را با هزینه‌ی جراحی مقایسه می‌کنید مسلماً متوجه خواهید شد به‌جای خرج کردن مقدار زیادی از پول‌هایتان و تحمل درد، ناراحتی و پذیرفتن خطر جراحی، جستجو برای یافتن یک ورزش مناسب ارزشش را دارد.

 

لیفتینگ با ماساژ صورت

لیفتینگ پوست

ماساژ صورت یکی از بهترین روش‌های لیفتینگ بدون نیاز به جراحی است. ماساژهای لیفتینگ صورت روشی طبیعی است که به‌سادگی در خانه قابل انجام است و تنها چند دقیقه زمان می‌برد تا پوستتان احساس تازگی و طراوت داشته باشد. ماساژ صورت روش جایگزینی برای تحریک گردش خون و کاهش چین‌وچروک‌های پوستی است. ماساژ طبیعی پوست صورت کمک می‌کند ماهیچه‌های صورت شما محکم‌تر شوند. این ماساژها به پیشگیری و کاهش خطوط لبخند و چروک‌های پوستی کمک می‌کنند.

 

لیفتینگ با طب فشاری

لیفتینگ پوست

طب فشاری لیفتینگ صورت روشی بدون نیاز به جراحی است که همان نتایج جراح لیفتینگ را برای شما خواهد داشت. گفته می‌شود طب فشاری کمک می‌کند فشار انرژی در بدن متعادل شود. این روش تن رنگ پوست را بهبود بخشیده، گردش خون را بالابرده و پوست شل شده‌ی صورت را محکم می‌کند. لیفتینگ بدون جراحی با طب فشاری خطوط پوستی و چین‌وچروک‌های عمیق را کاهش می‌دهد، پلک‌های افتاده را بالا می‌برد، خط اخم را کم می‌کند و زخم‌های پوستی را نرم می‌نماید. در نقاط فشار از نیروی آرام اما مداوم انگشت استفاده می‌شود. طب فشاری تولید کلاژن در بدن را زیاد کرده و با کاهش تضعیف پوست به محکم شدن آن کمک می‌کند. با انجام درست طب فشاری می‌توان ایجاد خطوط سنی در صورت را به تعویق انداخت و بدون جراحی چند سال جوان‌تر به نظر رسید.

 

سرم و کرم‌های لیفتینگ

لیفتینگ پوست

امروزه محصولات زیادی برای لیفتینگ در بازار عرضه‌شده‌اند که انتخاب بهترین آن‌ها دشوار است. اغلب این کرم‌ها ادعا دارند که پوست را محکم کرده، چین‌وچروک آن را کم کرده، رطوبت آن را تأمین نموده و تولید کلاژن را زیاد می‌کنند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040