۱۸ مهر ۱۳۹۴

اگر جوش می زنید این کارها را انجام ندهید

۱۸ مهر ۱۳۹۴ 3320 بازدیدکننده 0 نظر
اگر جوش می زنید این کارها را انجام ندهید در این مقاله می خوانید

اگرچه جوش کاملاً ناامیدکننده است اما کارهای زیادی برای کنترل آن وجود دارد. اگر می‌خواهید واقعاً نتیجه بگیرید و نسبت به پوستتان حس خوبی داشته باشید بایدها و نبایدهای زیادی برای شما وجود دارد. ...

اگر جوش می زنید این کارها را انجام ندهید

خودتان را سرزنش می‌کنید

درمان جوش های پوستی

جوش بر اثر کاری که شما کرده‌اید یا نکرده‌اید به وجود نمی‌آید. برخی افراد مستعد جوش زدن هستند و برخی نه. در حقیقت اغلب جوش‌ها برای عوامل ژنتیکی هستند. این اشتباه شما نبوده و شما مقصر جوش‌هایتان نیستید بنابراین دست از سرزنش کردن خودتان بردارید و به‌جای آن روشی درمانی بیابید که برای شما مؤثر باشد.

 

جوش‌های صورتتان را می‌کنید

درمان جوش های پوستی

زمانی که جوش را روی پوستتان می‌بینید واقعاً دوست دارید آن را بترکانید تا از بین برود. شاید فشار دادن گه گاه و خیلی کم یک جوش آسیب زیادی به پوست شما وارد نکند اما تکرار مکرر این کار و واردکردن فشار به پوست حتماً به آن آسیب خواهد رساند. هرچقدر هم سخت باشد با تمایل خود برای کندن جوش‌ها مبارزه کنید. مطمئناً متوجه می‌شوید پوستتان بهتر خواهد شد.

 

لایه‌برداری و تمیز کردن زیاد پوست، کار کردن زیاد روی پوست

درمان جوش های پوستی

استفاده‌ی مکرر از لایه‌بردارهای قوی می‌تواند بیشتر از فایده ضرر داشته باشد. لایه‌برداری زیاد پوست شما را حساس و آزرده کرده، سبب تشدید التهاب شده و نوک جوش‌ها را پاره می‌کند. نشانه‌ی خوبی برای اینکه لایه‌برداری شما بیش‌ازحد است: پوستتان پس از لایه‌برداری قرمز و مانند جای سوخته یا محل نیش حشرات به نظر می‌رسد.

زیاد تمیز کردن پوست نیز مشکل رایج دیگری است. تمیزی صورت مهم است اما زیاد صورتتان را نشویید نا پوستتان خیلی خشک شود. اغلب دو یا سه بار شستن در طول روز زیاد است.

 

پذیرفتن برخی باورهای نادرست

درمان جوش های پوستی

گاهی تشخیص افسانه از واقعیت سخت است. اما دانستن حقیقت درباره‌ی جوش‌ها، پیشرفت آن‌ها و درمانشان در کنترل جوش‌ها کلیدی است. جوش بر اثر آلودگی به وجود نمی‌آید. شما به خاطر اینکه دست‌هایتان را به صورتتان زده‌اید جوش نمی‌زنید. داشتن رابطه‌ی جنسی عامل جوش نیست. و برخلاف چیزی که مادرتان به شما می‌گوید جوش بر اثر نشستن صورتتان به وجود نیامده است.

رژیم غذایی چطور؟ این موضوع هم مقصر نیست. باوجودی که شواهد نشان می‌دهد رژیم غذایی نقشی در جوش‌ها ندارد اما بازهم برخی پزشکان این موضوع را مطرح می‌کنند. مطالعاتی در این زمینه انجام‌شده است اما حقیقت این است که هنوز شواهدی مبنی بر ارتباط میان جوش و چیزی که شما می‌خورید به دست نیامده است. ما حالا می‌دانیم چیزهایی که درگذشته مرتبط با جوش در نظر گرفته می‌شد ( شکلات، سیب‌زمینی سرخ‌کرده ... ) روی جوش‌ها اثری ندارند.

شاید یکی از بزرگ‌ترین این باورهای غلط این موضوع باشد: شما باید منتظر باشید جوش‌ها بزرگ‌تر شده و یا صبر کنید خودشان از بین بروند. اما بدانید جوش‌ها قابل‌درمان‌اند.

 

هزینه کردن برای " محصولات جادویی "

درمان جوش های پوستی

محصولات زیادی وجود دارند، مواد مکمل، گیاهی و ویتامین‌ها، که ادعا می‌شود جوش‌های شما را درمان خواهند کرد. و یا کرم‌هایی که قول می‌دهند در چند روز جوش‌های شما را از بین ببرند. اهمیتی ندارد چقدر محصول حرفه‌ای طراحی‌شده و یا چه ادعایی می‌کنند، این محصولات جوش‌ها را از بین نخواهند برد. پولتان را خرج محصولاتی نکنید که  در بهترین حالت تنها نتایجی مشکوک برای شما برجای بگذارند.

 

اجازه می‌دهید جوش‌ها به زندگی شما فرمان دهند

درمان جوش های پوستی

جوش‌ها می‌توانند روی طرز فکر شما نسبت به خودتان اثر داشته باشند. شاید این جوش‌های مزاحم باعث اعتماد به نفس کم، خجالت‌زدگی، گوشه‌گیری و عصبانیت شما شوند. خوب تا حد زیادی این احساسات طبیعی است. اگر این احساسات را دارید مشکلی نیست. نیازی نیست وانمود کنید جوش‌ها شما را اذیت نمی‌کنند. از این احساسات آگاه باشید. آن‌ها را به یک فرد مورد اعتماد ابراز کنید. گاهی تنها گفتن آن‌ها باعث می‌شود حس بهتری داشته باشید.

کارهایی وجود دارد که شما برای کمک به حفظ و ساختن اعتمادبه‌نفس خود نیاز دارید. خبر خوب این است که اغلب شروع درمان باعث می‌شود حال شما بهتر شود زیرا حس می‌کنید کنترل بیشتری روی جوش‌های خود دارید.

 

خراب کردن درمان

درمان جوش های پوستی

اولین و مهم‌ترین نکته اینکه باید روش درمان خود را مداوم ادامه دهید. گاه اوایل صبح مشغله‌ی زیادی دارید و شب‌ها نیز به حدی خسته‌اید  که تنها می‌خواهید بخوابید. گاهی شما درمان خود را فراموش می‌کنید. اما باید بدانید هرچه بیشتر آن را فراموش کنید به معنی تأثیر کمتر درمان است.

مرتباً از یک محصول به محصول دیگر نپرید. هفته‌های انتظار شاید یک‌عمر به نظر برسد اما با تغییر مکرر روش درمان زمان کافی برای بهبودی به خودتان نمی‌دهید. اگر می‌خواهید ببینید آیا واقعاً یک روش مؤثر است یا نه باید منتظر نتیجه بمانید.

مطمئن شوید کاملاً درست متوجه طرز استفاده محصول شده‌اید. آیا فقط باید شب‌ها از آن استفاده کرد؟ آیا می‌توان آن را همراه با غذا خورد؟ و ...

 

نرفتن به متخصص پوست

درمان جوش های پوستی

بیشتر ما زمانی که جوش‌ها را می‌بینیم خودمان به داروخانه می‌رویم. اینکه در ابتدا یک محصول برای رفع جوش را امتحان کنید اشکالی ندارد. اگر خوش‌شانس باشید برای شما مؤثر خواهد بود و همان چیزی است که به آن نیاز دارید. اما اگر در طی 12 هفته زیاد موفقیتی نداشت بهتر است نزد پزشک بروید.

 

اجازه می‌دهید دیگران باعث شوند حس بدی از خودتان داشته باشید

درمان جوش های پوستی

گاهی دیگران حرفی می‌زنند یا کاری می‌کنند که دل شما را شکسته و واقعاً عصبانیتان می‌کند. اجازه ندهید دیگران این قدرت را داشته باشند که روی حس شما نسبت به خودتان اثر بگذارند. به یاد داشته باشید شما مشخص می‌کنید چه انسانی هستید نه دیگران و مطمئناً نه جوش‌های شما.

 

فکر می‌کنید درمان‌ها روی شما اثری ندارند

درمان جوش های پوستی

زمانی که درمان‌های متعددی را امتحان کرده‌اید و هنوز هم جوش‌دارید مثبت اندیش و با انگیزه ماندن سخت است. طبیعی است که بخواهید درمان را متوقف کنید.

امروزه روش‌های زیادی برای درمان جوش‌ها وجود دارد. شاید هنوز ترکیب درست را انتخاب نکرده‌اید. شاید باید پیش یک متخصص پوست بروید. شاید زمان درمان بیشتر از چیزی باشد که انتظارش را داشتید. شاید نیاز به داروهایی باشد که هیچ‌وقت دوست نداشتید مصرف کنید ( مثلاً آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی ). اما با انتخاب یک متخصص مناسب و باکمی صبر و پشتکار برای ادامه می‌توانید جوش‌های خود را کنترل کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040